Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei już chyba ze trzeci raz odkopuję ze śniegu dwa stanowiska obserwacyjne koło domu, każde o średnicy około 3 metrów. Jedno dobre do kierunku południowo-zachodniego a drugie wschodnio-południowego. Żona nieraz pyta - po co ci te kręgi ? A ja na to, że chcę ściągnąć kosmitów a tak na poważnie to ryję bo mam nadzieję, że a nuż się rozpogodzi no i miejscówka gotowa. Może kiedyś niebo się rozpogodzi, może.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłem z obserwatorium. Byłem sprawdzić czy sprzęt nadal tam stoi. :) Nie wiem ale chyba od listopada nie otwierałem budki. :( 

Sprzęt sprawdzony, wszystko działa, reszta jak w tytule - "Brak pogody." :5640dc74e7d14_25Notguilty:

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Sierpniowe nocki :) nad morzem już 22 ciemno :)  Jak ja je kocham :) A jeszcze tydzień urlopu pozostało :)

BPS.thumb.JPG.1e0f86ff353299bdcf01b8311efc019e.JPG

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po cholerkę się tłuc kilometrami i euraki lub inne zielone wydawać :)
Czujnik mam od północy w głębokim cieniu, góra 300 metrów do Bałtyku i 50 od wpadającej do niego Słupi. Na niebie ani jednej chmurewki czy innej mątewki :)

reko.thumb.JPG.bf1a1da47fc6fad533e18e6a9979ac9e.JPG

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2019 o 17:20, Jacek E. napisał:

Sierpniowe nocki :) nad morzem już 22 ciemno :)  Jak ja je kocham :) A jeszcze tydzień urlopu pozostało :)

Już ciemno? albo dopiero :) Wczoraj wróciłem z nad morza i po 19 żona mówi "a co tu tak ciemno, tam widniej było o tej godzinie" :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

I miałem tak samo. Szybko z roboty wróciłem zamontowałem obrotnice meblową do dobsona bo po Zatomiu jak stał biedulek cały dzien na deszczu to dechy tak napuchły po paru dniach że przestał się obracać. Ale zrobiłem wystawiłem teleskop na ogród żeby sie schłodził to o 21 jak wyszedłem to owszem niebo bez chmur ale z co drugiej chaty gęsty dym. A niech to szlag.  Trzeba wyjechać jednak za miasto. Chciałem żonie pokazać chichotki nawet juz wstępnie wyraziła ochote ale sie nie dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dexter77 napisał:

Smog? ? 

Na szczęście to tylko mgła...

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, Manieksky napisał:

Czy tyłka ja mam taką marną pogodę :( w tej centralnej Polsce od lipca normalnie katastrofa jak nie mgła to chmurwy 10 klatek od wakacji

Manieksky

Witaj w Klubie, jeśli chodzi o pogodę. Tak samo ja mam, potem niektórzy dziwią się, że gaśnie im zapał do Astronomii,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wypogodziło się tak jak myślałem, aż wystawiłem teleskop do wystudzenia. Niebo dosyć ładne, Księżyc zachęcający.

Niestety gdy godzinę później poszedłem oglądać, powtórka z rozrywki, wszędzie mleko. Nawet po Łysym nie ma śladu.

Tak wygląda teraz S.

20191107_190114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
55 minut temu, isset napisał:

Skąd taka mapa zachmurzenia? Jakiś adres? :) 

Bardzo sprawdzalny portal pogodowy. Mam od dawna na kompku i komórce, proszę uprzejmie :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)