Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to około 3ciej , 4tej będzie :- . Ja z 6cio miesięcznym bobasem mogę zapomnieć. Muszę się wyspać. Od paru dni śpię po 3-4 godziny i tylko wieczór (21-24) mi pozostaje na astro.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem,musiałem wyskoczyć choćby z lornetką,niebo zasnute mgłą,ale widoki i tak wspaniałe.Po tak długiej przerwie choć trochę nasyciłem oczy,no i statyw przetestowany,spisał się dobrze.

 

Lornetka to jednak super sprzęt  :D .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mgiełki dobijają - niby gwiazdki są ale już niczego więcej nie widać. Ostatnio wystawiłem dobsona na szybkie obserwacje Łysego. Nawet nie czekałem na wychłodzenie lustra - po 20min już chmurki były. Niemniej jednak seeing pozwolił "przelecieć" całą linię Terminatora :)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś od 2 dni sporo bezchmurnego nieba, czasem przechodzi trochę chmur na część lub całe niebo, ale potem znów rozpogodzenia. Tylko niebo cały czas mętnawe, słaba przejrzystość powietrza, zamglenie i duża wilgoć. Stąd przy temp. -5 C wrażenie jakby było z -15 C.

Właśnie spojrzałem na Jowisza po prawie 2 godzinnym chłodzeniu sct 5" na balkonie i seeing mocno przeciętny. M42 też słaba.

Taszczyłem ten cholerny sprzęt na ponad 1300m żeby zostawić chmury na dole ale tylko w ciagu dnia je przechytrzyłem bo 4 nocki z rzędu w Karkonoszach gwiazdy widoczne za jakimś strasznym syfem. Do tego w nocy -15C więc sorry, czeskie piwo wygrało. Ale widoczki za dnia zacne

Te zdjęcie bombowe, zostawiłeś pod sobą chmury stratus, albo mgłę. Fajnie byłoby takie coś zobaczyć, szkoda, że do gór mam tak daleko.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w dzień ładnie a w nocy to zostaje poprzytulać się do żony. Ostatnio po długiej przerwie 26.12.2014 wystawiłem sprzęt by rodzinie pokazać dziury na księżycu i Jowisza. Ds'y to nie ciekawe mgiełki.... A i tak nie było prosto. Jowisz nad centrum miasta więc powyżej 180x już lipa zaczynał tańczyć. I tak widok super.... Mars już był za nisko. Czekam na pogodny styczniowy nów.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna  zdjęcie DarX86, w tle widać łysego :) , u mnie jak na razie pogoda kiepska ,chmury chmury i jeszcze raz chmury oby do 22:30 się rozrzedziły chmury, żebym mógł wreszcie upolować moja dwururka kometę C/2014 Q2 (Lovejoy)

Celestron 15x70 (od czegoś trzeba zacząć :D ) , statyw Camrock TC63

Początkujący astro-amator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem ryzyko tuba się chłodzi z tego co widać na sat24 to przez najbliższe godziny będzie mix chmury i czyste niebo . Przynajmniej w Wielkopolsce . Za godzinę kuknę i zobaczę co robić .

 

 

A jednak się opłaciło 3 godziny miałem lekkimi przeszkodami czyste niebo . Zła wiadomość to tragiczny seeing ale to już inna bajka.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chce was dobijac, ale u mnie dzis 4ta noc bezchmurna z rzedu sie zapowiada :P Szkoda tylko, ze Ksiezyc gdzies kolo nowiu nie jest...

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pada śnieg  :-

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymku ? Ty też tak pesymistycznie nastawiony? Ja myślę, że do końca tygodnia wyrwę jeszcze z 2-3 godzinki wieczorem ;)

Próbuję być optymistą  i jakoś nie wychodzi. Chociaż powiem, że przez te 2 godziny pod gwiazdami doładowałem troszkę baterie.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 29 listopada (wspólne foto-obserwacje w Ustce) widziałem w sumie przez 40 minut najwyżej 30* czystego nieba :-[ :-[ :-[

To jakaś masakra. >:( >:( >:(

Raz mignęły Plejadki, troszkę Kasjopei i 2 razy Jupeczek przywitał przy porannej balkonowej kawie przed pracą....

