Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa przysłowia ludowe pasujące tu (jeśli chodzi o pogodę w listopadzie:)

1. Jak na świętego Hieronima jest dyszcz albo go ni ma, to pod koniec listopada pada albo nie pada
2. jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa 

ad 1) Pamięta kto jaka był pogoda 30 września tzn na  św. Hieronima ?

ad 2) Miejmy nadzieję, że się nie sprawdzi to drugie przysłowie -bo w marcu zlot  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żadna Saudi Arabia. Współrzędne masz i tak podane na obrazku. Kiedyś, jak polscy astroamatorzy będą obserwować z Księżyca to nie będą na pogodę narzekać. Nawet w dzień sobie DSy pooglądają. I Ziemia w pełni im nie przeszkodzi. I sobie tą Ziemię poastrofocą... Pięknie będzie nie ma co :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Igni - przy tym drugim ,,przysłowiu" to język powinien Ci skołczeć i palce zesztywnieć - natychmiast go wymaż z posta i pamięci >:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mariusz wyprzedziłeś mnie!!! Ja pierdziele!!! Dorośli faceci i o pogodzie rozmawiają Jak stare baby w autobusie! Kto założył ten temat?!!!  ;D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mówi się w autobusie - tylko przed tablicą z nekrologami na komunalnym - To wszystko przez CIEBIE  >:( Mamy Jonasza - na pohybel z Nim albo nie na teleskop :P Luuudddzzziiieee - jeszcze filterek mi przyszedł  :-[ :-[ :-[

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widocznie listopad to miesiąc, kiedy najwięcej astroamatorów kupuje różne astroakcesoria i mamy przez to taką kiepską pogodę :C A gwiazdki to u mnie nadal świecą :D Idę Jowiszka pofotografować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hehehe :-Pgdzie taka enklawa czystego nieba? Za kare masz wyslac do wszystkich avika z Jowiszem, bedziemy stackowac :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to musze Was przeprosic bo zepsuje Nam wszystkim 10 tygodni pogody. jak wszyscy wiedza za kazdy przeklety cal apertury nalezy odpoktowac tydzin. Dobrze ze ta kara nie jest za centymetry lub milimetry....... :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj tam oj tam, ja bym z chęcią pojechał na Zlot nawet jeśli mielibyście się na mnie zemścić :P postawił bym Wam po piwie i było by dobrze :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jeszcze tylko dodam że takie mleko mam  u siebie od tygodnia przez cały czas... Nie pamiętam kiedy widziałem coś dalej niż 50-100 metrów....

img9155ln.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słonko... Jakie ładne słowo.... Kiedy ja Cię o piękna gwiazdo widziałem ostatnio....  :'( Przeglądam sobie moje zdjęcia ze wschodów Słońca to mi raźniej przy tej mgle.....  :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba mam farta:-). Gdy kladlem sie do lozka za oknem byla mgla ze domu sasiada nie widać. Jakos nie moglem spac, trochę ogladalem tv i gdy juz mialem wylaczyc telewizor, postanowilem pojśc do lazienkí. Odruchowo spojzalem w okno i oniemialem! Orion! Swieci Orion! :-D. Teraz siedze na podworku, zero mgly, niebo czyste! Foce Oriona, moze jakis Leoníd sie zalapie :-D. Jak narazie widzialem tylko jednego. Majestatycznie przelecíal przez Byka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mialem wczoraj farta. Wszystkie prognozy pokazywaly czyste niebo od 1.00 w nocy.

Obudzilem sie chwile po polnocy i juz zaczelo sie czyscic. Mialem bardzzo udane obserwacje  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie pięknie było od zachodu Słońca. Avikowałem Jowisza i zrobię pierwszą animację jego ruchu :D Dzisiaj też pogodnie, zobaczymy jak będzie w nocy :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To widze ze bylo nas trzech szczesciazy :-). Noc byla mrozna (ok -6stC) i choc seeing znow byl marny, milo bylo posiedziec pod gwiazdami. Pomimo ze to byla noc Leonidow, widzialem tylko jednego Leonida i jednego Tauryda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To i tak masz farta :D Ja meteora żadnego już od kilku nocy nie widziałem. A mróz rzeczywiście był. Znów doceniłem, jak ciepło jest w domu. Niebo całe się trzęsło, ale lepsze to niż całe w chmurach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oto Orionek oraz Jupek w towarzystwie Hiad i Plejad z mroźnej ale wreszcie pogodnej sobonio niedzielnej nocy :)

post-80-13769987133_thumb.jpg

post-80-137699871347_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Orion pierwsza klasa a i płomień się załapał :)

U mnie niestety dalej chmury i mgły więc z tym nowiem już się pożegnałem - jakoś od maja nie mam szczęścia do pogody...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siedzę na stacji. Czekam na pociąg. Pogoda do dupy. Leje. Co ma nie lac? Na Wyspach zawsze leje. Ano tak. Nowy sprzętkkupiłem. Trzeba swoje odczekać. Ciezki jest los miłośnika astronomii na tej szerokości geograficznej  ;) A może po prostu dzien był do dupy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od niemal miesiąca nie widziałem gwiazd (wliczając Słońce), oczy mnie swędzą  :(

no dobra, 3 tygodnie, ale czuję jakby ze 6 :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta