Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi Panowie czy wszędzie jest taka pogoda jak u mnie?! Praktycznie od zlotu w Zatomiu nie udało mi się wystawić telepka. Dziś już myślałem, że się uda ale po godzinie mgła jak %$^&^$#!!! Zwinąłem zabawki i do domu!!! Ehhhh.........

Pzdr

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660,7 to powiększenie z jakim szczecińscy uczestnicy przy naprawdę dobrej widoczności

mogli dziś (pierwszy raz jak w moim przypadku) tak szczegółowo obserwować tarczę Jowisza

w Glinnej. Wiatru praktycznie brak.

Jednak prawie godzinny powrót do domu to paradoksalnie mgła jak mleko.

Kto nie ryzykuje, ten nie widzi.

Jesień plecień, poprzeplata, trochę seeing, trochę chlapa  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiej prawdziwej pogody z super niebem nie mam od września 2010r. W zeszłym roku miałem 7 sesji obserwacyjnych z czego większość w nieciekawych warunkach. W tym roku miałem kilkanaście sesji z czego udanych, z przyzwoitym niebem kilka :( Nie ma takiego czegoś, że przychodzi wieczór to biorę teleskop i jadę na obserwy - do ostatniej chwili jest sat24 i oczekiwanie na dziurę w chmurach- będzie nie będzie. Jadę, popatrzę sobie 2 godz. na chmury i wracam, nie udało się...

Przykład - fotka z sat24 z dzisiejszej nocy gdzie cała Polska miała jakieś tam warunki a u mnie deszcz padał i zachmurzenie było niemal całkowite (miejscówka to czerwona kropka):

post-41-137699859501_thumb.jpg

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko nie jest!

Ja się pomału przerzuciłem na obserwacje w środku tygodnia  jakoś daje rade,  2 sesyjki na miesiąc średnio + jeszcze jakieś przypadkowe: koniunkcje, zakrycia, tranzyty, zadowolę się nawet ksieżycem nieopodal pełni, a w wolnej chwili fora astronomiczne.

Ehhh wszystko kwestia podejścia  :)  no chyba że poza DSami  to astronomia niezbyt was kręci  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio już od czterech nocy mam pogodne niebo, ale na długie obserwacje to raczej nie ma, co liczyć,  ponieważ tak jak myślałem październik lubię ten miesiąc, bo właśnie w październiku, kiedy stanie się przed domem gwiazdki na niebie namawiają mnie abym pozostał z nimi cóż chętnie, ale jak nie deszczowe noce, to znowu mgła taka, że sąsiada nie widać, teraz mam pogodne noce wychodzę, ale jak długo nie wiem wiadomo, bo jest przecież jesień a jesienią lubią być mgły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pogoda średniawia w tym listopadzie. A 8 listopada miała przelatywać przez Słonko ISS na miejscówce którą jest mój balkon i sobie ISS odleciała. 30 to samo. Chyba ktoś dużo sprzętu nakupował. Bardzo dużo. Ja się nie chowam, tylko kamerkę kupiłem. Ktoś kupił ostatnio coś jeszcze?

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj była pogoda u mnie, na tyle dobra, ze az udało się pojechac na obserwacje. Dopiero jak wróciłem zebrały się chmury stratus, które teraz przeszły w chmury stratocumulus i raz na moment wyjrzało Słońce :).

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam pogodę śmiało mogę wyjść na obserwacje, ale tylko jednej gwiazdy, czyli Słońce od wczoraj wychodzę robię zdjęcia i na tym koniec, zaś, jeśli chodzi o wieczorne niebo to szczerze napiszę tak, kto z Was rozlał mleko niechcący przyznać się bez bicia? Bo taka mgła u mnie, że sąsiada nie widać. A co dopiero gwiazdeczek na niebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godzinki temu wróciłem z pracy, w perspektywie wolny weekend  :) Troszkę mgiełka ale gwiazdki widać, możemy zaplanować obserwacje i sesje astrofoto. Zaczynamy od sprawdzenia prognozy - wchodzimy na UM (ustawiona Ustka) i...... k....., d...., k...., ch..... itd.  >:( >:( >:( >:(

post-587-137699870645_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrVinguer - To chyba Saudi Arabia  8)

Mariusz ja już u najstarszej Kaszubki byłem i wywróżyła ze starej flądry pogodę po 15.03.2013 w okolicach jakiejś miejscowości Zatom czy coś takiego - pierwsze słyszę   ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)