Skocz do zawartości

USBFocus


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc dokładnie ostrzyć w astrofoto, niezbędny jest dokładny i sterowany napęd, długo się zastanawiałem nad różnymi modelami do mojego Orionka i wybrałem ten http://astro.elektroda.eu/index.php/usbfocus

A to finalne jego zamontowanie - mojego pomysłu na podstawie projektu Korneliusza, twórcy USBFocusera - chodzi jak w masełku  :)

post-587-137699859527_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od producenta komplet tak jak Widzisz na stronie (Silniczek krokowy ze sprzęgiełkiem, pilot i komplet kabi z czujnikiem temperatury i rosy w złączce i kabelek USB do laptoczka) zapewne możesz dokupić sam pilot i kabelki - zadaj pytanie ze strony http://astro.elektroda.eu/index.php/usbfocus . Full serwis i natychmiastowe odpowiedzi na pytania.

Wyszło troszkę więcej jakieś 20 zł od moto Synty + trzeba by coś do sterowania - np http://www.store.shoestringastronomy.com/products_fc.htm

A tu wszystko za jednym zamachem - no i wszystkie programy ,,widzą", można też sterować ręcznie pilotem :)

Tak wygląda przykładowy komplecik

post-587-137699859546_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek mam dokładnie ten sam komplecik od kolegi Korneliusza. Z tym że mój jeszcze nie przetestowany czeka na zamontowanie do wyciągu. Na razie próbuje wymyślić jakiś stelaż pod silnik - bo projekt Korneliusza niestety nie podchodzi pod mój wyciąg (mój wyciąg nie ma bazy - podstawy do zamocowania konstrukcji -- mam taki oto wyciąg - widok "od spodu")

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=msg&attach_id=82877).

Dodatkowo brak gwintu na końcu wyciągu przy astrofoto daje się we znaki - i dlatego coraz częściej myślę o wymianie wyciągu.

Jacku jaki Ty masz konkretnie model w swoim orionie i jak Ci się spisuje. Ten Twój wyciąg ma możliwość obrotu? Jacek jaką masz średnicę otworu w sprzegiełku od strony wyciągu (jaka jest średnica osi od mikroruchów)?

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotkę to coś Ci poradzę - mój wygląda tak jak na fotce - stosuje je Orion, WO i Synta Equinox, jest obrotowy, na końcu drawtube mam gwint  dorobiony + nakręcana złączka pod flattener i na niego Aparat lub kamerka - osiowość jest ,,załatwiona" w złączce jest dodatkowo gwint filtrowy 2" cobym mógł wkręcić np. swojego IDAS-ka gdy zaświetlenie wali po matrycy. Myślę, że to jest dużo taniej niż kupować nowy wyciąg. W sprzęgiełku jeden otwór jest na oś silnika, drugi na oś mikroruchu, i na w/w osie są założone rureczki termokurczliwe (w każdym elektrycznym) i dociśnięte imbusikami sprzęgiełka dobierzesz na każda oś, nie mam suwmiarki więc mikroruchu nie zmierzę ale one są chyba wszystkie takie same - porównałem z wyciągiem GSO od C11 .

Silniczek zamontowany jest na płaskowniku wygiętym w L, w krótszym ramieniu otwór o średnicy 20mm na wyjście silnika ze sprzęgiełkiem + 4 otworki na śrubki silnika, w dłuższym 4 otworki na 4 srebrne śrubki pod spodem wyciągu (pierwsza fotka).

Na PW możemy porozmawiać o szczegółach coby nie zamydlać tematu - coś poradzimy - mały ATM-ik :)

post-587-137699860067_thumb.jpg

post-587-137699860069_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)