Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, jolo napisał:

Jakieś mniej oklepane cele proponuję - NGC1976, Caldwell 49 czy Melotte 22 :) 

Crazy

Na razie się przymierzam do Pływającego Krokodyla z apusiem ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i niestety kolejne fajne zjawisko przeszło ponad chmurami... Miałem jeszcze nadzieję, że chociaż jakieś dziury będą w chmurach i uda się ustrzelić obie planety. Porażka totalna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
46 minut temu, szdom1 napisał:

Póki pierwszy foton nie uderzy w matrycę nie uwierzę! :)

Uwierz niewierny - północ już niebieska :)

Uwierz.thumb.jpg.3b64249e9431345614c54c6c5c694091.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Póki co widzę to niebieskie tylko z daleka, stanęło nad jeziorem i tak wisi od paru godzin. Ale patrząc na sat24 widać, że ten bąbel po woli jednak wypycha chmury na południe. Nie mogło tak z 12h wcześniej??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, Poszukiwacz15 napisał:

Miało być bezchmurnie, ale moje miejsce obserwacji znajduje się w tym wąskim pasie chmurFools

Screenshot_2018-01-13-22-51-33-1.thumb.png.e8b3943389f9ab507bf6dd0b7034449d.png

Nie jesteś sam :(

0503.jpeg&v=ae8b5cf1af8364d78f536d43e99f

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
49 minut temu, Poszukiwacz15 napisał:

Miało być bezchmurnie, ale moje miejsce obserwacji znajduje się w tym wąskim pasie chmurFools

To na pewno wiarygodna stronka? Na sat 24 wygląda to trochę inaczej - podobnie jak na screenie Jacka. Chyba, że to jakiś inny rodzaj chmur.

wdwdw.png.bb68e7d571527c5e0a02b043bf119de3.png

Ale jeśli sprawdzi się meteo, to w poniedziałek będzie może nawet 11,5 godziny bezchmurnego, bezksiężycowego nieba. Dla Parczewa jest w zasadzie identycznie. Jak to wykorzystać? Co obserwować? Toż to będzie marnotrawstwo...

wgegegeg.thumb.png.87d61101cd4d3c0d179aa981381a8796.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tej stronki używam od bardzo krótkiego czasu i w sumie możliwe że mapa chmur jest skopana. Tym bardziej że teraz pokazuje czyste niebo, a to nijak ma się do tego co mam za oknem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nastawmy się wiec na jutrzejszą noc. Pomimo tego, że idę do pracy na nockę obserwatorium będzie pracować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mapy u mnie noc miała być czysta i tak niby było, ale nie do końca. Ta "czystość" to tak jak przez mgłę była.:O.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Manieksky napisał:

W pogodzie nadal bezchmurnie ,a tu nawet jednej gwiazdki nie widać ehh 3:)

U mnie identyczna sytuacja, prognozom pogody coś odbiło:brak_miejsca:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Weekend był do d... ale dzisiaj szykuje się pogodna nocka dla większości kraju. Na sat24 z każdą godziną wygląda to lepiej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
38 minut temu, Poszukiwacz15 napisał:

U mnie przed chwilą rozgoniły się chmury. Życze wszystkim pogodnej nocy!:))

U mnie też się rozgoniły... a co do życzeń to bardzo za takie dziękuję Crazy

5a5ca82766436_Te.jpg.339178ff500d1722fdbaf430d9996865.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To była piękna noc z dodatkiem mrozu stojąc we dwoje ja oraz moja Synta 6 byliśmy siwi teleskop stał sztywno a ja byłem, non stop naprowadzany skacząc ze zimna koło teleskopu, ale za to widoki miałem super M42 wyglądała jak bym oglądał bajkę cudowna, polowałem też za kometą  C/2016 R2 (PANSTARRS) udało mi się widzieć, ale zdjęcia nie robiłem, bo miałem kitowy aparat wolałem wynieść jak popsuć sobie laptop, oby więcej takich pogodnych ładnych nocy, bo aż się chce wyjść na plac koło domu nie zważając na temperaturę, na to też mam sposób usunąłem wszystkie termometry z okien nie wiem, jaka jest temperatura koło domu:)), więc wychodzę stoję a widoki przez okular w teleskopie rozgrzewają mnie z radości podziwiając Wszechświat.:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie była wspaniała noc, udało mi się sfotografować urana, naszkicowałem NGC 225. Niestety stanie na mrozie zakończyło się dla mnie przeziębieniem:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Lesio73 napisał:

Nie wiem jak u Was ale u mnie to był piękny wieczór ... tym piękniejszy, że pierwszy z telepem :-)

A mnie trochę pogoda zrobiła w konia. Przetrzymała zachmurzenie do 19.00 a gdy pojawiły się gwiazdki musiałem uciekać do pracy. Nie zdążyłem się rozstawić. :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, sferoida napisał:

A tymczasem pod chmurami rozpoczynam nowy projekt

Aż tak deszczowy ma być ten rok, że arkę budujesz? :)) 

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, DarX86 napisał:

Aż tak deszczowy ma być ten rok, że arkę budujesz? :)) 

Astrograty będzie upychał. Przewidujacy cholerka, Radek ma 20km do morza ja 200m - cholera też się muszę wziąć do roboty ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może rakietę na Księżyc chociaż (razem z astrogratami oczywiście), tam przynajmniej chmur nie ma. Może rzeczywiście idzie jakiś efekt cieplarniany i Ziemia się powoli w Wenus zmienia ;) .

icm.thumb.jpg.c3d35975431bbc48b9cd7c37955e9857.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na temat pogody brakuj mi słów, od początku roku do dnia dzisiejszego naliczyłem 3 (słownie trzy) nocki w których można było polukać w niebo. Jak tak dalej będzie szło to szkoda gadać. Nie wspomnę o naszym słoneczku, te cholerne chmurwy nie dość że "płyną" przez całe nocki to jeszcze dzionków nie omijają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta