Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zbieram, ale nie smartfony tylko smartfochusteczki, przykładając do nosa a potem idąc do kotłowni ciskam do pieca, mam ich kilka sztuk. A z czym nie chce pisać, bo każdy z Was wie. :D

Czyli kolekcjonujesz smarkfony  :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony Słońcem, jakie zaświeciło dzisiaj w Gdańsku, sprawdziłem dostępność mocowania filtra słonecznego do Synty 8 w salonie DO. Ucieszyłem się, kiedy zobaczyłem informacje - odbiór natychmiast  :) Od razu w samochód (no, może nie tak od razu, bo przed wyjściem Syn złapał mnie za rękę i pokazał na drzwi, więc pojechaliśmy Razem :) ) i na zakupy. Mocowanie i folia kupione, dostałem jeszcze kalendarz, Syn dostał czapko-łódkę zrobioną z kartki - jednym słowem Wszyscy zadowoleni :)

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony Słońcem, jakie zaświeciło dzisiaj w Gdańsku, sprawdziłem dostępność mocowania filtra słonecznego do Synty 8 w salonie DO. Ucieszyłem się, kiedy zobaczyłem informacje - odbiór natychmiast  :) Od razu w samochód (no, może nie tak od razu, bo przed wyjściem Syn złapał mnie za rękę i pokazał na drzwi, więc pojechaliśmy Razem :) ) i na zakupy. Mocowanie i folia kupione, dostałem jeszcze kalendarz, Syn dostał czapko-łódkę zrobioną z kartki - jednym słowem Wszyscy zadowoleni :)

I Krzysiu się przeterminowanego towaru pozbył  ;)  :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Krzysiu się przeterminowanego towaru pozbył  ;)  :D

To by wiele wyjaśniało... Bo tak fajnie Nam się rozmawiało... Idę sprawdzić datę ważności mocowania  :D

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale choroba dopadła. Jak tu żyć?  :'(

No z NFOZ - em Bardzo Ciężko  ;)

A wracając do pogody to z obserwacji 2012 DA14 będzie u mnie wielki ....... Prognozy ,,niezwykle optymistyczne"  >:( >:( >:(

Na 44 dni tego roku miałem w przybliżeniu 1 h dziur w chmurwach  >:( >:( >:(

post-587-137699880322_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać, żeby wyrazić co czuję i żeby jednocześnie było cenzuralnie... To niemożliwe. PO PROSTU NIEMOŻLIWE!

Brakuje również odpowiednich emotikonek.

Dziękuję za uwagę.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty obój buty tylko tyle napiszę, nie wiem, czemu lamentujecie o brak pogody człowiek się wyśpi, naczerpnie energii, na obserwacje, obudzi się tygrysi apetyt, a tak widzę tylko narzekanie na brak pogody, czy będzie pogodnie czy też nie, asteroida spokojnie poleci i przeleci, nic sobie z tego nie robi, a my zamiast czekać cierpliwie, to nic innego nie robimy tylko grymasimy, kiedy będzie pogoda, nic z tego nie będzie itd. A jak bym teraz napisał, że mam pogodne niebo czyste bez chmur? Na pewno byście napisali szczęściarz, inni, że to nie prawda. Ja mam nieraz pogodne noce, chociaż, w prognozowano inaczej w TV. Mówiono o deszczu, a ja miałem pogodne niebo, kiedy miało być pogodnie miałem pochmurne całe niebo i co sam nie wiem, co o tym myśleć, napiszę, że mam pogodne niebo nie uwierzycie mi, napisze, że nie mam a w tym czasie będzie pogodne niebo uwierzycie. Tak szybko zmienia się pogoda w mojej miejscowości nie wiadomo, co będzie za chwileczkę, teraz piszę tu taj do Was a za chwileczkę mogę się szykować na obserwacje nieba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnę trochę od tematu DA14 i powiem, że pomimo kiepskiej pogody udało mi się znaleźć dziurę w chmurach i zarejestrować coś takiego.

Tak, że optymistyczniej Panowie....

