Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Charon_X napisał:

Heh ICM popsuli ;) ? 

ICMniebieski.thumb.jpg.cc9b36b407f0edd437a42008d217dc8a.jpg

Też tak mam a jednak jakiś syfek w powietrzu wisi. Mimo tych małych niedogodności teleskop trzecią noc z rzędu pracuje. 

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szdom1 napisał:

Też tak mam a jednak jakiś syfek w powietrzu wisi. Mimo tych małych niedogodności teleskop trzecią noc z rzędu pracuje.

Jak cholera wisi, jak przez folię niebo :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+24,8*C w tej chwili w cieniu -14 października :) I niech tak trwa :)  Nie pamiętam takiej jesieni.

1228873043_Ciepeko.thumb.JPG.7bc7ca9b635285509612843a344e553a.JPG

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poranki tak u mnie również wyglądają. Mnie już od połowy tygodnia skręca, bo nocą niebo niestety jest ołowiane, a tabela Wimmera leży obok z zaznaczonymi obiektami do znalezienia :/ Ale co się odwlecze, to nie uciecze :) Dzisiaj o dziwo udało mi się natrafić na 30 minutową dziurę pomiędzy chmurami, wykorzystałem ją na obserwację Księżyca, zawsze coś :) Jutro niby ma być lepiej i tego się trzymam :D

  • Like 1

Vortex Vanquish 8x26, Vortex Viper HD 8x42,
APM 20x70 ED
MAK 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w zime jak już się pogoda sp.. to i przez 3miechy kawałka nieba można nie zobaczyć. Ciekawe czy w kolejny nów chociaż jedna nocka się trafi..

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że są osoby które się cieszą że pada:) Właśnie wpadłem na pomysł tylko czemu tak późno. W okresie suszy mogłem kupić coś do astro i już trochę deszczu by było :)) same plusy, w razie potrzeby deszcz na zawołanie, a i dobra wymówka dlaczego znów coś kupiłem ;) Tylko jaką sumę trzeba wydać by był deszcz, a nie same chmury ?  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DarX86 napisał:

Tylko? jaką sumę trzeba wydać by był deszcz, a nie same chmury?? ???

Tu nie chodzi o konkretną kwotę. To musi być poprostu przełomowy zakup. Jak np ES 30mm który udało się upolować na giełdzie mimo, że poprzedni zniknął w jeden dzień i naczytałem się, że są nie do zdobycia. Lub np. zakup pierwszego refraktora, zupełnie nie planowany... Im większe emocje i chęć wypróbowania tym większa szansa na deszcz. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponoć podstępnie pojawia się w całym kraju, uniemożliwiając konsumpcję korzystnej aury. U niektórych wywołać może specyficzne stany emocjonalne zmierzające od szukania paralely między nią a literaturą.;) U mnie trzyma od wczorajszego wieczora. Zdjęcia z teraz. Mgła.

PB097558a.thumb.jpg.5973af6ede6e72e628e8d1f846fdee11.jpg

PB097561a.thumb.jpg.515cf74fcffc0d0db6a5126b0ce20911.jpg

PB097562a.thumb.jpg.87c1d4f6a1778d003b1418bc0c6b7682.jpg

PB097564a.thumb.jpg.f717f4fd2e011b7387c279211c666a42.jpg

PB097565a.thumb.jpg.a6ad2651a99310e58043d1397676e87c.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A ja złapałem właśnie Wirtanena przez dziurę w chmurach. Jadę autem, leje. Nagle dostrzegam Oriona. No to zjazd na pobocze i lorneteczka w dłoń (zawsze ze mną podróżuje). Dziura w chmurach utrzymala się może przez dwie - trzy minuty, ale przejrzystość za to fantastyczna. Kometa takoż - puchata, ogromna i bardzo jasna. Widoczna nawet gdy zaczęły zakrywać ją ponownie pierwsze delikatne chmurki. No to jeszcze szybciutko najazd na Plejady, Wielką Mgławicę w Orionie i woźnicowe emki. Przy nich poczułem na twarzy krople deszczu. Ale jakoś mnie nie wkurzyly. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 21:44, lukost napisał:

A ja złapałem właśnie Wirtanena przez dziurę w chmurach?. Jadę autem, leje. Nagle dostrzegam Oriona. No to zjazd na pobocze i lorneteczka w dłoń (zawsze ze mną podróżuje). Dziura w chmurach utrzymala się może przez dwie - trzy minuty, ale przejrzystość za to fantastyczna.

Ja też chce dziurę w chmurach na 2-3 minuty... Tak, też wożę lornetkę w samochodzie... Chociaż szansa, że na obwodnicy Trójmiasta zobaczę kometę jest zerowa nawet jakby chmur nie było. No chyba, że jakaś gigantyczna awaria prądu w całym Trójmieście... Ale się rozmarzyłem: Poproszę brak chmur, mróz, stabilną atmosferę i brak prądu, aby zgasły światła ...

@lukost to miejsce na forum to chyba taka gumowa kaczuszka do której się, mówi jak już frustracja sięga zenitu. Już nie mogłem czytać o tych szczęśliwcach co Wirtanena dorwali, bo mnie z zazdrości aż skręca. I co... nawet tu... ?

Gratuluje!!! 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pmochocki napisał:

lukost to miejsce na forum to chyba taka gumowa kaczuszka do której się, mówi jak już frustracja sięga zenitu. Już nie mogłem czytać o tych szczęśliwcach co Wirtanena dorwali, bo mnie z zazdrości aż skręca. I co... nawet tu... ?

To ja też skorzystam z tej psychoterapii :) Wirtanena to jak znam życie łaskawy los da mi pooglądać jak pełnia będzie.Przykładowo w sobotę niemal szczęście sięga zenitu,zachód słońca za czysty horyzont,gęste zalegające cały dzień chmury znikają za wschodnim horyzontem a po półtorej godziny wszystko wraca do normy,nad głową i dookoła mleko.Cóż astrohobby uczy pokory i cierpliwości przede wszystkim.

Dzisiaj pojawiła się spora dziura w codziennej tyrce więc w ramach psychoterapii udaję się nad ciągle jeszcze piękną rzekę,Spędzę nad nią cały dzień szukając z spinningiem  wigilijnego szczupaka,ale i tu bez spinki,nie chodzi by złapać ale by gonić.Ot taka odskocznia od szarej codzienności ;) 

Pozdrawiam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 21:44, lukost napisał:

A ja złapałem właśnie Wirtanena przez dziurę w chmurach. Jadę autem, leje. Nagle dostrzegam Oriona. No to zjazd na pobocze i lorneteczka w dłoń (zawsze ze mną podróżuje). Dziura w chmurach utrzymala się może przez dwie - trzy minuty, ale przejrzystość za to fantastyczna. Kometa takoż - puchata, ogromna i bardzo jasna. Widoczna nawet gdy zaczęły zakrywać ją ponownie pierwsze delikatne chmurki. No to jeszcze szybciutko najazd na Plejady, Wielką Mgławicę w Orionie i woźnicowe emki. Przy nich poczułem na twarzy krople deszczu. Ale jakoś mnie nie wkurzyly. :)

Wczoraj złapałem podobną dziurę w chmurach, przejrzystość była znakomita, temperatura około -1 stopnia. W moim przypadku kometa jednak nie była ogromna i bardzo jasna, bardziej jak większa mgiełka - przynajmniej w Nikonie na niebie mniejszej miejscowości :) Jakiej lornetki używałeś i jakie niebo?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)