Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Karol_C napisał:

tymczasem-poludniowcy_2020-01-30_10-46-1

Śmiać mi się chciało jak na kanale Youtube Dyllan O'Donnel (astrofotograf z Australii) przeżywał bardzo, że kilka tygodni w roku nie mają pogody z powodu deszczu... niech przyjedzie do nas cwaniaczek;)

  • Like 1

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Astrotuvoc napisał:

Śmiać mi się chciało jak na kanale Youtube Dyllan O'Donnel (astrofotograf z Australii) przeżywał bardzo, że kilka tygodni w roku nie mają pogody z powodu deszczu... niech przyjedzie do nas cwaniaczek;)

Biedaczek :(

 

  • Haha 2

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek E. napisał:

Mój wnuk wczoraj pod Warszawą pobił absolutny rekord świata w ubieraniu się czterolatków aby zdążyć ulepić :) Rano już nie istniał :( 

8028930_zimaA.thumb.jpg.853d37bbcdf42fad0fbbff3a6cbd8c40.jpg

Moje wnuczki i też pod Warszawą ,też ulepiły bałwana. I rano też nie istniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, mówili ! Przyjdzie weekend i w końcu ma być ładna pogoda, pocieszali !
Wreszcie coś uda mi się zrobić, pomyślałem.

To są jakieś żarty, tyle że już mało zabawne !!!

image.png.d84de58060d62e99dae07fc9ca819014.png

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karol_C napisał:

I tak pełnia więc jak dla mnje nadal brak pogody. 

Tak, ale akurat w tym co ja mam zaplanowane pełnię da się jeszcze jakość wytrzymać. Poza tym nie będę już wybrzydzał, niech będzie już tylko jakikolwiek kawałek czystego nieba !!

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No nad morze ktoś dodatkowego wirusa podrzuca z północnego wschodu.... :) To drugiego Atlaska dziś dopadnę :)

Wir.JPG.2802dc6424922395a7e4063096c97e46.JPG

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czekałem aż do 1:20 aż przejdą chmury i się wypogodzi, żeby zrobić obserwacje 2 komet: C/2019 Y4 i C/2017 T2 ?

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, M.K. napisał:

Wczoraj czekałem aż do 1:20 aż przejdą chmury i się wypogodzi, żeby zrobić obserwacje 2 komet: C/2019 Y4 i C/2017 T2 ?

U mnie było pogodnie od 19:30 do ok 1:00, potem już bieda. 

Dziś znów idą chmury z NW, ma się przejaśnić ok 23 u mnie, ale ten wiatr ?

 

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad morzem wiatr już o 14 całkowicie zdycha. A jutro wolne od pracusi :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według prognozy sporo ładnej pogody przed nami i co z tym zrobić.Wyjdziesz z domu gdzieś dalej złamiesz prawo,Księżyc w pełni też nie stwarza dobrych warunków obserwacyjnych,jak i on sam w tej fazie raczej mało ciekawy.

pog.jpg.31a251b856532f5ee1687991e904b894.jpg

Nigdy bym w życiu nie przypuszczał że piękna pogoda będzie dla mnie kiedyś ciężkim okresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że astrohobby w naszych warunkach klimatycznych mija się z celem... Wczoraj, po dwóch tygodniach ciągłych burz, ulew i podtopień prognozy dawały szansę na pogodną noc - pierwszą w tym miesiącu. Niestety, wszytko zepsuły niskie chmury i wilgoć. Chciałem se przetestować  obiektyw 200 mm na SWSA (czy ma to jeszcze sens bez guide) -  udało się ustawić mont, odpalić sesję i zebrać aż 6 klatek po 90 sekund, po czym gwiazdy zniknęły, choć sat24 w podczerwieni pokazywał, że jest super. 

Byłem jednak na tyle zdesperowany, że siadłem i obrobiłem te marne 540 sekund,  bo za chwilę zapomnę jak to się robi. ;)

sadr2.thumb.jpg.adc8422d573d003f5beda9a2be9ba1fc.jpg

A tymczasem Łysy znów puchnie....

To tyle, wylałem trochę frustracji, ciut mi lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukost witam w klubie!

W kwietniu i maju na południu było sucho i przejrzyście noc za nocą ,,człowiek nie miał nawet czasu przygotować sobie programu obserwacji

Czułem się jak w Texasie .Czerwiec na południu, pokazał na co go stać .Kiedy na W i iN panowała sucha i pogodna noc (szkoda że biała) S tonęło w deszczu chmurach i wilgoci.i czułem się (nadal się czuje bo prognozy przytłaczają) jak w Szkocji.

Średnia z lat 1996/2005(mój dzienniczek obserwacji) pokazuje że czerwiec (przynajmniej u mnie) jest najmniej astronomicznym miesiącem w roku! Średnio  1-1.5 obserwacyjnej nocy na miesiąc (wliczając dłuższe rozpogodzenia i okna w chmurach,a nawet noce łysego)

 

POGODNEGO NIEBA!

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lukost napisał:

Coraz częściej dochodzę do wniosku, ze to astrohobby w naszych warunkach klimatycznych mija się z celem... 

Ten rok to przejście ze skrajności w skrajność. Tak jak pisze @Erik68, kwiecień i część maja to pogoda-marzenie. Przynajmniej wspomnienia zostały :)

Ja chwilowo zająłem się swoim drugim hobby (wspinaczka), bo szkoda mi nerwów na tę bryndzę. Ale to wiecznie nie może trwać, jeszcze będzie przepięknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Zamiast myśleć o przeprowadzce na południe Polski trzeba rozważyć inne kierunki. Taka Kalifornia się nadaje. Gdyby znaleźć pracę w Sacramento to można obserwować tutaj: https://darksitefinder.com/placemarks/ice-house-observation-plateau-1-california-united-states/. ;)

 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Ja nie wiem jak wy, ale ja jestem na głodzie obserwacyjnym. Jak nie brak pogody, to kwarantanna. Właśnie wyszedłem przed blok w Gdyni, aby choć trochę poobserwować małą lornetką zanim przyjdą chmury. Wokół Księżyca łuna, ale mnie to nie zraziło... Mała lornetka pokazała Zatokę Tęcz z podświetlonym łańcuchem górskim Jura, Krater Kopernika oraz Krater Keplera dosłownie wyłaniający się za terminatora. Ciemne Morza Jasności, Spokoju, Przesileń i Żyzności kontrastowały z resztą jasnego Księżyca, którego dolna część przy terminatorze wyglądała na poszarpaną od kraterów ... Przesuwając Księżyc na skraj pola widzenia mogłem go objąć wraz z Marsem, którego tarcza wydawała się bardziej czerwona niż zwykle.
Następnie były Plejady i jeszcze szybko Aldebaran na tle gromady Hiad i... nadeszły chmury...

Chociaż tyle... jest motywacja aby zaplanować następne obserwacje. Może się uda przy następnym nowiu. 
  

Edytowane przez pmochocki
  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te mgły....pogoda od dwóch dni jak drut, widoczność bajka....ale..... właśnie, ale czym głębiej w noc ,tym większa mgła.Wczoraj ok 1:30 po zachodzie Łysego,zrobiło się mglisto do wys 20-25* nad horyzontem, ale dziś ok 3:0 po zach .Łysego już mleko i ledwo gwiazdy widać,trzeba by wyjść przynajmniej na 350-400m.npm.

PS. Dzisiejsza noc podobno też ma  być pogodna, niestety z glaca ksiezyca i podnosząca się mgłą..

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)