Skocz do zawartości

Brak pogody


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Noc do d..y była, bo strasznie nad morzem wiało i lało za to poranek za.....ty - Słonko  8) 8) 8)

Sprzęcicho wystawiłem lecz jak przyszło do avikowania do Słonka przykleiła się rozciągnięta wata cukrowa, która od 11.30 do zachodu mu towarzyszyła no i podmuchy wiatry do 40km/h dochodziły  :( . Na innych kierunkach całkowity klar .

Wielokrotne próby awikowania - ostrzenia zmiany filtrów i folii przyniosły masakryczny efekt, a plamki były bardzo ciekawe.

Za to po zachodzie - niebo czyste jak to tylko w Zatomiu na zlotach bywa, wiatru 0 i pierwszy raz takie od jesiennego zlotu widziałem  :o

Boli mnie szyja, kręgosłup, jestem zmarznięty i głodny ale bardzo szczęśliwy  :) :) :) odbiłem sobie za  całe 5,5 miesiąca chmurwia.

Nawet złe aviki mi humoru nie zepsują, co zobaczyłem to moje, a zobaczyłem wszystko co możliwe na marcowym niebie  :)

Szkoda, że jutro nie jest niedziela (rano do pracy :-[ ) - podjadłem i chce jeszcze - ,,polornetuje" jeszcze troszkę, jak mój mały sąsiad mawia  ;)

post-587-137699882653_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z dwu godzinnych obserwacji. Troszkę zmarzłem, ale warto było  :).  Bardzo dobra przejrzystość powietrza i super seeing, Jowisz przy 288x ostry jak żyleta  :D. Wspólnie z kolegą udało nam się dostrzec z kilkadziesiąt obiektów, głownie z katalogu Messiera i jaśniejszych NGC. Po tylu miesiącach posuchy w obserwacjach nie wiadomo na co patrzeć. Właśnie szkoda tak jak pisze JacekErbel, że jutro poniedziałek i trzeba wstać rano do roboty.

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w marcu nie złapię pogody to rezygnuję z astro  :-X

...będzie wyprzedaż...

Na dzisiaj też tylko chmury widać...

Hej, może dzisiaj jednak jest dla nas jakaś nadzieja?  :-[

dgtsdgs.png

U mnie póki co jest elegancko, tfu tfu.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Macie wiaterek od południa tak jak u mnie - to będzie idealnie  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda jak na razie idealna, słoneczko, lekki wiatr z S,SSW byle do wieczora :D... Ja słyszałem, że jak wieje z Północy to powietrze jest wtedy czyste i zdrowe :-\ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że jak wieje z Północy to powietrze jest wtedy czyste i zdrowe :-\ 

Jak się na długo wyżycho rozbuduje, to IDEAŁ Wszystko co na niebie ,,o połowę bliżej i wyraźniej"  8)

Tylko nie wiem jak jest z tym głębiej lądu - Pomorze  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  Pełny wypas z tą pogodą!!! Robię co chcę. Fotometria AZ Cas z wieczora - godz.19, fotometria AZ Cas o pólnocy i do tego nad ranem - o 5:00. Kasjopeję cały czas widać. A AZ Cas wychodzi z zaćmienia. Powiem krótko! Po prostu astronomiczny raj ... :)

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak nastawiłem się na obserwacje planetoid Ceres oraz Westy, Jowisza itd. I co od godziny 8:00 przechodziły sobie obłoki po niebie.

Od godziny 15:00 do 17:00 wyczyściło się niebo

Godzina od 18:00 do 19:00 południowa strona nieba pogodna jest nadzieja, że zobaczę, chociaż to, co da się radę

19:30 I po ptakach, naszły chmury i oglądam film, pt. Czarne Chmury na żywo, no cóż będzie dłuuuugie spanie na łóżku dzisiaj, ale cieszę się, bo przez te pogodne wieczory i nocki, co nie, co widziałem, na dodatek udało mi się załapać meteoroida słabego z gwiazdozbioru Oriona, gdzie zaznaczyłem na zdjęciu zobaczcie sami. Zdjęcie ubiegłego wieczoru.  ;)

post-36-137699883093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba do zamknięcia  ;D ;D ;D

Nie bądź taki pewny Pejcz, ja coś czuje że śnieg jeszcze spadnie i będzie jak na początku grudnia... A potem możecie mnie zlinczować że wykrakalem... :P

U mnie śnieg, a przez dwa ostatnie dni padał zamarzający deszcz. Szklanka na drogach, chodnikach, trawnikach i kamieniach jakiej jeszcze nie widziałem... Że 8 oktantów chmur- chyba nie muszę wspominać  :-X

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ten temat będzie istniał to i chmury będą czuły się potrzebne niczym celebryci z pary wodnej  :P

No no, zaraz pewnie cięgi dostanę, że go założyłem. >:(

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

for Longitude 21.61,  Latitude 49.70

   y   m  d   h  cloud    Tc
2013 Mar 10  15   100%     2
             18   100%    -1
             21    88%    -1
2013 Mar 11   0    88%    -1
              3    88%    -1
              6    88%    -1
              9    88%     2
             12    63%     6
             15     0%     5
             18    13%     1
             21    63%     0
2013 Mar 12   0    75%     1
              3    75%     0
              6    88%     0
              9    88%     3
             12    63%     7
             15    88%     5
             18    88%     1
             21   100%    -1
2013 Mar 13   0   100%    -2
              3   100%    -3
              6   100%    -3
              9   100%    -2
             12   100%    -1

Jutro o wieczorem szansa... Widzę światełko w tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Ustki - białego jak na lekarstwo i z mojej wysokiej miejscówki masz kometkę na widoku co najmniej  do piątku  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuje - ten budynek stoi około 200 m n.p.m. Widok na morze a na południu najbliższe miasto 20 km  :)

Prąd, parking, spanie na przeciwko  8)

post-587-13769988379_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)