Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa przysłowia ludowe pasujące tu (jeśli chodzi o pogodę w listopadzie:)

1. Jak na świętego Hieronima jest dyszcz albo go ni ma, to pod koniec listopada pada albo nie pada
2. jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa 

ad 1) Pamięta kto jaka był pogoda 30 września tzn na  św. Hieronima ?

ad 2) Miejmy nadzieję, że się nie sprawdzi to drugie przysłowie -bo w marcu zlot  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna Saudi Arabia. Współrzędne masz i tak podane na obrazku. Kiedyś, jak polscy astroamatorzy będą obserwować z Księżyca to nie będą na pogodę narzekać. Nawet w dzień sobie DSy pooglądają. I Ziemia w pełni im nie przeszkodzi. I sobie tą Ziemię poastrofocą... Pięknie będzie nie ma co :D

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igni - przy tym drugim ,,przysłowiu" to język powinien Ci skołczeć i palce zesztywnieć - natychmiast go wymaż z posta i pamięci >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wyprzedziłeś mnie!!! Ja pierdziele!!! Dorośli faceci i o pogodzie rozmawiają Jak stare baby w autobusie! Kto założył ten temat?!!!  ;D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówi się w autobusie - tylko przed tablicą z nekrologami na komunalnym - To wszystko przez CIEBIE  >:( Mamy Jonasza - na pohybel z Nim albo nie na teleskop :P Luuudddzzziiieee - jeszcze filterek mi przyszedł  :-[ :-[ :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie listopad to miesiąc, kiedy najwięcej astroamatorów kupuje różne astroakcesoria i mamy przez to taką kiepską pogodę :C A gwiazdki to u mnie nadal świecą :D Idę Jowiszka pofotografować.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam farta:-). Gdy kladlem sie do lozka za oknem byla mgla ze domu sasiada nie widać. Jakos nie moglem spac, trochę ogladalem tv i gdy juz mialem wylaczyc telewizor, postanowilem pojśc do lazienkí. Odruchowo spojzalem w okno i oniemialem! Orion! Swieci Orion! :-D. Teraz siedze na podworku, zero mgly, niebo czyste! Foce Oriona, moze jakis Leoníd sie zalapie :-D. Jak narazie widzialem tylko jednego. Majestatycznie przelecíal przez Byka

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pięknie było od zachodu Słońca. Avikowałem Jowisza i zrobię pierwszą animację jego ruchu :D Dzisiaj też pogodnie, zobaczymy jak będzie w nocy :D.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak masz farta :D Ja meteora żadnego już od kilku nocy nie widziałem. A mróz rzeczywiście był. Znów doceniłem, jak ciepło jest w domu. Niebo całe się trzęsło, ale lepsze to niż całe w chmurach.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na stacji. Czekam na pociąg. Pogoda do dupy. Leje. Co ma nie lac? Na Wyspach zawsze leje. Ano tak. Nowy sprzętkkupiłem. Trzeba swoje odczekać. Ciezki jest los miłośnika astronomii na tej szerokości geograficznej  ;) A może po prostu dzien był do dupy?

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)