Skocz do zawartości

Obiektyw do Canona


Artegoo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam parę pytań odnośnie obiektywów do canona. To mój pierwszy wpis tutaj więc od razu zaznaczę, że jestem kompletnie zielony w standardowym foto jak i astro, aczkolwiek staram się tu i tam eksperymentować. Niestety wyniki nie są zadowalające - ba, czasami w ogóle ich nie ma, no ale od czegoś trzeba zacząć, nie? ;) 
Do rzeczy: posiadam canona 700d, oraz obiektyw canon 50/1.4 oraz ostatnio nabyłem 18-55 f/3.5-5.6 IS STM. Od razu zaznaczam, że działam bez prowadzenia - przynajmniej póki co, w między czasie na pewno coś kupię. Ale jeśli chodzi o fotografie statywową, pomyślałem czy nie pokusić się na jakiś obiektyw z lepszą ogniskową, aby lepiej focić mniejsze obiekty. Teraz pytania:
1/ Czy w ogóle opłaca się teraz o tym myśleć czy pierw nauczyć się na tych obiektywach, które mam?
2/ Jeśli już miałbym się zdecydować na obiektyw z większą ogniskową to jaki - mam na myśli stałki czy zoom? Przeglądałem fora i niby stałki są lepsze ale parę osób pozytywnie się wypowiadało i na tą drugą opcję.
3/ I znów, jeśli miałbym się zdecydować to jaką ogniskową poszukiwać? Jak wspominałem póki co uczę się na statywowej fotografii, więc lepiej celować w jakieś ogniskowe typu 135 czy mógłbym szukać nawet i po 300? 

Jeśli coś jest nie tak, ja myślę jakoś źle czy coś w tym stylu - proszę o naprostowanie, jak mówiłem, jestem laikiem.
Co do zdjęć astro to kręci mnie focenie różnych obiektów mgławicowych bądź galaktyk dlatego też i o takim rozwiązaniu pomyślałem.
A w razie gdyby ktoś doświadczony zajrzał tutaj w moje zapytanko i miałby chęć przedstawić mi + i - obiektywów o których wspomniałem (którę pragnę nabyć) to byłbym cholernie wdzięczny. Makro fotki na pewno też wypróbuję, aczkolwiek nie jest to mój kurs, myślę głównie o astro.
Dzięki i pozdrawiam serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Canon 50/1.4 będzie akurat, ale prowadzenie (np StarAdventurer + statwy) musisz dokupić żeby sensownie pójść w temacie do przodu. Według mnie lepiej zainwestować to tak niż w kolejny obiektyw, za jakiś czas dokupisz sobie np Samyanga 135. Warto rozważyć przed tym tez modyfikacje aparatu pod astro, koszt jakieś 300-400 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam następne w takim razie - posiadam statyw genesis base, poszperałem po forach i widziałem różne opinie. Jak wg Was on się sprawdzi z ekipą SA+Canon+obiektyw? Może ktoś próbował, czy to zda egzamin bez problemu czy jednak będą jakieś niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)