Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu od 1,5 miesiąca wystawie teleskop, tyle czekać na pogodę. Ale sobie ładnie dziś to wykorzystam ,bo bardzo zimno nie jest ;p

Tonight I?m running away

Tonight I?m flying away

Take my hand

I?m gonna take you to my secret place

Hold your breath

I?m gonna take you to my wonderland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejny dobry wieczór :) jednak jakiś syf wisi w powietrzu i przeszkadza, a nie mam czasu na wystawianie i chłodzenie teleskopu (jutro spradzian- trzeba się pouczyć). Wyszedłem z lornetka, położyłem się na kupce suchych patykow i cieszyłem oko gwiazdozbiorami. Lornetkę skierowałem na pomarańczowego Aldebarana, Plejady, Hiady. Wpadłem też do Bliźniąt po M35 ale nie jestem pewien czy je widziałem. Byłem też w Orionie po M42, oraz w Wielkiej Niewiedzicy. Leżąc kark mi wysiadał i nie byłem pewien z której strony takiego charakterystycznego trójkącika znajdę M81 i M82, ale mam 70% pewności że je widziałem. Na moje miejskie niebo lornetka 50mm to trochę za mało, w dodatku jest to "szajsowy" zoom. Ale 15-20 minut na nieco się popatrzyłem więc jest siła na naukę! I kolejne postanowienia: gdy tylko odłoże na kolejny astro-wydatek to kupie jakiś fajny statyw i Nikona 10x50 EX, a może coś większego... Pozdrawiam i życzę owocnych łowów wszystkim u których na niebie wiosna wygrywa z zimą :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chamstwo , o 19:45 skończyłem odrabiać lekcje ,i sprawdziłem sobie pogodę. Wszystko było ok ,tylko wiatr trochę wiał ,poszedłem się przygotować ,i co! O 20 gdy już wychodziłem ,patrze na niebo a tam same chmury !

Tonight I?m running away

Tonight I?m flying away

Take my hand

I?m gonna take you to my secret place

Hold your breath

I?m gonna take you to my wonderland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, walczyłem i na tarczy wróciłem. Niby bezchmurnie ale w powietrzu coś wisi. Do tego wiatr taki, że czapkę zrywało z głowy.  Miałem nadzieję zapolować na koninę ale jak ledwo płomień widzę to nie ma co startować. Galaktyki też odpadły przy niebie 5mag. Pozostało mi strzelanie do M-ek.

:-X

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np wczoraj do południa były chmury- full opcja. Potem wyszło Słońce, przygrzalo tak że musiałem ogród zimowy otworzyć. Potem znowu chmury, a wieczorem czysto, tylko coś wisi w powietrzu. Według ICM ma być tak samo na dwa najbliższe wieczory więc może wypróbuje mój pokrowiec robiący z rozsuwanej tuby pełną. Ciekawe czy podniesie kontrast...

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Żuławach wczoraj niebo było prawie genialne... kilka godzin, a około 21-szej zachmurzyło się. Mimo wszystko udało się trochę poobserwować.

A dziś znów od rana Słońce świeci, w dodatku piątek przed wolną sobotą, prognozy pogodowe sa optymistyczne, jest więc nadzieja na udany wieczór ;)

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pogoda piękna cały dzień... . Po 19 poszedłem po lukać, a tu do 20 znikąd chmury naszły  :-\ A, dzisiaj jak na razie powtórka z historii ::) Ale za to następny tydzień ma być pogodny ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast od rana jestem w szoku, o 23.30 padało i wiało od północy, a dzisiaj  :o :o :o  07.00 zobaczyłem Łysego, a za chwilę z drugiej strony Słonko, pierwszy raz w tym roku rano wstało  8) 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chmury i mgła a dziś śnieg nap.......la >:(

Włodek - pożyczam Ci swoją dziurę (nieodpłatnie) - skopiuj i wklej  8)

post-587-137699882446_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się już utrzymało  >:( >:( >:(  ,,nie chwal dnia przed zejściem teściowej" - jak mawiał mój Tata, a ja z rana pochwaliłem  :(

Oddajcie mi poranną dziurę  :P Wszystko przez Mariusza - wykrakał - Ty Rudzielcu - żeby Ci klisza pękła  :P

post-587-137699882471_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem z Wenecji ,przez kilka dni śmigałem w krótkim rękawku przy 20st C a nocki pełne były rozgwieżdżonego nieba.

Niestety wszystko to co dobre kończy sie na Alpach to jest granica dwóch frontów.

W Alpach przy drogach jeszcze 1,5 metrowe zaspy śniegu

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlanie wróciłem...tak pięknej nocy nie widziałem chyba od  zlotu  w Zatomiu -popełniłem moją ulubioną trasę mgiełek Od Chary do Pegdy, wydziergałem okolice M101, Warkocz Bereniki, zziębłem troszkę... zasięg oceniłem na  5 mag. Poczekam teraz na Księżyc by atlas wypróbować!  8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu. Wszystko co dobre szybko się kończy. ;)  Z pewnością wieczór można zaliczyć do udanych.

Dziś w "astrolotku" podły dwie liczbu. 81 i 82.  :P

Z próbą atlasu Robert to możesz mieć dziś ciężko.

12868_.bmp

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem się niestety zachmurzyło, ale przeczyściło się po północy. Wziąłem tylko lornetkę przy okazji spaceru z psem - popatrzyłem na Księżyc, Saturna niedaleko, zachodzącego z drugiej strony Jowisza, parę gromadek otwartych M44, M35, M36-8, Hi ha Persei, i kulistych M13 i M92. Gdyby nie Księżyc byłaby niezła widoczność, bo niebo było dość przejrzyste i nie było dużej wilgoci.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale był dzisiaj poranek!! Zero chmur, niebo- sam błękit- jak w lato! Słońce tak dawało że aż się obudziłem :D a teraz 50% chmurek, ale są tak pięknie śnieżnobiałe i tak szybko zasuwają po niebie, że mogą być :D  A tak z innej beczki, ok 3 rano gdy się kładłem to rzuciłem okiem przez okno. Wielka Niedźwiedzica wykręciła już koziołka i była w tak dziwnym dla mnie miejscu na niebie że uwierzyłem że to ona dopiero gdy wypatrzyłem Mizara i Alkora :D

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)