Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Karol_C napisał:

tymczasem-poludniowcy_2020-01-30_10-46-1

Śmiać mi się chciało jak na kanale Youtube Dyllan O'Donnel (astrofotograf z Australii) przeżywał bardzo, że kilka tygodni w roku nie mają pogody z powodu deszczu... niech przyjedzie do nas cwaniaczek;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
47 minut temu, Astrotuvoc napisał:

Śmiać mi się chciało jak na kanale Youtube Dyllan O'Donnel (astrofotograf z Australii) przeżywał bardzo, że kilka tygodni w roku nie mają pogody z powodu deszczu... niech przyjedzie do nas cwaniaczek;)

Biedaczek :(

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zeszłym tygodniu byłem w okolicach Zakopanego. Praktycznie 4 dni bezchmurne, do tego tło nieba czarne - wysokość i mniejsza wilgotność robią swoje. Dobrze mają ci południowcy ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Jacek E. napisał:

Mój wnuk wczoraj pod Warszawą pobił absolutny rekord świata w ubieraniu się czterolatków aby zdążyć ulepić :) Rano już nie istniał :( 

8028930_zimaA.thumb.jpg.853d37bbcdf42fad0fbbff3a6cbd8c40.jpg

Moje wnuczki i też pod Warszawą ,też ulepiły bałwana. I rano też nie istniał :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co ja mam powiedzieć... W depresję można wpaść, ciągle ten sam widok za oknem i na oknie...

SAM_8000.thumb.JPG.5ecad739fcae0dd8f8c995eb564536fa.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie od tygodnia kłębią się chmury na niebie. Wedle Waszych przepowiedni związanych z zakupem nowego teleskopu, jeszcze co najmniej trzy takie paskudne tygodnie mnie czekają ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepiękny dzień był, czyściutkie niebo. Rzut okiem na sat24 czy jest szansa wystawić wreszcie wieczorem graty na Łysego i... no oczywiście, już grzeją z zachodu :D

sat24_1.jpg.40ef9b0652fec336798e5bfb27f12514.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie przejmuj się, mówili ! Przyjdzie weekend i w końcu ma być ładna pogoda, pocieszali !
Wreszcie coś uda mi się zrobić, pomyślałem.

To są jakieś żarty, tyle że już mało zabawne !!!

image.png.d84de58060d62e99dae07fc9ca819014.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak pełnia więc jak dla mnje nadal brak pogody. 

Ale rowerem się trochę przejechałem i jazda prawie jak by była wiosna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Karol_C napisał:

I tak pełnia więc jak dla mnje nadal brak pogody. 

Tak, ale akurat w tym co ja mam zaplanowane pełnię da się jeszcze jakość wytrzymać. Poza tym nie będę już wybrzydzał, niech będzie już tylko jakikolwiek kawałek czystego nieba !!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nad morze ktoś dodatkowego wirusa podrzuca z północnego wschodu.... :) To drugiego Atlaska dziś dopadnę :)

Wir.JPG.2802dc6424922395a7e4063096c97e46.JPG

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj czekałem aż do 1:20 aż przejdą chmury i się wypogodzi, żeby zrobić obserwacje 2 komet: C/2019 Y4 i C/2017 T2 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, M.K. napisał:

Wczoraj czekałem aż do 1:20 aż przejdą chmury i się wypogodzi, żeby zrobić obserwacje 2 komet: C/2019 Y4 i C/2017 T2 ?

U mnie było pogodnie od 19:30 do ok 1:00, potem już bieda. 

Dziś znów idą chmury z NW, ma się przejaśnić ok 23 u mnie, ale ten wiatr ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nad morzem wiatr już o 14 całkowicie zdycha. A jutro wolne od pracusi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj, Ci na północy byli niegrzeczni. :) 

PL.jpg.fe6ebe3ee2e9507be526e302eb058867.jpg

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według prognozy sporo ładnej pogody przed nami i co z tym zrobić.Wyjdziesz z domu gdzieś dalej złamiesz prawo,Księżyc w pełni też nie stwarza dobrych warunków obserwacyjnych,jak i on sam w tej fazie raczej mało ciekawy.

pog.jpg.31a251b856532f5ee1687991e904b894.jpg

Nigdy bym w życiu nie przypuszczał że piękna pogoda będzie dla mnie kiedyś ciężkim okresem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że astrohobby w naszych warunkach klimatycznych mija się z celem... Wczoraj, po dwóch tygodniach ciągłych burz, ulew i podtopień prognozy dawały szansę na pogodną noc - pierwszą w tym miesiącu. Niestety, wszytko zepsuły niskie chmury i wilgoć. Chciałem se przetestować  obiektyw 200 mm na SWSA (czy ma to jeszcze sens bez guide) -  udało się ustawić mont, odpalić sesję i zebrać aż 6 klatek po 90 sekund, po czym gwiazdy zniknęły, choć sat24 w podczerwieni pokazywał, że jest super. 

Byłem jednak na tyle zdesperowany, że siadłem i obrobiłem te marne 540 sekund,  bo za chwilę zapomnę jak to się robi. ;)

sadr2.thumb.jpg.adc8422d573d003f5beda9a2be9ba1fc.jpg

A tymczasem Łysy znów puchnie....

To tyle, wylałem trochę frustracji, ciut mi lepiej. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lukost witam w klubie!

W kwietniu i maju na południu było sucho i przejrzyście noc za nocą ,,człowiek nie miał nawet czasu przygotować sobie programu obserwacji

Czułem się jak w Texasie .Czerwiec na południu, pokazał na co go stać .Kiedy na W i iN panowała sucha i pogodna noc (szkoda że biała) S tonęło w deszczu chmurach i wilgoci.i czułem się (nadal się czuje bo prognozy przytłaczają) jak w Szkocji.

Średnia z lat 1996/2005(mój dzienniczek obserwacji) pokazuje że czerwiec (przynajmniej u mnie) jest najmniej astronomicznym miesiącem w roku! Średnio  1-1.5 obserwacyjnej nocy na miesiąc (wliczając dłuższe rozpogodzenia i okna w chmurach,a nawet noce łysego)

POGODNEGO NIEBA!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
43 minuty temu, lukost napisał:

Coraz częściej dochodzę do wniosku, ze to astrohobby w naszych warunkach klimatycznych mija się z celem... 

Ten rok to przejście ze skrajności w skrajność. Tak jak pisze @Erik68, kwiecień i część maja to pogoda-marzenie. Przynajmniej wspomnienia zostały :)

Ja chwilowo zająłem się swoim drugim hobby (wspinaczka), bo szkoda mi nerwów na tę bryndzę. Ale to wiecznie nie może trwać, jeszcze będzie przepięknie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta