Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

...No i przebiło się parę gwiazdek przez mgłę więc dawaj sprzęt i na ogród!!! Rozstawiłem, ustawiłem na polarną i... i to by było na tyle. Jedyne co przebijało to Jupek!!! Powaga. Nawet moonika nie widać. Jest tylko poświata.

Ehhhhh..................... >:(

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak brak pogody nie tylko mi utrudnia obserwacje nieba to szczerze napiszę, że tej chwili, co pisałem ten temat za oknem sypie śnie, trochę go już nasypało śniegu, wczoraj też o godzinie 8:30 sypał śnieg, więc raczej nie ma, co liczyć na poprawę pogody oraz obserwacje nieba. ;)

post-36-137699873526_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam pogoda? Hłe hłe hłe....

To już przestaje być zabawne - od początku listopada (pełnia) jedna nocka... też jakoś koło pełni. Wszystko przez to, że pochodzę z zaboru rosyjskiego, nawet pogoda jest tu gorsza  :'(

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Wczoraj przyszedł piękny klin wyżowy. No coś pięknego... Jowisz widoczny tuż przed zachodem Słońca, kilka stopni nad horyzontem.  :o Taka pogoda utrzymała się do 19stej. Potem leciało białe.  :-X Nadszedł front z zachodu... jak w '39.  ::)

Całe szczęście astronomia to hobby które można realizować nawet w czasie braku pogody.  8)

Pozdrawiam!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym dał za to ledwo - Ustka śniegiem zasypana i ma znów padać - rano na ułamek sekundy Jupek mi mignął  >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci tego bardzo życzę  :)

Ja coby czasu nie tracić ,,studiuję" super lekturę Jacka Bobowika - dla tych słabo i średnio zaawansowanych w astrofoto http://www.astrofotki.pl/#/pubikacje/ - dla informacji jeszcze 2 części do końca.

Miłej lektury  :)

U mnie kataklizm - w ciągu 3 godzin dowaliło ze 20 cm śniegu  >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Aktualny stan pogody u mnie:

99% chmur piętra średniego.

Powtórka z wczoraj (prawie*).

wieczór pogodny do 18:40... potem już chmury

*prawie, bo wczoraj sypał śnieg, dzisiaj białe nie leci z nieba. Marne to pocieszenie...  ::)

P.S.

Ale teraz pogoda mnie nie zaskoczy... nadrukowałem mapek z kometami na cały tydzień.  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i pewnie zaczną jakieś leki na ta przypadłość produkować  ;)

Leki są. Jodek srebra na przykład. Rozsiewany w chmurze żeby się "wypadała". I mamy piękną, słoneczną pogodę. Rosjanie tak robią 1. maja w święto pracy.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

No i co ja mam powiedziec ? Ze jest druga w nocy a ja wlasnie wrocilem z obserwacji? No ale tak jest. Gdyby nie -16st C i nachodzaca mgla, jeszcze bym sterczal pod teleskopem. Aby bylo nieco cieplej, fotografowalem mglawice Plomien.

-16*C to cieplutki wieczór. No i komary nie doskwierają.  8)

Mam nadzieje, że juto dobra pogoda zawita, także i do mnie.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam powiedziec ? Ze jest druga w nocy a ja wlasnie wrocilem z obserwacji? No ale tak jest. Gdyby nie -16st C i nachodzaca mgla, jeszcze bym sterczal pod teleskopem. Aby bylo nieco cieplej, fotografowalem mglawice Plomien.

Wiele lat temu jak jeszcze Saturn pięknie i wysoko swiecil w Bliznietach obserwowalem go przy - 27 stopni. To było w lutym. Teraz taka temperatura pewnie by mnie zabiła  :)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rano wstałem i niebo było czyste Księżyc ładnie świecił, gwiazdozbiór Oriona zaglądał mi do mojego pokoju a ja no cóż podziwiałem te piękne uroki zimy. Tej chwili świeci Słońce może potem się uda wyjść na obserwacje nieba, jeśli mgły nie będzie ani dymów z kominów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuuuudzieeee - wyszłem (bo było blisko - jak mawia Piotr Bałtroczyk) z psiakiem na wieczorny spacer i doznałem szoku: jaka dziura się zrobiła - a jaka widoczność - piękny Jupek - cały Orion, Plejadki - Jakie to Wszystko Piękne już zapomniałem jak na ,,żywca" wyglądają - a ja szklanki nie mogę podnieść od odśnieżania, a na dodatek śniegu tyle, że mojego CGEM-ka było by tylko połowę widać.

Ale co się napatrzyłem to moje  8)

Tu dowód - mgły zero  :) Popatrzę choć przez lornetkę z odśnieżonego balkonu  ;)

post-587-137699873734_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacząłem patrzeć do góry dopiero zeszłego lata, więc nie wiem - czy to co się teraz dzieje to jakaś wyjątkowa sytuacja?

Zeszłej jesieni i zimy było całkiem spoko w porównaniu z tym rokiem.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)