Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy dzisiaj wieczorem się rozpogodzi bo jadę wieczorem do rodziców na wieś. Gdzie w nocy jest taka ciemność nie ma żadnych sztucznych świateł itd. że bez problemu drogę mleczna widać a gwiazd na niebie jest nie do zliczenia, ale wiadomo musi być pogoda

Celestron 15x70 (od czegoś trzeba zacząć :D ) , statyw Camrock TC63

Początkujący astro-amator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 listopada nie patrzyłem w niebo... ani w Stellarium. Nie wiem już zupełnie gdzie, co i o której śmiga :-D

Rano był Jupeczek i Munio - tyle wiem, w dzień bez wiatru i nawet kawałki czystego nieba - ściemnia się zaczyna wiać i pada.... Juz tracę cierpliwość ... :((

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykować sprzynty na dzisiaj! :D Nie tylko w wielkopolsce zapowiada się czyste, rozgwieżdżone niebo, czyli to czego jesteśmy spragnieni od dłuższego czasu :)

 

post-3097-0-69720700-1421137976.jpg

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, Ty mieszkasz na polskiej Florydzie, więc tam inny klimat jest :D

Ola za to będzie miała jeszcze lepiej niż ja :D

 

Jak coś to na androida jest aplikacja meteo.pl i można w niej sobie ustawić lokalizację i będzie automatycznie pobierać meteogramy po odpaleniu :)

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki wydrukowane, sprzęt przygotowany, prognozy i sat24 - świetne.  Już nie mogę się doczekać wieczora.

Nie chcę zapeszyć, ale plany na sesję z lornetą 28x110 (zaopatrzoną w filtry mgławicowe - wreszcie!) są ambitne :D    

A kiedyś żelazna kurtyna była na kierunkach W - E >:(

Pozdrówcie Loveyojka.

 

post-476-0-77123500-1421153370_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 15 do 17 bylo czyste niebo , a po 17 wszysto się spie.....o , Jak tu żyć .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę - podmuchajcie... Udało mi się właśnie skończyć wcześniej pracę.. 90% Polski bezchmurwna u mnie leje >:( :-[

A tu kometę gołymi ślepiami wyhaczają ::)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę - podmuchajcie... Udało mi się właśnie skończyć wcześniej pracę.. 90% Polski bezchmurwna u mnie leje >:( :-[

A tu kometę gołymi ślepiami wyhaczają ::)

Jacku nie jesteś sam , sprzęt wystawiony w przedpokoju uratowany przed deszczem . 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie, na niebie kołdra. Patrzę na sat24 i wszystko jasne... komentować się nie chce.

Nie pamiętam kiedy było czyste niebo, kilka razy trafiały się prześwity ale oczywiście jak już było za późno -

od strony południowej i południowo-zachodniej mam taką łunę od miasta, że niewiele tam można zobaczyć

a co dopiero poćwiczyć zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 19 : 00 otwieram dach astrobudki, włączam sprzet. Trochę chmur wreście zapoluję na Jowisza ^-^ . Idę wykąpac i położyć spać dzieciaki. Godzina 20:00 wreście mam trochę wolnego czasu. Akurat  tyle żeby zamknąć budkę i wyłączyć wszystko - wszędzie chmury ani jednej gwiazdki :'( .

Teleskop słoneczny 228 h-aplha,C11, EQ8,Point Grey Grasshopper Express.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja się wypowiem.

 

Lukam sobie w niebo - jest okey. Kryształ! No to do budki. Po drodze już wiedziałem, że będzie ciężko. Wiatr, wiatr i jeszcze raz wiatr.

Ciężko było nawet ostrość ustawić. :-

 

No a tak wyglądała pierwsza klatka. ???

 

post-604-0-67431700-1421182164_thumb.jpg

 

Niespodziana ukazała się już przy 5-tym zdjęciu czyli po około 30 minutach od rozpoczęcia sesji.

Proszę. Nadeszły piękne chmurki. >:(

 

post-604-0-21454700-1421182192_thumb.jpg

 

I na koniec podgląd wykresu w PHD. Takiego to chyba jeszcze nie miałem. >:(

 

post-604-0-25622800-1421182221_thumb.jpg

 

Ale są też plusy. Wyśpię się, bo jutro rano do pracy. ;)

 

 

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to mi obserwacje baaaardzo się udały, Betelgeza jeszcze nie wybuchła, Jowisz ciągle ma swoje księżyce a kometa jest w Byku. Generalnie gwiazdy są na swoim miejscu. Chmury też... od kilku tygodni. Tak szczerze to dziś po raz pierwszy zwątpiłem w sens tego hobby. Na szczęście tylko na chwilę. Szkoda gadać.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was ma ochotę i czas zapraszam na obserwacje nieba do mnie, pogoda wyśmienita, a kometa cudnie się prezentuje w okularku aż się coś robi, na dowód, że mam pogodne niebo dodałem zdjęcia w temacie Moje Perełki zapraszam do oglądnięcia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć narzekać, bo tej pogodzie chyba się coś popi...liło w główce...

Totalne mleko w całej Europie. Jak długo jeszcze?  :(

Potem się dziwić, że ludziska wnerwione chodzą.

 

post-3097-0-31214100-1421849569_thumb.jp

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)