Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Charon_X napisał:

Heh ICM popsuli ;) ? 

ICMniebieski.thumb.jpg.cc9b36b407f0edd437a42008d217dc8a.jpg

Też tak mam a jednak jakiś syfek w powietrzu wisi. Mimo tych małych niedogodności teleskop trzecią noc z rzędu pracuje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, szdom1 napisał:

Też tak mam a jednak jakiś syfek w powietrzu wisi. Mimo tych małych niedogodności teleskop trzecią noc z rzędu pracuje.

Jak cholera wisi, jak przez folię niebo :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety poranki tak u mnie również wyglądają. Mnie już od połowy tygodnia skręca, bo nocą niebo niestety jest ołowiane, a tabela Wimmera leży obok z zaznaczonymi obiektami do znalezienia :/ Ale co się odwlecze, to nie uciecze :) Dzisiaj o dziwo udało mi się natrafić na 30 minutową dziurę pomiędzy chmurami, wykorzystałem ją na obserwację Księżyca, zawsze coś :) Jutro niby ma być lepiej i tego się trzymam :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas w zime jak już się pogoda sp.. to i przez 3miechy kawałka nieba można nie zobaczyć. Ciekawe czy w kolejny nów chociaż jedna nocka się trafi..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, astrobonq napisał:

U nas w zime jak już się pogoda sp.. to i przez 3miechy kawałka nieba można nie zobaczyć. Ciekawe czy w kolejny nów chociaż jedna nocka się trafi..

Oby :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie od pewnego czasu co noc wiszą gęste mgły które uniemożliwiają jakiekolwiek obserwacje. Na pocieszenie, dzięki nim utworzył się właśnie wokół księżyca przepiękny wieniec:rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
30 minut temu, Poszukiwacz15 napisał:

Na pocieszenie, dzięki nim utworzył się właśnie wokół księżyca przepiękny wieniec:rolleyes:

Podziel się tym widokiem. Może jakieś foto? :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Jacek E. napisał:

Zapraszam nad morze - dużo jadu w powietrzu będzie ;)

Właśnie mieliśmy jechać w tym tygodniu, chyba jednak odpuścimy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj, narazie nie narzekajcie. Lustra i soczewki to też ludzie, dajcie im trochę odpocząć. Parę dni deszczyku i wiatru i już lament. Zajeżdzili by człowieka te astrozakręcone, co z nich za ludzie!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyobraźcie sobie, że są osoby które się cieszą że pada:) Właśnie wpadłem na pomysł tylko czemu tak późno. W okresie suszy mogłem kupić coś do astro i już trochę deszczu by było :)) same plusy, w razie potrzeby deszcz na zawołanie, a i dobra wymówka dlaczego znów coś kupiłem ;) Tylko jaką sumę trzeba wydać by był deszcz, a nie same chmury ?  

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 minut temu, DarX86 napisał:

Tylko jaką sumę trzeba wydać by był deszcz, a nie same chmury ?

Tu nie chodzi o konkretną kwotę. To musi być poprostu przełomowy zakup. Jak np ES 30mm który udało się upolować na giełdzie mimo, że poprzedni zniknął w jeden dzień i naczytałem się, że są nie do zdobycia. Lub np. zakup pierwszego refraktora, zupełnie nie planowany... Im większe emocje i chęć wypróbowania tym większa szansa na deszcz. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponoć podstępnie pojawia się w całym kraju, uniemożliwiając konsumpcję korzystnej aury. U niektórych wywołać może specyficzne stany emocjonalne zmierzające od szukania paralely między nią a literaturą.;) U mnie trzyma od wczorajszego wieczora. Zdjęcia z teraz. Mgła.

