Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkimi krokami zbliża się kolejny październikowy weekend ....... Jak ja jakiejś ku...cy nie dostanę to będzie cud >:O

Zb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 at 20:32, DarX86 napisał:

Niestety, a ja potrzebuję na gwałt jednego pogodnego wieczoru :P

 

Dnia 16.10.2016 at 21:10, kapral napisał:

Ja również potrzebuję ale na sesję testową ;)

 

No to jest nas trzech. U mnie też pierwsza pogodna nocka będzie testowa.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sferoida napisał:

Jacku, nie narzekajcie, JEST NADZIEJA. W sobotę ok. 2:00 będzie okienko pogodowe:

 

tak mniej-więcej od 2:00 do 2:07 :) 

Wczoraj było akurat okienko pogodowe po ulewie tak około godzinę, może 1,5 - starczyło na wyjście z psem i obejrzeniu Księżyca przez lornetkę. Potem jakieś przebłyski, dzisiaj rano też, a potem znowu chmury i ulewa od 16.00.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Charon_X napisał:

 ulewa od 16.00.

No - ulewa jak z cebra :(

no.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma się poprawidz na koniec weekendu lub wcześniej można już szukać czystego kawałka nieba

            "Observations indicate that the universe is expanding at an ever increasing rate. It will expand forever, getting emptier and darker."

Stephen Hawking

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tylko Ty dołożyłeś swoją cegiełkę do tego, że od dłuższego czasu możemy sobie jedynie na chmurki popatrzeć.

9 minut temu, kapral napisał:

A ja liczę, że jutro pstrykne testowe 2-3 klatki o 21szej Blush

 

Maciej, obyś miał rację.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, alien napisał:

Przykro mi, ale dopóki CT nie będzie uruchomiony z pogody nici. Az się boję na zlot przyjechać bo dostanę wp...dol ;)

To Cię najpierw znieczulimy... a potem będzie wpie...dol ;)

 

  • Like 3

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kapral napisał:

Zazdrościć tylko ;)

 

Wyjąłeś mi to z ust. A u nas? LIPA!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zarek napisał:

Szymon, Maciej, nie dajcie się nabrać, to fotomontaż jest Crazy

Oj nie jestem pewien Michale,.... obserwuję meteo i sat24 co najmniej 5-7 razy dziennie śledząc meteogramy i drogę chmur z sat. Myślę, że jutro się do nas pogoda uśmiechnie i po 21szej będziemy mieć 2-3 godzinki żeby się podładować :)

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, szdom1 napisał:

Nie jest tak źle, zawsze można odpalić Stellarium.

 

Po kilku "okularach" może faktycznie stellarium ale jak można na żywca to każdy będzie wolał ze sprzętem pomarznąć na dworku i podładować akumulatorki. Ja się cieszę jak zdobędę godzinkę świeżego materiału - może będzie mniej spieprzon.....y niż poprzedni :))

A jeśli chodzi o pogodę to chyba dopiero przy pełni się szykuje czyste niebo :( , czyli kratery nam zostaną...

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kapral napisał:

A jeśli chodzi o pogodę to chyba dopiero przy pełni się szykuje czyste niebo :( , czyli kratery nam zostaną...

 

No to już chyba standard, jak Moonisko po oczach daje to chmurzyska się rozchodzą. Jak Księżyca nie ma to chmurwy wracają!!!!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może by tak się złożyć i zapłacić Chińczykom za pomalowania Łysego na czarno ? W kosmos już latają a znając koszty produkcji w Chinach, dużo by nie wzięli :)) . Pewnie z 2-3tysie ;) 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szdom1 napisał:

No to już chyba standard, jak Moonisko po oczach daje to chmurzyska się rozchodzą. Jak Księżyca nie ma to chmurwy wracają!!!!

W październiku to chyba nawet pełni nie było widać. Od 3-4 października jak się zachmurzyło to chyba tylko 2x było bezchmurne niebo powyżej godziny - raz z pół nocy gdzieś w pierwszej części października i tydzień temu przy silnym wietrze. Jakiś przebłysków między chmurami raz na parę dni nie liczę.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku głowa do góry rozpędzimy te chmury, co do pogody u mnie pada i pada i pada, mało tego dzisiaj rano już z deszczem pada śnieg, no cóż taki mamy klimat, zaś na piątek zapowiadają opady śniegu, dobrze niech sobie sypie prędzej wybiorę się na spacer zamiast siedzieć w domu i gapić się w okno.:)

DSCN0136.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)