Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, jutomi napisał:

 

Niestety, to tylko parogodzinna dziurka w chmurach, która przeleci nad Polską.

No masz, ludzie wygłodniali czystego nieba, pogoda w nowiu w weekend a ten marudzi :)

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednym z pierwszych w kolejce wśród "wygłodniałych" czystego nieba; ze stwierdzoną "depresją meteopatyczną wywołaną permanentnym zachmurzeniem" ale to nie znaczy, że jak baaardzo będę chciał czystego nieba przez cały weekend, to tak będzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem .... u mnie powstaje poszycie.

Nie lubię tego etapu, trzeba nawyginać się listewek gr. 2mm, szlifować i szpachlować. Taka tam brudna robota.

model-1.thumb.jpg.fab487cc3dae51930d9197a8f1832cb0.jpg

model-3.thumb.jpg.01660a25cb949eebfa3c5de1380e2515.jpg

model-4.thumb.jpg.760b2c44398585e7073064b608240794.jpg

PS. Specjalnie dla Maćka skala porównawcza: z przodu jednostki metryczne, z tyłu jednostka astronomiczna (SW ED100) ;) 

  • Like 6

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z przed kilku minut (telefonem). Nad kominem Syriusz, ale trochę cirrusów się plącze po niebie (-5*C).

20180227_184009.jpg

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiło mi się czyste niebo, księżyc w pełni jest bardzo wysoko na niebie i daje nieźle po oczach. Jednak dziś odpuszczę sobie obserwacje, zważywszy na temperaturę -18 stopni. Następne dni dają nadzieję na dobrą pogode, i może uda się trafić na bardziej znośne warunki.

Screenshot_2018-03-02-00-05-33-1.png.128dc906dbd5ae004aabda55e9abc346.png

Życzę pogodnego nieba!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zapomnij o zainstalowaniu miniaturki Jackowego setupku obok kambuziku. Niedawno oglądałem film sf jak z braku miejsca na planecie miniaturyzowali ludzi to i przy pomocy takowej maszynki Jacek zaokrętuje się na Bounty!!!:)) A swoją drogą to podziwiam Cię Radku!!! Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda ostatniej nocy była "super"! Naprawdę piękne czyste niebo i........wiatr przy minus 8,>:O który skutecznie zniechęcił mnie po 10-ciu minutach obserwacji, poprostu oczy nie dały rady, non stop zalewane przez:?( łzy! Ma ktoś na to jakiś sposób?Ill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kapral napisał:

Ale cieszmy się chociaż prognozą :) . 3 noce mają być czyste wg meteo.pl 

Tylko ta temperatura :(

 

Ciekaw gdzie !!!!
U mnie cały dzień świeciło słonko a teraz przylazło dzi......

pog.jpg

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2018 o 16:54, sferoida napisał:

A tymczasem .... u mnie powstaje poszycie.

Nie lubię tego etapu, trzeba nawyginać się listewek gr. 2mm, szlifować i szpachlować. Taka tam brudna robota.

model-1.thumb.jpg.fab487cc3dae51930d9197a8f1832cb0.jpg

model-3.thumb.jpg.01660a25cb949eebfa3c5de1380e2515.jpg

model-4.thumb.jpg.760b2c44398585e7073064b608240794.jpg

PS. Specjalnie dla Maćka skala porównawcza: z przodu jednostki metryczne, z tyłu jednostka astronomiczna (SW ED100) ;) 

No to tu się różnimy :) to mój ulubiony etap, z tym że moje modele mają pokrycie z listewek nie ciętych i bez szpachli, wieczorkiem zrobię zdjęcie na zbliżeniu to będzie widać :) No i nie są bejcowane , tylko lakier bezbarwny :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)