Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

No to może kolejny konkurs FA na najlepszy wykres pogodowy? Albo na najlepszego screena z sat24? ;)

  • Like 5

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem patrzeć na wykresy , szkoda zdrowia  ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to kogoś interesowało to nasze Słońce świeci :)

Widziałem przed chwilą w Ustce - nawet mnie oślepiło - sprawdziłem czy to nie fatamorgana 8)

 

post-476-0-44489800-1422013271_thumb.jpg

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałem, że taki już się zrobił klimat i tak będzie przez następne 20 lat a może 100 lat.

Poczekamy - przetrzymamy go... Ja jestem cierpliwy :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szczęście niepojęte !!!!!, a w zasadzie dwa w jednym dniu, jak już napisałem wcześniej w dniu dzisiejszym mogłem stwierdzić naocznie, że Słońce wciąż świeci i dało mi nawet po oczach... To jeszcze przed chwilą ukazał mi się Muniuś - Krąży wokół Ziemi... choć nie jestem pewien czy w momencie gdy to piszę ::)  Te chmurwska szły od zachodu.

Nacieszcie ślepia :D

post-476-0-18292300-1422029668_thumb.jpg

  • Like 6

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekE, to jakiś banan leci :D Wokół Ziemi krążą tylko chmury, zmieniamy teorie Kopernika na CHMURWOCENTRYZM :(

  • Like 1

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pierwszy raz od 1995 roku odkąd się interesuję astronomią (po sprawdzeniu prognozy pogody) pomyślałem, że to posr...ne hobby i że nie ma sensu w naszym klimacie... Teraz mam wyrzuty sumienia, że zdradziłem w myślach ukochaną astronomię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że przesadzasz. Te kilka idealnych nocy w roku to może nie nadmiar szczęścia ale muszę powiedzieć, że nasze hobby jest piękne. Szczególnie piękne gdy sięgnie się po lepszą optykę... proszę więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na czyste noce ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę tak, że ten brak pogody powoduje u nas "głód" obserwacji, tak więc gdy w końcu nadchodzi dobra pogoda i możemy się spełniać w naszym hobby, to daje nam to tyle satysfakcji.

Gdybyśmy mieli z pogodą w drugą stronę, czyli załóżmy połowę miesiąca pogodnych nocy, to mogłoby nam się to "przejeść" po pewnym czasie i nie byłoby tyle frajdy.

 

Ale oczywiście bez przesady, że trafia się jedna nocka na miesiąc lub dwa jak ostatnim czasem... :(

  • Like 1

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo nie w każdą pogodną noc w okresie wiosna-lato-jesień chce mi się sprzęt wyciągać. Ale za to zawsze kiedy bym chciał to pogoda nie jest taka jaką bym sobie wybrał.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jak jest dużo ładnych nocy to już mi brakuje pomysłów ;)

Masz 12 cali - podrzucę Ci kilkaset (zupełnie gratis) :P

Ja marzę o emeryturze w wydaniu panów Kepple'a i Sannera  (tych od "The Night Sky Observer's Guide") - pustynia, kaktusy, 20 cali lustra, astrobudka, 250 pogodnych nocy w roku, odludzie i takie tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa w Tym roku 2x porządnie obserwowana i 2x obserwowana kilka razy zaliczona. Ale spokojnie chyba każdy skrawek czystego nieba wykonałem.

Nie zaspokojone potrzeby...

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widziałem :(

Dawaj szybko do mnie teraz na długość papierocha na nią patrzyłem i jeszcze będzie :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z podwórka. Widziałem ją :) -> piękna! miałem 20min na dworku i wystarczyło. Faktycznie w 2-3 sec. do odnalezienia. Przepiękna - kolor troszkę zakłamany miałem,no bo jednak seeing do dup@*&#y ale ;) co widziałem to moje.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.b. widocznie miałeś ten jeden raz porządniejszy :D Taką prawdziwą obserwację tej komety miałem raz, w sumie na pierwszej konkretnej obserwacji lornetkowej. I tak powstał "Powrót syna marnotrawnego" z 13.01.2015 :)

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)