Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, szdom1 napisał:

No faktycznie patrząc na mapę pogody Ustka i W-wa przysłonięte chmurzyskami. Mam nadzieję, że ten bezchmurny pas w wlkp utrzymie się jak najdłużej.

Niech Ci się trzyma jak najdłużej - trzymam kciuki :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg pada sobie pada białe płatki opadają spokojnie na ziemię. 2017-11-20. Taki widoczek za oknem mam w sumie, brak pogodnych nocy, a jak są to z dodatkiem mgieł, a teraz to coś leci pada z nieba w sumie można by napisać sezon obserwacyjny zamknięty u mnie.:)

DSC01349.JPG

DSC01353.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzam prognoze pogody i widzę coś takiego:

Screenshot_2017-11-28-13-27-51-1.png.3bfa1c8eb20cf9429f0e5645a55ff72e.png

Półtora miesiąca temu kupiłem Synte 12", od tamtego czasu były może 3 noce bez mgieł. Nawet nie udało mi się do końca przetestować sprzętu, a tu znowu zła pogoda. Trzeba liczyć na to że prognoza pogody okaże się niedokładna:(

Życzę pogodnego nieba!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiją się na niebie chmury,

Teleskop stoi taki ponury.

Kurzy się już któryś miesiąc,

chciałbym mu na słowo przysiąc 

"Jeszcze jeden dzień, jeszcze kilka chwil,

wystawię Cię i znów będziesz żył".

Lecz na niebie ciągle chmury...

teraz i ja chodzę ponury.

Pozdrawiam chmury :)

  • Like 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jakiś mroźny wyż który by rozpędził to szare draństwo. Pierwsza połowa zimy w Polsce z reguły jest brzydka, w styczniu-lutym powinno być lepiej.

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia się ogrzewa, zwieksza się parowanie wody, co za tym idzie to coraz więcej szarego paskudztwa na niebie. Z roku na rok będzie coraz gorzej jeśli nic z tym się nie zrobi a nasze wnuki będą nas przeklinać za to w grunt piekła! Szczerze pisząc to powoli tracę nadzieję, że w bliższym czasie bedzie okazja coś sensownie ujrzeć na niebie, a narazie, szarość górą! Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hagen napisał:

Ziemia się ogrzewa, zwieksza się parowanie wody, co za tym idzie to coraz więcej szarego paskudztwa na niebie. Z roku na rok będzie coraz gorzej jeśli nic z tym się nie zrobi a nasze wnuki będą nas przeklinać za to w grunt piekła! Szczerze pisząc to powoli tracę nadzieję, że w bliższym czasie bedzie okazja coś sensownie ujrzeć na niebie, a narazie, szarość górą! Pozdrawiam!!!

Nie obraź się, ale moim zdaniem globalne ocieplenie to totalna ściema. Wszystko leży w rękach aktywności słonecznej i jeszcze przyjdzie czas gdy będziemy tęsknić za taką pogodą, a jak nie my, to nasze dzieci. Pomijając nasze Słońce, przy którym jesteśmy mniej niż niczym energetycznie, to nie zapominajmy, że nasza ziemia tutaj też rozdaje karty, a my ludzie jesteśmy w dziejach jej istnienia "pierdnięciem słonia". 

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pełen nadziei pobiegłem do obserwatorium po sprawdzeniu sat24 :)). Ustawiłem teleskop na "konia z płomykiem" żeby tylko kilka klatek z różnymi czasami pocykać dla porównania jak dobierać czasy.... pierwsza klatka dla wycentrowania , druga zrobiona i ??? co się dzieje z tym ISO ? Nic nie widać na ekranie Nikona?? Spoglądam w górę przez otwór kopuły i .... tyle by było na dziś :(. Przynajmniej uśmiech na ustach zagościł na chwilę jak biegłem do obserwatorium bo gwiazdki były :). Jak bym miał sprzęt rozstawiać jak kiedyś to nawet bym kompa nie zdążył odpalić a tak chociaż jedną klatkę 30sec zrobiłem  :)).

Niestety pogodę mamy jaką mamy :(, mogłaby chociaż nas poczęstować wieczornymi dziurami w chmurach, takimi 2-3godzinnymi, to już by było coś. Prawda?

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kapral napisał:

Niestety pogodę mamy jaką mamy :(

Tak - właśnie zakończyłem sztauowanie sprzętów na balkonie i odnalazłem Klenczona to se razem pośpiewamy przez niemal najbliższe 3 dni 3:) https://www.wetteronline.de/wetter/ustka?prefpar=weather

 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień wyleźć z chałupki się nie da - lania i wiania ciąg dalszy :(

Drugi.thumb.jpg.8e7b9ae346bd80202f22b97f28a8c0db.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Winterkasten (na południu Niemiec), gdzie teraz jestem, też pochmurno i popaduje. Czystego nieba, a nawet "dziur" w chmurach dawno nie było. Na wieczór ma się wypogodzić :), ale z tymi prognozami to różnie...Poczekam, to się przekonam.

map.jpg

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, mnie pogoda od dwóch dni rozpieszcza. Do tego na mojej ulicy od kilku dni nie świecą latarnie, jest bardzo ciemno i  udało mi się pierwszy raz namierzyć Andromedę :)  :)  :)   Ciężko się oderwać od lornetki! Pozdrawiam i życzę  wszystkim kryształowego nieba. 

Nikon Action EX 10x50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

URWAŁ NAĆ!!!!!!!!!!!!

Ostatni raz sprzęt przez pół godziny widział niebo 17.11. Już w tym roku raczej nie zobaczy, nie pamiętam takiej kichy pogodowej :( :( :(
Prognoza na ostatnie dni 2017r. dla Ustki:

Ostatni.jpg.b2981f4bf49c1bddee1b7fa5b95ea0d6.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sferoida napisał:

Pewnie myślisz o wtorku :D 

Sie śmiej - ja od połowy listopada nawet 2 godzin nie miałem Crazy
Wikingi też to potwierdzają... https://www.yr.no/place/Poland/Pomerania/Ustka/hour_by_hour_detailed.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szdom1 napisał:

Ja dzisiaj otwarłem obserwatorium! ... ... ... ... ... Po 30 minutach zamykałem! 3:)

To prze ze mnie Szymku - sorki :(. Ja chociaż coś złapałem :)) - chociaż z jednego Nef'a 20sec / ISO 3200 i tak nic nie szło wycisnąć :

_DSC0001.thumb.JPG.2c0a0771e6ea1e5be79c4273ebacde6b.JPG

  • Like 6

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - uszczypnijcie mnie.
Nosz toż szok jakiś - od 15 listopada pierwszy raz i Niemcy i Wikingowie pogodą mnie dalej na jutro straszą....
Niebo - co ja ci biedny mam wyrwać??/ :)

Szok.jpg.b3a9aafb32630a419ce00b23a4c83f9c.jpgSzok1.thumb.jpg.61a2447418aca9756aaf08fc032ecd4d.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)