Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, [email protected] napisał:

Można się solidnie przygotować do następnej sesyjki w terenie 😉.

Albo skrobnąć zaległe relacje, a mam ich dwie 😄 

  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Przemek_K napisał:

Dokładnie od 02.11 mam praktycznie ciągle beton na niebie, jedynie na początku tego tygodnia przez chwilę był prześwit wieczorem i zobaczyłem przez mgłę sierp Księżyca. Meteo dalej pokazuje ten beton pod sufit na najbliższe dni, porażka...

W styczniu odpali. Noc w noc 😉

Oczy i trochę szkła żeby zebrać więcej światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdzieś czytałem, że niby w tym roku mamy rekordowe zachmurzenie jeśli chodzi o listopad w ciągu ostatnich 50 lat 😄 

  • Haha 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przeprosić szanowne towarzystwo, ale możliwe, że to trochę moja wina. Od sierpnia do października składałem nowy setup ukierunkowany pod foto. Trochę to trwało, ale wiadomo, kurierzy z bliska, kurierzy z daleka itp itd. Jak już wszystko skompletowałam, to nie miałem ani jednej nocy z warunkami na choćby testy, czy ustawienia i teleskop czeka na półce 🫥
Nie pozostało mi nic innego, jak ujawnić tu na forum, kto za to odpowiada. Po latach przerwy w uczestnictwie w zlotach planowałem powrót, ale teraz nie mam pewności, czy to dobry pomysł, bo pewnie naraziłem się kilku osobom 😉

 

 

6E860AE0-F32D-40B0-93F8-D3C2060D801A.thumb.jpeg.e63323f42070f1569e9a85764651349e.jpeg

 

WO 81GT / CEM26 / ASI 1600
https://www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

Wczoraj gdzieś czytałem, że niby w tym roku mamy rekordowe zachmurzenie jeśli chodzi o listopad w ciągu ostatnich 50 lat 😄 

To polska fotovoltaika chyba leży teraz odłogiem. A i te kolektory słoneczne też pewno marnie grzeją wodę, jeśli wogóle. Sorki jestem sceptyczny do tego wszystkiego z zielonego ładu, zwłaszcza w naszym kapryśnym klimacie 😉 Jedynie ATOM mnie przekonuje, ale tego etapu rozwoju polskiej energetyki to raczej już nie dożyję albo krótko z niej pokorzystam.

Też mnie trochę boli brak pogody bo, nie ma to jak ORION na spacerze wieczorową porą.

Edytowane przez soczi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)