I taki jaki był, tak się kończy  +2*, wiatr około 25-30 km/h, niski pułap chmurew na całym niebie + mgła i siąpi mżawka >:(

Nie pamiętam tak nędznego astronomicznie roku ::) Normalna załamka :-[ Nawet ,,fireworków" nie będzie widać.

 

post-476-0-81800100-1420015563.jpg

 

post-476-0-23768300-1420015628.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, może warto czasem się ruszyć odrobinę dalej?

My, w trójmiejskim gronie, zaliczyliśmy w grudniu dwie przyjemne sesje, z czego jedną wieczorną - dobre 3 godzinki obserwacji, a mogło być więcej - wystarczyło wcześniej przyjechać i później wyjechać. Pojechaliśmy wtedy w okolice Choczewa. Tak, wiem - to prawie 90 km z Ustki, ale ja z Pruszcza miałem mniej więcej tyle samo.

Zresztą, to nie pierwszy raz, kiedy z Wojtkiem jedziemy nawet i 100km, żeby zażyć trochę fotonów sprzed tysięcy (i milionów) lat...

 

Normalnie aż tacy porąbani nie jesteśmy, ale minimalną dawkę narkotyku trzeba przyjąć, szczególnie zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, może warto czasem się ruszyć odrobinę dalej?

Byłem.. 2 razy Zatom, świętokrzyskie, Italia (Apeniny Emiliańskie), najpogodniejsza była Ustka - niestety w białe nocki - pechowy ten parzysty.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym szerzyć niestworzonych historii, ale ewidentnie widać że Warszawa promieniuje złem!(tak, tam właśnie jest Warszawa)  :D

attachicon.gifIMG_4985.jpg

Patrzcie go, Warszawa mu złem promieniuje!

A ja podobny widok miałem wczoraj od zachodu, tak mniej-więcej od Skierniewic :P

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejna porażka. Żona ma niezłą polewkę ze mnie :-)

Od południa czyściutkie niebo , sprzęt rozstawiony. Mówię sobie przyatakuję Rozetę w HST . Jak już była na odpowiedniej wysokości, a tu przyszły chmury.

Pierwszy raz ze złości obaliłem ćwiartkę Gorzkiej Żołądkowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowk76 nie martw się nie jesteś sam, sam mam od początku tygodnia problem z chmurami całkowicie uniemożliwiają mi obserwacje nieba i zarazem upolowanie komety która jest nr. 1 na liscie :(

Celestron 15x70 (od czegoś trzeba zacząć :D ) , statyw Camrock TC63

Początkujący astro-amator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Finger, nie chcę być złośliwy, ale mam prośbę - napisz o czymś innym niż zachmurzenie lub niemożność obserwacji komety z powodu owego zachmurzenia, ok? A najlepiej odezwij się, gdy chmur już u Ciebie nie będzie i zobaczysz Lovejoy'a. Pozdrawiam, życząc szczęśliwego Nowego Roku - wolnego od chmur (Tobie i nam wszystkim).   

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie gniewam :), ale ze to jest dział "brak pogody" tez pisze o pogodzie a raczej o braku pogody :), nie wypowiadam się na razie w innych działach bo jestem początkujący i jak na razie nie mam wiedzy jako takiej. Również pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku i udanego sylwestra :)

Celestron 15x70 (od czegoś trzeba zacząć :D ) , statyw Camrock TC63

Początkujący astro-amator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

81a3c25ded12e8db07f9e85496b3d532.jpg noworoczne... Czas 15s Lumix tz 18 muszę nad tym posiedzieć to będzie ładniejsze
Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie padał dzisiaj.... GRAD! Poniżej "dokumentacja" ze zdarzenia...

 

Mapka:

post-3097-0-61771900-1420375124_thumb.jp

 

post-3097-0-78174700-1420375085_thumb.jp

 

post-3097-0-73476300-1420375090_thumb.jp

 

A tutaj efekty:

post-3097-0-83621500-1420375095_thumb.jp

 

post-3097-0-88042900-1420375100_thumb.jp

  • Like 1

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)