Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Zdurniała mi nad morzem zima, tak napitala z małymi przerwani od wczesnego rana 3:)

Napitala.thumb.jpg.85c11cd4454068d1161c690725e7ab31.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze. Zawsze jest nadzieja że kiedyś przestanie :) w mnie dla odmiany czyste niebo-oczywiście bo po pierwsze jestem w pracy a po drugie jest dzień. Jak już będę w domu to na 100% będzie noc i - co oczywiste-  pełne zachmurzenie. AllSky ciutkę nieostra, bo ciężko się ustawia ostrość na jednolitym zachmurzeniu , a to pierwszy kadr z tej kamerki przy kawałku czystego nieba!

image.thumb.png.82cc538e6c8c065932d8923c0200a26b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś wszystko wskazywało na to, że będzie ładna noc i niestety. Im bliżej nocy, tym gorzej.

Dziś obiło mi się o uszy, że (paradoksalnie) jest to najciemniejsza zima od kilku lat.

Ale.... czy chciałbym mieć niebo co wieczór piękne? I tu wszystkich zaskoczę - NIE, to wyczekiwanie podysca niesamowicie apetyt i to jest również piękne. 

  • Like 1

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma się, co martwić jest jeden plus w tej pogodzie człowiek się wyśpi, chociaż, a tak obserwacja zapowiada się u mnie miesiącu luty jak widać ani jednej pogodnej nocki by obserwować niebo, gwiazdeczki oznaczają brak pogody, a jak obserwuję coś to jest napisane fotografowanie, obserwacja, jaki obiekt obserwowałem.:)

 

 

2018-02-15_12h31_43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten brak pogody częściej interesuję się chmurami niż niebem.

Swoją drogą, może posiada ktoś książkę Wielka Księga Chmur http://www.empik.com/wielka-ksiega-chmur-hamblyn-richard,p1068627657,ksiazka-p bo nigdzie jej nie ma do kupienia :/

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manieksky napisał:

Ta zima to jakieś nie porozumienie nie wiem czy może z 2 nocki były całkowicie bezchmurne :(

Pogoda jest marna jak na razie:( w ciągu dnia też nie jest lepiej, ciągle tylko chmury...samolotów nie widaćFools

Nikon P900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w terenie byłem 06 lutego, ale przy temperaturze -10 i braku klimy w aucie wytrzymałem tylko dwie godziny. Efekt jest taki, że zamiast cieszyć się, że przynajmniej tyle się udało popaczać, to głód obserwacji wzrósł jeszcze bardziej ;)

Ostatnio czytałem, że pod koniec lutego ma dowalić -20. Może wtedy chmurwy przegoni :)

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, astrobonq napisał:

Ja w terenie byłem 06 lutego, ale przy temperaturze -10 i braku klimy w aucie wytrzymałem tylko dwie godziny. Efekt jest taki, że zamiast cieszyć się, że przynajmniej tyle się udało popaczać, to głód obserwacji wzrósł jeszcze bardziej ;)

Ostatnio czytałem, że pod koniec lutego ma dowalić -20. Może wtedy chmurwy przegoni :)

Przy -20 to będziesz miał taki smog, że chmury to pikuś :)

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dexter77 napisał:

Przy -20 to będziesz miał taki smog, że chmury to pikuś :)

Jak mi oczy zamarzną to i smog nie będzie przeszkadzał :)

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alert pogodowy! Obczajcie SAT24 z widokiem na Europę. Prosto na nas wali placek bez chmurw od Berlina po Londyn :D Czyżby pogoda w nów i w weekend??

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, astrobonq napisał:

Alert pogodowy! Obczajcie SAT24 z widokiem na Europę. Prosto na nas wali placek bez chmurw od Berlina po Londyn :D Czyżby pogoda w nów i w weekend??

Niestety, to tylko parogodzinna dziurka w chmurach, która przeleci nad Polską.

Np. w Wielkopolsce to okienko ma być w godzinach 15.00 - 1.00

5a86aa9030adf_POGODANADZI.thumb.jpg.429c2b47fa31e786305e1a3bbb775605.jpg

A na Lubelszczyźnie zapewni tak samo parę godzin pogody ale w godzinach 21.00-6.00

5a86ab0b28217_POGODANADZIII.thumb.jpg.f04999441e08d1bf2afa01f12c247ac5.jpg

Czyli bez szaleństw, ale dobre chociaż tyle.

Natomiast na następne parę dni powróci pogoda w tradycyjnym wydaniu, czyli wszystko wróci do normy. :-(

5a86ac5e70db8_POGODANAWEEKEND.thumb.jpg.144c1baf9144b2d6ae8557bec4fed692.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)