Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jacek2 napisał:

....

Załączam zdjęcie winowajcy.

Szyj sukienkę - bo biedna Synciunia golutka - moze wtedy zrobi się pogoda - albo wracaj na północ - zobacz co pokazuje najlepiej sprawdzająca sie pogodynka ;) http://www.wetteronline.de/wetter/ustka

 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam meteoblue na planowanie powyżej 48 godzin i sat24 na najbliższe 24 godziny [emoji3]

W sat24 wybierasz opcje prognoza i wtedy klikasz albo temperatura albo chmury albo opady i masz symulacje na cały tydzień. O ile nie ma zawirowań i pogoda w miarę stabilna to sprawdza się naprawdę dobrze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze wpisać w wyszukiwarce: "prognoza pogody", powinno również pokazać strony z prognozami pogody. Myślę, że warto spróbować tego sposobu. :))

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się meteorologią od kilku lat i akurat wiele serwisów pogodę bierze z prostych symulacji a Sat24 Windy oraz Weather Underground daje mozliwosc myślenia i samemu wywnioskowania co będzie. Na windy możemy popatrzeć na prądy powietrzne które mówią bardzo dużo o tym co będzie na niebie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurczak - zaczyna mi się to bardzo nie podobać Blush Poprzedni sierpień ideał a tu.... od poniedziałku to samo i końca tego nie widać.....

Kurczak.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, ja już dawno mam skrzydełka podcięte przez tą aurę. Ale są też plusy. Grzebanie w starym materiale (ja tego nie lubię) czy ATM.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jak w zeszłym roku nie miałem kompletnie czasu to cały sierpień był bezchmurny i upalny.

Teraz sierpień się dopiero zaczął, jeszcze nie ma co dramatyzować, jakieś upaly zapowiadają.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Alan, To jest chyba tak, że w tym temacie można wylać całe swoje frustracje związane z naszym hobby i pogodą. Po cholercie wyzywać żonę, że znów przesoliła zupę jak można całą złość zegnać na przewijające się chmury czy gęstą mgłę. :D

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie bezsprzętowcem więc wymyśliłem sobie remont całego parteru z pomocą firmy budowlanej. Mam wielki misz masz w domu i na podwórku, ja pilnuję ich oni mnie i nie mam czasu myśleć o niepogodzie. Jak jest niepogoda musimy się czym zając aby nie zwariować ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda pogodą, ja czekam na dłuższe noce. Tak żeby po 21szej już można było załączyć focenie. Rozbraja mnie to że dopiero po 23ciej cokolwiek można zaczynać. A jak jest ładnie i bezchmurnie to akurat mam 1szą zmianę i wstaję o 5:00AM :(. Pozostaje poczekać do listopada, ja najbardziej lubię okres późnej jesieni z lekkimi przymrozkami zaraz po pełni :)). Bajeczka. Wystawiam się o 17tej, załączam focenie, kąpię syna, i jak już zaśnie mam minimum 3godziny materiału. Troszkę zabawy z obróbką (nauką i ćwiczeniami obróbki na razie) i idę spać o normalnej porze.

Chmury latem mnie mało obchodzą. Wolę żeby teraz ich trochę było o przy długich chłodnych nocach mniej.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj wieczorem zapowiadało się ładnie, miałam już teleskop wystawiony, ale nie zdążył się nawet wychłodzić, bo chmury szczelnie pokryły niebo[emoji14]

Wysłane z Tapatalka

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dopiero od niedzieli ale niestety nie te okolice. Ustronie Morskie - tam będę odpoczywał. Szczerzę mówiąc miała być Ustka ale żona zadecydowała inaczej.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc później...

W rozpaczliwym poszukiwaniu dobrej pogody zaglądam czasem co słychać w tej sprawie w innych obserwatoriach.
Od wczoraj uważam, że astronomowie z Suhory to prawdziwi twardziele:

suhora.jpg

  • Like 5

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

U mnie łysy daje Cool

To i tak fajnie, że w ogóle coś widać. W centralnej Polsce dramat pogodowy (dramat w rozumieniu astronomicznym Cool )

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jacek E. napisał:

Od Zlotu bez zmian :(

Nie wiem Jacku jak jest dzisiaj u Ciebie ale u mnie jest wreszcie "nowa nadzieja" :) więc jedziemy. Zrzut ekranowy z przed chwili.

nowanadzieja.jpg

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Esku1RES napisał:

Nie wiem Jacku jak jest dzisiaj u Ciebie ale u mnie jest wreszcie "nowa nadzieja" :) więc jedziemy. Zrzut ekranowy z przed chwili.

Napiszę krótko BZ - czytaj - na północy bez zmian :(
P.S. To świecące w lewym dole to Munio próbujący zaistnieć przez chmurwy i mgłę.... Nie jednak jest zmiana - nie leje.

BZ.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz dziwniejsza ta pogoda - w sierpniu był październik, we wrześniu sierpień, w październiku listopad, ciekawe co będzie w listopadzie ;) ?

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby, bo jak na razie w październiku to 01.10 idealna prawie cała nocka na zlocie i nocka 14.10 - 4 godziny gwiazdek przy Muniu w mgiełce - to na dzień dzisiejszy (16.10) obecny październik :(

16.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)