Więcej: http://astrofotografiaszymon.blogspot.com/2013/02/messier-101-v2.html#more

post-724-137699880325_thumb.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - mówię za siebie - ja nie lamentuję - ja pomstuję na czym świat stoi, a fotki super  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie był dzisiaj mały wypad ogródkowy z teleskopem :) padły Jowisz, Hiady, M45, M1, M42, M35 oraz Łysy. Więcej nie dało rady bo zza horyzontu wylazl Księżyc, a w planach było jeszcze NGC 1746, NGC 1647, planetarna NGC 2392 oraz M36, M37 i M38. Tych gromad otwartych w Byku szukałem, i możliwe że widziałem lecz jest to nie potwierdzone więc do powtórzenia, a mgławica planetarna w Bliźnietach nie odnaleziona. Dużo obiektów nie padło ale zawsze chociaż częściowo pozbyłem się głoda :D

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - niestety to tylko do Słonka dla nie pracujących w piątek - przynajmniej u mnie  :( >:( >:( >:(

post-587-137699881892_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złe mapy patrzycie ... :)

Ja siadam wieczorem przed Internetem i patrzę skąd tu się pojawi jakaś dziura w chmurach - nawet taka 5-minutowa mnie zadowala :)

Np. w ciągu ostatnich paru godzin nadeszła do mnie całkiem fajna dziura z kierunku mniej więcej wschodniego ... Może to od Jacka z Ustki?  :) Dzięki temu zdążyłem zrobić trochę fotek ze statywu okolicy AZ Cas, gdzie dzisiaj właśnie zaczyna wyłazić zwykła gwiazdka zza czerwonego nadolbrzyma (była tam schowana od jesieni).  Czekam na dziury w chmurach w kolejne dni - aż do 8 marca. Wtedy definitywnie powinno się skończyć to zaćmienie!

post-765-137699881907_thumb.jpg

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złe mapy patrzycie ... :)

Ja siadam wieczorem przed Internetem i patrzę skąd tu się pojawi jakaś dziura w chmurach - nawet taka 5-minutowa mnie zadowala :)

Na te też patrzymy - ale gdy chcesz sobie weekend zaplanować to te się ,,jako-tako" sprawdzają - satelitka na 2 dni do przodu nie pokaże  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będę narzekał na pogodę macie dowód, w sumie dzisiaj też mam niebo pogodne, planuję zrobić kilka zdjęć Słoneczka a potem wyjść jeszcze na obserwacje nieba. W sumie wychodzę na 2 godzinki, ale dobre i to, bo potem robi się mgła. Fotka wczorajsza, już była mgła jak robiłem to zdjęcie. ;)

post-36-13769988231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj niby była dziura ale coś i tak w powietrzu wisiało ograniczając zasięg do 5mag. Popatrzyłem sobie na gwiazdozbiory. Wielka Niedźwiedzica robi pięknego fikołka wiec wiosna za pasem :D

Miałem to samo, choć zasięg był znacznie gorszy niż 5, nawet go nie próbowałem szacowac. Popatrzyłem na gwiazdozbiory i tyle.

Ale dziś pięknie Słońce od rana świeci. ICM zapowiada wieczorem nadejście chmur, ale ja mam nadzieję, że dziś w końcu uda mi sie uruchomić sprzęt, pierwszy raz w tym roku. Plan obserwacyjny na dzisiejszy wieczór już jest ;)

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety ciągle chmury, liczę na te Słoneczko które aktualnie jest u Was na północy, no i na to, że między 19 a 20:42 będzie tak, jak liczę że będzie. Plan obserwacyjny też jest (raczej trochę utopijny ale co tam), mapki podrukowane, lornetka czeka...

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zima zaczyna przegrywać z wiosną i mozna zacząć myśleć znowu o astro. Parę dni temu był cały dzień pogodny, ale akurat na wieczór się zachmurzyło. Wczoraj wreszcie się wypogodziło późnym wieczorem, ale było sporo cienkich chmur i trochę mglisto. Tyle tylko co popatrzyłem chwile na gwiazdozbiorki i popatrzałem na Księżyc tuż po pełni przez lornetkę. Więcej się nie dało.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)