Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosną na zlocie   :P

No ale przyznajcie że z tą pogodą na zlocie to normalnie szok. Zawsze czyste niebo. Ja od zlotu nie miałem ani jednego dnia obserwacyjnego!!!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przyznajcie że z tą pogodą na zlocie to normalnie szok. Zawsze czyste niebo. Ja od zlotu nie miałem ani jednego dnia obserwacyjnego!!!

Mówcie co chcecie ignisdei ma jakiś układ . Albo załatwił to z Rosjanami co zawsze na placu czerwonym podczas defilady nigdy nie pada . A być może poszedł sms do św. Piotra. ;)

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tyle z pogody na najbliższy okres. Czas pogadać ze sprzętem w sprawie snu zimowego. A może tak z nim zapaść w letarg?

A może ustawić alarm pogodowy i budzić się tylko podczas czystej nocy? A może...

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to umieścić  ;)

Ja dzisiaj nie chwaląc się wymyśliłem robienia cebularzy, zmodyfikowałem jeden przepis i otrzymałem swój, nie myśląc, że kolejny dzień mrzawka na zmianę z deszczem a w nocy leje albo chmury o grubości równej całej troposferze 

 

więc namawiam na spróbowanie:

 

CIASTO NA CEBULARZE

Najpierw pobudzamy drożdże, w misce ok. 5-7l lub jakimś sporym naczyniu mieszamy:

 

1.       Szklanka ciepłego mleka

2.       ? kostki drożdży - czyli ok 5 dkg

3.       4 łyżki mąki

Czekamy ok. 15 ? 25 minut, widać jak ?energicznie? rosną. Ciasto stoi w cieple

Dodajemy do całości:

 

1.       0,5 kg mąki pszennej (białej)

2.       szklankę mąki żytniej pełnej lub razowej (razowa 2000)

3.       2 jajka

4.       1,5 łyżki cukru

5.       szczypta soli

6.       szklankę ciepłego mleka

7.       0,5 szklanki oleju słonecznikowego lub rzepakowego

 

Wszystko mieszamy drewnianą łyżką lub ręką, gdyby ciasto okazało się za rzadkie dodać troszkę mąki pszennej musi wyjść dość gęste. (ale nie jak na chleb ? za gęste!)

Odstawiamy na 15-20 minut. Ciasto stoi w cieple

Stolnicę posypujemy obficie mąką razową lub żytnią, w nią urywamy kawałki ciasta poczym rozklepujemy  placuszki 0,7 ? 1cm grubości (nie muszą być piękne, kształtne ani równe w grubości J na placki dajemy posiekaną cebulę z makiem (leciutko posoloną w czasie mieszania z makiem) lub drobniutko posiekaną szynkę + paprykę słodką + cebulkę i przykrywany to paskami żółtego sera

 

Teraz na podstawę do pizzy, blaszkę itp?.i

Jazda do rozgrzanego piekarnika ok. 190?C na około 10 minut. Jak brzegi brązowieją to!!! Za późno!!!

trzeba chwileczkę przed? jak rumienieją J

wychodzi około 15 - 20 sztuk

Smacznego

pomysł i realizacja 21.09.2013r. Marcin Hołys

  • Like 1

synta dwunastka, ES 4,7 i badziewiaczki 10 i 25 z zestwu - początki nie są lekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dodam swój własny przepis, który zmodyfikowałem nieco od tego z Internetu.

 

PARÓWKI NA WODZIE

Najpierw musimy w garnku pobudzić parówki.

1. Dolewamy do garnka szklankę wody

2. Wrzucamy parówki (ilość wedle uznania)

3. Dolewamy do garnka kolejną szklankę wody i zaczynamy podgrzewać

Teraz parówki będą powoli pęcznieć. Czekamy i przy okazji:

1. Sprawdzamy, co się dzieje na FA

2. Patrzymy przez okno, czy jest pogoda, czy znowu chmurwy

3. Powtarzamy wedle uznania punkty 1. i 2.

4. Kiedy parówki zaczną pękać zdejmujemy garnek z gazu

Teraz nasze parówki na wodzie są gotowe.

Smacznego

 

Pomysł i realizacja 22.09.13 MrVinquer.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Was już zupełnie pogięło - Geslery astronomiczne ??? ???

W pogodzie - tak ważnym czynniku składowym obserwacji i astro - fotografii śmiecicie >:(

Czy Was klątwą w postaci SPAMERA mam obłożyć ??? :P

A na głosowaniu byli ??? ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brak pogody poświęciłem na ogarnięcie sterowników itd, i Canon już współpracuje z APT, a montaż ze Stellarium. Uff O:-)

EDIT:
Czyżby się opłaciło? :)  Jest szansa już jutro :D

http://new.meteo.pl/um/metco/mgram_pict.php?ntype=0u&fdate=2013092200&row=448&col=264&lang=pl

Edytowane przez tranox

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilka dni idealnej pogody miałem w czasie gdy trwał zlot w Zatomiu. Akruat zawsze gdy są zloty to niebo jest bezchmurne. Przypuszczam, że  Ignisdei musi coś rozpylać do atmosfery przed zlotami, tylko czemu nie rozpyla częściej ;).

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła się definitywnie o 21.00, z wiaterem w porywach do 40km/h i zachurwieniem całkowitym  >:(  a mieliśmy z Michałami Słupszczakami już spakowany sprzęt na wspólne obserwy >:( >:( >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest łowić te dziury w chmurach, dziś dla przykładu szykuję się kilkugodzinna dziurka po 21.00 przed wzejściem mega-lampy przed 24.00 mogę sobie poszaleć :)


post-3-0-50861200-1380371646_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Robert napaliłeś mnie dzisiaj tym wykresem na focenie. Sprawdziłem u mnie - wyglądał podobnie. przygotowałem setup.

 

Właśnie zaczęło padać!!!!!!!!!!!!!!!!

Wrrrr...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)