PB097558a.thumb.jpg.5973af6ede6e72e628e8d1f846fdee11.jpg

PB097561a.thumb.jpg.515cf74fcffc0d0db6a5126b0ce20911.jpg

PB097562a.thumb.jpg.87c1d4f6a1778d003b1418bc0c6b7682.jpg

PB097564a.thumb.jpg.f717f4fd2e011b7387c279211c666a42.jpg

PB097565a.thumb.jpg.a6ad2651a99310e58043d1397676e87c.jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i po jaką cholerę kupiłem nową tubę!? I jak tu nie wierzyć w fatum? Teraz to miesiąc obserwacji z głowy będzie a "Wirtanen" coraz wyżej i coraz ładniejsza! Sorry i pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja złapałem właśnie Wirtanena przez dziurę w chmurach. Jadę autem, leje. Nagle dostrzegam Oriona. No to zjazd na pobocze i lorneteczka w dłoń (zawsze ze mną podróżuje). Dziura w chmurach utrzymala się może przez dwie - trzy minuty, ale przejrzystość za to fantastyczna. Kometa takoż - puchata, ogromna i bardzo jasna. Widoczna nawet gdy zaczęły zakrywać ją ponownie pierwsze delikatne chmurki. No to jeszcze szybciutko najazd na Plejady, Wielką Mgławicę w Orionie i woźnicowe emki. Przy nich poczułem na twarzy krople deszczu. Ale jakoś mnie nie wkurzyly. :)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 9.12.2018 o 21:44, lukost napisał:

A ja złapałem właśnie Wirtanena przez dziurę w chmurach. Jadę autem, leje. Nagle dostrzegam Oriona. No to zjazd na pobocze i lorneteczka w dłoń (zawsze ze mną podróżuje). Dziura w chmurach utrzymala się może przez dwie - trzy minuty, ale przejrzystość za to fantastyczna.

Ja też chce dziurę w chmurach na 2-3 minuty... Tak, też wożę lornetkę w samochodzie... Chociaż szansa, że na obwodnicy Trójmiasta zobaczę kometę jest zerowa nawet jakby chmur nie było. No chyba, że jakaś gigantyczna awaria prądu w całym Trójmieście... Ale się rozmarzyłem: Poproszę brak chmur, mróz, stabilną atmosferę i brak prądu, aby zgasły światła ...

@lukost to miejsce na forum to chyba taka gumowa kaczuszka do której się, mówi jak już frustracja sięga zenitu. Już nie mogłem czytać o tych szczęśliwcach co Wirtanena dorwali, bo mnie z zazdrości aż skręca. I co... nawet tu... 😕

Gratuluje!!! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, pmochocki napisał:

lukost to miejsce na forum to chyba taka gumowa kaczuszka do której się, mówi jak już frustracja sięga zenitu. Już nie mogłem czytać o tych szczęśliwcach co Wirtanena dorwali, bo mnie z zazdrości aż skręca. I co... nawet tu... 😕

To ja też skorzystam z tej psychoterapii :) Wirtanena to jak znam życie łaskawy los da mi pooglądać jak pełnia będzie.Przykładowo w sobotę niemal szczęście sięga zenitu,zachód słońca za czysty horyzont,gęste zalegające cały dzień chmury znikają za wschodnim horyzontem a po półtorej godziny wszystko wraca do normy,nad głową i dookoła mleko.Cóż astrohobby uczy pokory i cierpliwości przede wszystkim.

Dzisiaj pojawiła się spora dziura w codziennej tyrce więc w ramach psychoterapii udaję się nad ciągle jeszcze piękną rzekę,Spędzę nad nią cały dzień szukając z spinningiem  wigilijnego szczupaka,ale i tu bez spinki,nie chodzi by złapać ale by gonić.Ot taka odskocznia od szarej codzienności ;) 

Pozdrawiam ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 9.12.2018 o 21:44, lukost napisał:

A ja złapałem właśnie Wirtanena przez dziurę w chmurach. Jadę autem, leje. Nagle dostrzegam Oriona. No to zjazd na pobocze i lorneteczka w dłoń (zawsze ze mną podróżuje). Dziura w chmurach utrzymala się może przez dwie - trzy minuty, ale przejrzystość za to fantastyczna. Kometa takoż - puchata, ogromna i bardzo jasna. Widoczna nawet gdy zaczęły zakrywać ją ponownie pierwsze delikatne chmurki. No to jeszcze szybciutko najazd na Plejady, Wielką Mgławicę w Orionie i woźnicowe emki. Przy nich poczułem na twarzy krople deszczu. Ale jakoś mnie nie wkurzyly. :)

Wczoraj złapałem podobną dziurę w chmurach, przejrzystość była znakomita, temperatura około -1 stopnia. W moim przypadku kometa jednak nie była ogromna i bardzo jasna, bardziej jak większa mgiełka - przynajmniej w Nikonie na niebie mniejszej miejscowości :) Jakiej lornetki używałeś i jakie niebo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta