Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi Panowie czy wszędzie jest taka pogoda jak u mnie?! Praktycznie od zlotu w Zatomiu nie udało mi się wystawić telepka. Dziś już myślałem, że się uda ale po godzinie mgła jak %$^&^$#!!! Zwinąłem zabawki i do domu!!! Ehhhh.........

Pzdr

Szymon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

660,7 to powiększenie z jakim szczecińscy uczestnicy przy naprawdę dobrej widoczności

mogli dziś (pierwszy raz jak w moim przypadku) tak szczegółowo obserwować tarczę Jowisza

w Glinnej. Wiatru praktycznie brak.

Jednak prawie godzinny powrót do domu to paradoksalnie mgła jak mleko.

Kto nie ryzykuje, ten nie widzi.

Jesień plecień, poprzeplata, trochę seeing, trochę chlapa  ;D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie od miesiąca nie ma pogody w nocy.... Dzisiaj było ładnie ale..... z powodu przygotowań do rajdu z tatą nie mogłem obserwować. Wieczorem z balkonu w lornetce 7x50 pokazałem tacie Jupka z księżycami, Plejady i M31. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja takiej prawdziwej pogody z super niebem nie mam od września 2010r. W zeszłym roku miałem 7 sesji obserwacyjnych z czego większość w nieciekawych warunkach. W tym roku miałem kilkanaście sesji z czego udanych, z przyzwoitym niebem kilka :( Nie ma takiego czegoś, że przychodzi wieczór to biorę teleskop i jadę na obserwy - do ostatniej chwili jest sat24 i oczekiwanie na dziurę w chmurach- będzie nie będzie. Jadę, popatrzę sobie 2 godz. na chmury i wracam, nie udało się...

Przykład - fotka z sat24 z dzisiejszej nocy gdzie cała Polska miała jakieś tam warunki a u mnie deszcz padał i zachmurzenie było niemal całkowite (miejscówka to czerwona kropka):

post-41-137699859501_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym miesiącu pierwsza jako taka nocka była u mnie wczoraj, co prawda z mgłą, ale lepszy rydz...

Mam nadzieję, że nie będzie dziś pogody bo ide na parapetówkę i byłoby żal - gwiazdy skrzą a w bani szum :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szymek rozumiem twoje rozzalenie ale faktycznie u mnie tez od zlotu, lipa. Chyba raz wystawilem telepa na podworko :-(. Coz poczac? Jesień :-S 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lekko nie jest!

Ja się pomału przerzuciłem na obserwacje w środku tygodnia  jakoś daje rade,  2 sesyjki na miesiąc średnio + jeszcze jakieś przypadkowe: koniunkcje, zakrycia, tranzyty, zadowolę się nawet ksieżycem nieopodal pełni, a w wolnej chwili fora astronomiczne.

Ehhh wszystko kwestia podejścia  :)  no chyba że poza DSami  to astronomia niezbyt was kręci  :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio już od czterech nocy mam pogodne niebo, ale na długie obserwacje to raczej nie ma, co liczyć,  ponieważ tak jak myślałem październik lubię ten miesiąc, bo właśnie w październiku, kiedy stanie się przed domem gwiazdki na niebie namawiają mnie abym pozostał z nimi cóż chętnie, ale jak nie deszczowe noce, to znowu mgła taka, że sąsiada nie widać, teraz mam pogodne noce wychodzę, ale jak długo nie wiem wiadomo, bo jest przecież jesień a jesienią lubią być mgły.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tam odkopał- wątek sprzed 2 tygodni :) u mnie ostatnio były dwie ładne nocki.. ale Księżyc daje po gałach, więc spędziłem je na Jowiszku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda średniawia w tym listopadzie. A 8 listopada miała przelatywać przez Słonko ISS na miejscówce którą jest mój balkon i sobie ISS odleciała. 30 to samo. Chyba ktoś dużo sprzętu nakupował. Bardzo dużo. Ja się nie chowam, tylko kamerkę kupiłem. Ktoś kupił ostatnio coś jeszcze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Listopad miesiącem wysypiania się  ::) Nów, srów  >:( Nie wiem jak tam u Was na zachodzie (zdaje się lepiej), moja strona zasnuta chmurami i mgłą  :'(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mów co chcesz, takiej "ściany" na ICM jak wczoraj dawno nie widziałem  :-\

17ty dzień daje nadzieje na poprawę!

mgram_pict.php?ntype=0u&fdate=2012111506&row=400&col=180&lang=pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj była pogoda u mnie, na tyle dobra, ze az udało się pojechac na obserwacje. Dopiero jak wróciłem zebrały się chmury stratus, które teraz przeszły w chmury stratocumulus i raz na moment wyjrzało Słońce :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz to mam pogodę śmiało mogę wyjść na obserwacje, ale tylko jednej gwiazdy, czyli Słońce od wczoraj wychodzę robię zdjęcia i na tym koniec, zaś, jeśli chodzi o wieczorne niebo to szczerze napiszę tak, kto z Was rozlał mleko niechcący przyznać się bez bicia? Bo taka mgła u mnie, że sąsiada nie widać. A co dopiero gwiazdeczek na niebie. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2 godzinki temu wróciłem z pracy, w perspektywie wolny weekend  :) Troszkę mgiełka ale gwiazdki widać, możemy zaplanować obserwacje i sesje astrofoto. Zaczynamy od sprawdzenia prognozy - wchodzimy na UM (ustawiona Ustka) i...... k....., d...., k...., ch..... itd.  >:( >:( >:( >:(

post-587-137699870645_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jacku! Jacku! Po co te nerwy? ;-). Zadnych innych slow bym nie uzyl patrzac w okno :-P. No d..a! Mgla i ciemnosc widze! Jak zyc panie premierze? Jak zyc!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MrVinguer - To chyba Saudi Arabia  8)

Mariusz ja już u najstarszej Kaszubki byłem i wywróżyła ze starej flądry pogodę po 15.03.2013 w okolicach jakiejś miejscowości Zatom czy coś takiego - pierwsze słyszę   ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta