Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, isset napisał:

Bardzo dziękuję. A jak ze sprawdzalnością? :)

Napisałem wyżej :)

2 godziny temu, Jacek E. napisał:

Bardzo sprawdzalny portal pogodowy......:)

 

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem już czwarte podejście do obserwacji spektroskopowej i znów przerwane przez chmurwy !! 

"Nic to Baśka, nic to", cierpliwie czekamy :)

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmochocki napisał:

Przydałby się portal do zamawiania pogody. 

Dziś od 21:00 do 23:00 planuje krótką sesję poproszę: brak chmur i mgły, dobry seeing i przejrzystość powietrza. 

Ja dziś podjarany wystawiłem sprzęt na balkon wszystko ładnie ustawiłem , wybrałem obiekt no i...... jak zwykle , - Jak daleko Piotr nie pojechaleś to marnie to widzę.

Sky Watcher 150/750EQ3-2,  Guide scope 60mm,canon EOS550D ASI120MC, Hyperion barlow2.25 ,Barlow GSO ED 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc z 05.12.2019 na 06.12.2019 była ostatnią jak dotąd, gdzie przeprowadziłem jakieś sensowne obserwacje. Od tam tej pory jak nie mgła to jakiś paskudny cirrus #jak żyć :( Póki co muszę się zadowalać tym co oferuje wirtualna rzeczywistość. 

Nocne niebo z gry Skyrim.

Elder Scrolls V  Skyrim Screenshot 2020.01.19 - 19.42.36.90.png

  • Haha 1

GSO 12 dobson deluxe 
ESy 30mm 2", 14mm, 6.7mm, 4.7mm
Filtr Astronomik H-Beta i OIII 2"
Filtr planetarny GSO pomarańczowy 1.25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak szykować się niemal dwie godziny, zapakować samochód prawie po sam dach (z przodu, na siedzeniu, leżą jeszcze trzy lornetki), a gdy wszystko gotowe, wyjść z domu i spojrzeć na to cudownie zachmurzone niebo, które chwilę wcześniej wręcz kipiało od nadmiaru gwiazd, przy zachodzącej Wenus.

IMG_20200121_192151.jpg.4cdf377d57e16a60228e05870e34426c.jpg

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nów i weekend ! Potrzebne mi wreszcie czyste niebo ! Murwa kać !! Czy ma ktoś telefon do Władimira Władimirowicza Putina. Oni potrafią rozganiać chmury ;) !!

image.png.125895098f9a2735b7c613577fc55904.png

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem teleskop całkiem niedawno. Podniecony kupnem, nie mogłem się doczekać pogody. I jak na złość deszcz, mgły, chmury. No nic... Znalazłem te forum, zacząłem czytać... kupiłem lepsze okulary...itd.... Pomyślałem, pouczę się, żeby być przygotowanym i nierozczarowanym.. W końcu trafiłem jakoś niecałe dwa tygodnie temu na chwilę czystego nieba... Nie było mowy o wypadzie za miasto, bo wiedziałem że i tak się zachmurzy... Wróciłem po 20 z treningu, ciągle było widać gwiazdy. Teleskop na balkon. Odczekałem z pół godziny, bo nie mogłem już dłużej wysiedzieć, kiedy to na NW pojawiły się pierwsze chmury... No i na co popatrzeć... Mam mały balkon, więc synta 10'' nie za bardzo da się ustawiać.... Sru na południe i od razu Orion.... Miałem może z 45 min czystego nieba... To był mój pierwszy raz przez teleskop... Widziałem mgławice całkiem wyraźnie... Piękne smugi wypełniły cały okular... Żona też widziała i podniecała się równie ogromnie jak ja... Niczym dzieci, które dostały pierwszego lizaka :D  Także... mój apetyt rośnie z każdym przeczytanym artykułem, obejrzanym zdjęciem, filmem.... Z nadzieją czekam, bo pogodynka pokazuje połowę lutego w mojej okolicy na bezchmurny tydzień :) Postaram się znaleźć czas i pojechać w plener...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Stiopa napisał:

Kupiłem teleskop całkiem niedawno. Podniecony kupnem, nie mogłem się doczekać pogody. I jak na złość deszcz, mgły, chmury. No nic... Znalazłem te forum, zacząłem czytać... kupiłem lepsze okulary...itd.... Pomyślałem, pouczę się, żeby być przygotowanym i nierozczarowanym.. W końcu trafiłem jakoś niecałe dwa tygodnie temu na chwilę czystego nieba... Nie było mowy o wypadzie za miasto, bo wiedziałem że i tak się zachmurzy... Wróciłem po 20 z treningu, ciągle było widać gwiazdy. Teleskop na balkon. Odczekałem z pół godziny, bo nie mogłem już dłużej wysiedzieć, kiedy to na NW pojawiły się pierwsze chmury... No i na co popatrzeć... Mam mały balkon, więc synta 10'' nie za bardzo da się ustawiać.... Sru na południe i od razu Orion.... Miałem może z 45 min czystego nieba... To był mój pierwszy raz przez teleskop... Widziałem mgławice całkiem wyraźnie... Piękne smugi wypełniły cały okular...

To już wiem przez kogo nie mamy pogody?a tak serio fajnie się czyta ile nasze hobby radości sprawia.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kreciki napisał:

To już wiem przez kogo nie mamy pogody?a tak serio fajnie się czyta ile nasze hobby radości sprawia.

No właśnie !!!!

Kolego @Stiopa konsultuj w przyszłości takie zakupy z resztą społeczności astronomicznej !! ;)

A mówiąc poważnie, to gratuluję zakupów, serdecznie witamy na forum i życzę Ci (oraz sobie) wreszcie dobrej pogody.

  • Thanks 1

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Esku1RES napisał:

No właśnie !!!!

Kolego @Stiopa konsultuj w przyszłości takie zakupy z resztą społeczności astronomicznej !! ;)

A mówiąc poważnie, to gratuluję zakupów, serdecznie witamy na forum i życzę Ci (oraz sobie) wreszcie dobrej pogody.

Najlepiej teraz na mnie zwalić....  Haha

A co do zakupów,  to był przemyślany krok. Na pewno nie zamierzam oglądać nieba tylko na balkonie ;) Poczytałem na forum parę interesujących mnie kwestii,  no wybrałem to, co na tą chwilę mi najbardziej odpowiada. Zarówno pod względem ceny, mobilności i przeznaczenia. Teraz tylko wyczekiwać czystego nieba i heja za miasto pogłębiać tajniki obserwacji. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się w kwietniu będzie na mnie? bo pożyczona zabawka to zabawka i montaż doprowadza mnie do szału bo chwieje się jak osika od samego patrzenia na niego. 

Więc planowany zakupu to zakup właśnie 10 cali. Na bank pogoda mi dokopie. Tyle dobrego że bez kosztowo przeskoczyłam etap "teleskop do 500zł". Pierwszej nocy z tym czymś. ?

Fakt na księżycu  i planetach daje dużo radości, (gęba mi się do dziś cieszy na samo wspomnienie) ale musicie wybaczyć. Tak się na dłuższą metę nie da.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hagen napisał:

chyba trafi na giełdę!

I znów nie będzie pogody, bo ktoś kupi. Wszystkie zakupy sprzętu astro powinny być zatwierdzane przez radę forum. Inaczej nie ma szans aby wybrać się na obserwacje. 

  • Haha 2

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hagen napisał:

Najlepiej zaopatrywać się w sprzęt o tej porze roku, warunków do obserwacji jak na lekarstwo. Gorzej już być nie może! 

Witam

Tak się składa że kupiłem GSO 10" od sfrustrowanego użytkownika  :) na początku stycznia. Również z pogodą walczę :)  jest chwilę potem nie ma ech.............. ale cierpliwość jest jest tu najważniejsza :)  już 3 razy miałem okienko na niebie i trochę pooglądałem sobie  mgławicę oriona i inne tematy. Ale przyznam się że strasznie mi na nerwy działać zaczyna ten montaż Dobsona  i już myślę aby cobie coś pokombinować z jakimś montażem. Chyba sobie zrobię sam  :)  ale o tym napiszemy w innym wątku jak już będę miał ślimacznice  :) Jeszcze nie wiem  gdzie kupię bo na alliexpresie są ale mała średnica fi 90 mm a potrzebuję co najmniej fi 120 mm  :)

Pozdrawiam Szanowne grono i życzę nieba czystego  :)

Roman 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pmochocki napisał:

Wszystkie zakupy sprzętu astro powinny być zatwierdzane przez radę forum. Inaczej nie ma szans aby wybrać się na obserwacje. 

Tu trzeba przekazać kupującym, że zakupy astronomiczne powinny odbywać się w okresie od I Kwadry do III Kwadry Księżyca. :D Tak by były największe szanse na pogodę podczas Nowiu.

  • Haha 2

GSO 12 dobson deluxe 
ESy 30mm 2", 14mm, 6.7mm, 4.7mm
Filtr Astronomik H-Beta i OIII 2"
Filtr planetarny GSO pomarańczowy 1.25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś przez 15 min oglądałem sierp księżyca....  Lekko zzza chmur..  Ale cieszył oko...  Dzieci i żona zachwycone wiadokiem kraterów przez kitowego plossa 25 mm... Lepszego okulara nie zdążyłem włożyć,  bo zaszły chmury.... 

Ale się nie poddaję... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kreciki napisał:

...kiedyś te chmury muszą się skończyć

Nie liczcie na to.
Ukończyłem niedawno astrobudę, sprzęt już ustawiony, więc pogoda dopiero na zlocie ?:domek:

  • Haha 3
  • Sad 1

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kenny napisał:

Ukończyłem niedawno astrobudę, sprzęt już ustawiony, więc pogoda dopiero na zlocie ?:domek:

Teraz wiecie przy czyim astrostanowisku tupać na zlocie ?

  • Haha 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)