Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Ciekawska napisał:

Sprzedam tydzień chmurwnej pogody przeplatanej deszczem, nawet z dopłatą i pocałowaniem ręki.

Już mnie coś trafia jak patrzę przez okno. I jak wchodzę na fejsa albo na forum, ludzie ciągle wrzucają zdjęcia obłoków srebrzystych (tych to szczególnie) albo Księżyca, planet, czystego nieba... Jak skończy się u mnie to paskudztwo za oknem to chyba przechodzę na tryb nocny, żeby nadrobić to co mnie właśnie omija. >:O

Lukost widzi tylko pełnię, ale oprócz niej (jest piękna) i srebrzaki (wczoraj i przedwczoraj z balkonu podziwiałem) i Wenuska i Jupeczek i...
Ola - rodziców pod ścianę za dobre stopnie i nad morze. Tu na 2 miesiące ostatnie tylko 2 dni deszczowe były i zapowiada się dalej ładnie.
Jedyna wada terenu to białość (choć Muniowi i planetkom to nie wadzi). Ale zaczyna jej powoli ubywać :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jacek E. napisał:

Ola - rodziców pod ścianę za dobre stopnie i nad morze. 

Gdyby to było takie proste... :( Chociaż tyle dobrze, że już tacie powiedziałam, że co by nie było to na zlot we wrześniu pojadę, nawet sama i nie obchodzi mnie, że on mnie samej nie chce puścić, a zaowocowało to tym, że już planują rodzice jechać ze mną i siostrę nawet zabrać :)

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ciekawska napisał:

Chociaż tyle dobrze, że już tacie powiedziałam, że co by nie było to na zlot we wrześniu pojadę, nawet sama i nie obchodzi mnie, że on mnie samej nie chce puścić,

No tak... Jak bym, swoją córę słyszał 19 lat temu... I pojechała.... do Italii... na stałe - teraz mam Włoszko/Polkę.
Och te niedobre dla ojców dziewuszyska Crazy

  • Haha 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jacek E. napisał:

Och te niedobre dla ojców dziewuszyska Crazy?

Święte słowa.. :) 19lat powiadasz... blisko moje 22 letnie dziewuszysko wybiera się z chłopakiem (od 4 lat) do jego rodzinnej Hajnówki, gdzie ją te żubry ciągną ?!?! O niebo bliżej niż do Włoch i kto wie, może przyjdzie Polesie odwiedzać... 

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka - jakieś bydle łeb wsparło na Ustce i tłok jak w Warszawie na Marszałkowskiej. Stonki pełno na ulicach i w sklepach zamiast na plaży leżeć :(

Bydle.png.cbb6032ca7834182955845074757ce30.png

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz odprawmy jakieś tańce szamańskie, wrzućmy księdzu na tacę czy coś, by sprzyjała pogoda obserwacjom zaćmienia księżyca 27 lipca. Według prognoz długoterminowych ma być "ładnie", ale zgodnie z teorią chaosu (chaos deterministyczny), im dłuższy termin przewidywania wartości przy wielu zmiennych, tym większym jest obarczony błędem wynik przewidywań. Z grubsza IMHO nie da się przewidzieć prognozy na tak długi termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak było potrzeba to ani kropla nie spadła, a teraz jak już wszystko dojrzałe i wystarczy by było suche do zbioru to leje od samego rana (deszcz potrzebny ale czemu wszystko na przekór). I tak oto wizja focenia zaćmienia Księżyca się oddala. Chyba że tego samego dnia będzie coś deszczu i na wieczór się wypogodzi. 

IMG_1443.thumb.jpg.be21e4719cf2e3308aa58ccae6111f9c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DarX86 napisał:

Jak było potrzeba to ani kropla nie spadła, a teraz jak już wszystko dojrzałe i wystarczy by było suche do zbioru to leje od samego rana (deszcz potrzebny ale czemu wszystko na przekór). I tak oto wizja focenia zaćmienia Księżyca się oddala. Chyba że tego samego dnia będzie coś deszczu i na wieczór się wypogodzi. 

IMG_1443.thumb.jpg.be21e4719cf2e3308aa58ccae6111f9c.jpg

 

 

A ja wiem czyja to wina. Ale może wkrótce ten osobnik sam się pochwali. 3:) Chyba się nie obrazi jak zacytuję fragment rozmowy z PW.

2018-07-17_14h04_07.jpg.06773fb18ed4cb78577341791cfaae42.jpg

 

  • Haha 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manieksky napisał:

Ewidentnie moja wina Asi 1600 mm - c pro kupiona  przepraszam :) Teraz czekamy do Września ??

Lepiej było się nie przyznawać, Tomaszów nie daleko - uduszę! lub przynajmniej skonfiskuję  ASIę... :)) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć plaże zamykają bo w wodzie rozpuścić się idzie

W dniu 29.06.2018 o 09:14, Pawcio napisał:

Święte słowa.. :) 19lat powiadasz... blisko moje 22 letnie dziewuszysko wybiera się z chłopakiem (od 4 lat) do jego rodzinnej Hajnówki, gdzie ją te żubry ciągną ?!?! O niebo bliżej niż do Włoch i kto wie, może przyjdzie Polesie odwiedzać... 

Radzę na niedźwiedzie uważać. W okolicach zauważono ostatnio jednego. A jak jeden przyszedł ze wschodu to i więcej będzie...

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.. Jak sam atakuje niech sam się broni.. Niedźwiedź oczywiście :) Żartowałem, i tak stary patrzy gdzie się podziewa córeczka tatusia..

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Praktycznie 34 jest od 10:30 ale teraz to chyba rekord.... Dobrze, że dmucha tak pod trójkę bo by Afryka była.
Termometr od północy, około 250m od otwartego morza a około 45 od kanału portowego.

Rek.thumb.jpg.d93a2efe344ac744d04072c01244aef5.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacek E. napisał:

Praktycznie 34 jest od 10:30 ale teraz to chyba rekord.... Dobrze, że dmucha tak pod trójkę bo by Afryka była.
Termometr od północy, około 250m od otwartego morza a około 45 od kanału portowego.

Stonka się Wam usmaży na plaży :))  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po ulicach można przejść - wszystko na plaży :)
Poprawiło się ;)  

Poprawa.thumb.JPG.de3acc20bac93bfc388b00f6c3a84420.JPG

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, co lamentować mamy przecież lato a w lecie jak to w lecie różnie bywało, upały deszcze, burze itp., ja na razie już od minionej niedzieli mam czyste niebo wychodzę na obserwacje, trzeba korzystać, bo potem nie wiadomo jak będzie, a może deszcz i deszcz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? U mnie w biurze już trzeci tydzień z rzędu temperatura sięga 29-30 stopni, a wczoraj rozpoczęła się dwudniowa, niespodziewana inwentaryzacja, w której miałam zaszczyt czynnie brać udział. Wisienką na torcie było wczorajsze liczenie towaru w magazynie zbudowanym z blachy falistej, przykrytym brezentowym (?) dachem typu namiot. Wystąpił efekt szklarni. Temperatury nie odważyłam się tam zmierzyć. ??

?Celestron SkyMaster 15x70 i własne, osobiste patrzałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wystawiłem wczoraj wieczorem Synte 12", zostawiłem ją na pół godziny aby się wychłodziła. Gdy przyszedłem optyka całkowicie zaparowała. Przynajmniej została mi lornetka 15x70, widok jesiennych gromad otwartych i galaktyk sprawił że nie była to do końca stracona noc:)

Życzę pogodnego nieba!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)