Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Po co to analizować, skoro i tak nie ma na to wpływu:) Za to świetnie można obserwować właśnie Łysego i planować jakieś wycieczki w teren, trzeba szukać superlatywów!

Inna sprawa, ze od września nie byłem na obserwacjach. Głównie z powodu pogody, ale jak już coś było widać, to padałem na pysk, bo od kilku miesięcy dom wykańczam. W sumie to cieszę się, ze pogoda tak do du...y jest, bo nie żal mi tego, że musze coś tam akurat malować/silikonować itp. Przegapiłem już Marsa w opozycji, bo nie mam kiedy montażu poprawić, a AZ3 trzęsie się jak galareta.

Aculon 7x35, Bushnell Legend M 8x42, Nikon Monarch 5 16x56, APM 25x100 ED

SW 102/500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, teraz w lutym były 4 pogodne noce na obserwacje bez Księżyca, jak na jeden miesiąc to bardzo dużo 🙂

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek M. napisał:

Po co to analizować, skoro i tak nie ma na to wpływu:) Za to świetnie można obserwować właśnie Łysego i planować jakieś wycieczki w teren, trzeba szukać superlatywów!

Inna sprawa, ze od września nie byłem na obserwacjach. Głównie z powodu pogody, ale jak już coś było widać, to padałem na pysk, bo od kilku miesięcy dom wykańczam. W sumie to cieszę się, ze pogoda tak do du...y jest, bo nie żal mi tego, że musze coś tam akurat malować/silikonować itp. Przegapiłem już Marsa w opozycji, bo nie mam kiedy montażu poprawić, a AZ3 trzęsie się jak galareta.

Obstawiam, że to raczej brak czasu i sił, a nie pogody. W moim przypadku od września miałem blisko 20 obserwacji 😉 

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Haha 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Panasmaras napisał:

Na Pomorzu - zero bezksiężycowych.

Od września, czy w lutym? 🙂 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima w góry dziś wróciła i z tego należy się cieszyć w aktualnym czasie. Jeśli ktoś ma tam blisko. Nieocenione odprężenie w białym plenerze.
Na obserwy nieba jeszcze przyjdzie czas, bo teraz to ziemia rozmiękła albo śliska w polach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Blokada cyrkulacji strefowej... Ciągłe bombardowanie niżami z zachodu i ich systemami frontów. Co gorsza, póki co chyba nie zapowiada się na poprawę 🙁.

Trochę taki październik w tym lipcu...

Synta 10" na Dobsonie
Baader Scopos 35mm
Maxvision 18mm 82°
Meade UWA 5000 8,8mm

ES 4,7mm 82°
ES 3mm LER 52°
Filtry Orion UB 2" i UHC 2" no name 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Erik68 napisał:

Narazie niszczyciel DS ( Łysy) psuje niebo, u mnie lipiec był zdominowany przez pogodne noce i nadal jest

Ja tam żałuję, że Ziemia nie ma dwóch "łysych"🤣 nie musiałbym rozmyślać wtedy o zakupie sprzętu do DeeSioków🤣

  • Haha 2

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Erik68 napisał:

Narazie niszczyciel DS ( Łysy) psuje niebo, u mnie lipiec był zdominowany przez pogodne noce i nadal jest

U mnie wręcz przeciwnie. 😠

Nikon Action 7x35, TS Optics 7x50 MX Marine, Delta Optical Entry 10x50,

TS Optics 10,5x70 MX Marine, Nikon Action 16x50, Celestron Skymaster 25x70,

TS Optics 25x100 MX Marine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dla Krakowa prognozy nie są całkowicie jednoznaczne, ale wydaje się, że jest spora szansa na przejaśnienia na zaćmienie. Chociaż jak dziś rozmawiałam z mamą i powiedziałam jej o tym zjawisku, to mnie wyśmiała, że gdzie zaćmienie jutro, jak dziś jest taka paskudna pogoda. 😆 Niemniej mam nadzieję, że się uda, zwłaszcza, że chciałam pokazać to zjawisko paru znajomym.

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciekawska napisał:

Dla Krakowa prognozy nie są całkowicie jednoznaczne, ale wydaje się, że jest spora szansa na przejaśnienia na zaćmienie. Chociaż jak dziś rozmawiałam z mamą i powiedziałam jej o tym zjawisku, to mnie wyśmiała, że gdzie zaćmienie jutro, jak dziś jest taka paskudna pogoda. 😆 Niemniej mam nadzieję, że się uda, zwłaszcza, że chciałam pokazać to zjawisko paru znajomym.

Z tego co rozmawiałem ze znajomymi z Krakowa (i patrząc na Windy) jest tam spora szansa na obserwacje - ekipa znajomych się szykuje. Tymczasem z mojej strony pozostaje mieć nadzieję, że ta dziura coś pokaże chociaż przez minutę 😉 

Zrzut ekranu 2023-10-27 o 19.47.15.png

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Like 1
  • Thanks 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
34 minuty temu, Przemek_K napisał:

A tutaj u mnie deszcz i gęste chmury...

Ja dzisiaj w ciągu dnia skorzystałem z pogody i obserwowałem słońce, a po zachodzie słońca zerknąłem na kometę 12P/Pons-Brooks 😊

Po wieczorze z dzieckiem planowałem wrócić do obserwacji, ale chyba wyjście ograniczy się do schowania teleskopu... 😐

Dobson GSO 254/1250
1,25" ES 82st. 4,7mm | 8,8mm | 14mm
1,25" ES 68st. 20mm
2" APM Ultra-Flat Field 70st. 30mm
Filtry 2": CLS | L-enhance | Moon/Skyglow | O-III | Polaryzacyjny 1-40%
Filtry 1,25": | 12 | 21 | 23A | 56 | 82A | Kometarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Chmura przeszła i wyniosłem nie tylko dobsona, ale cały teleskop.

2 godziny temu, polaris napisał:

A dziś taka piękna koniunkcja Księżyca i Plejad.

Rzeczywiście, świetny widok w 10x50, u mnie czasem z lekkimi wąsami chmur. W teleskopie Plejady były już trochę za daleko na jedno pole, jednak Warkocz Alcyone, przyćmiony blaskiem, dało się zobaczyć z kawałkiem Księżyca. Trafiłem nawet przypadkiem na zakrycie jakiejś gwiazdki, a po około 20 minutach na odkrycie, jak się okazało chyba tej samej: HIP 17776.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)