Skocz do zawartości

Problem z montażem (EQ6-R) - brak prądu


SamuG

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Po miesiącu przerwy wakacyjno-pogodowej rozstawiłem dziś sprzęt i.. okazało się że montaż zachowuje się jakby nie miał prądu :(

Z przewodem niby wszystko ok, ale postaram się poszukać w okolicy przewodu do sprawdzenia.

Tak się zastanawiam, czy tam w środku jest jakiś bezpiecznik, czy coś podobnego, co możnaby na szybko sprawdzić?

Nigdy nie grzebałem w środku (i jakoś niezbyt mi do tego nie spieszno) ale jakoś musiałbym sprawdzić co jest powodem 'bezprądowego trybu'

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zasilacz jest ok. Nie miałem podpiętego wczoraj sterownika ręcznego (nie miałem przy sobie, bo wcześniej montaż podpięty był bezpośrednio do ASIair'a) i teraz widzę taki komunikat na nim:

c22a5a0bbc21f3c1005d5c5a9309b099.jpg

Czyli już wiem że prąd dochodzi.. ale nie do końca :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie poradziłem. Płytkę dałem koledze żeby sprawdził co się uwaliło. Jakiś chip prawdopodobnie padł. Miał to zrobić ale nie miał czasu, a że robotę zmieniłem to kontakt się urwał. Montaż stoi w piwnicy i się kurzy, może kiedyś jakieś części się przydadzą.

Najlepiej chyba montaż oddać do serwisu, jeśli masz jeszcze gwarancję to jeszcze lepiej.

ZWO AM5, TecnoSky Quadruplet AG70 F/5 + ZWO ASI 183 MC Pro + ZWO EAF, Orion 30mm Guidescope +ZWO ASI 120MM Mini, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Spróbuj wgrać sterowniki silnika przez pilota. Ja tak kiedyś też miałem z moim synscan , (moja wersja pilota V4, a Ty masza V3) i ponowne wgranie, usunęło awarię. Sprawdź jaką wersję firmware masz w swoim pilocie. Ja w swoim mam najnowszą link i sterowniki silników.  Tu opisałem. Powodzenia.

  • Like 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Pociągnę dalej temat montażu.

Montaż pojechał do i wrócił z serwisu - gwarancyjna wymiana pyty głównej.

I teraz dalej. Nie wiem co może być przyczyną, że montaż kompletnie nie trafia tam gdzie bym chciał. Pisząc 'nie trafia' mam na myśli np. celowanie na zachód, podczas gdy mój obiekt jest na wschodzie.. Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem, czerwoną strzałką, gdzie jest obiekt w który powinien celować montaż, a widzicie kierunek w jakim celuje.
PA zrobione (igła), 3star aligment nijak nie mogę już zrobić (ze względu na wyżej opisane zachowanie). Może nie mam jakiegoś wieloletniego doświadczenia, ale przed awarią (a po zlocie :)nie miałem z tym problemu.

I teraz moje pytanie, czy po wymianie płyty głównej może być coś co powinienem ustawić dodatkowo/inaczej.. no sam nie wiem. Może to jest jakaś pierdoła..

Wiele razy sprawdzałem wszystko co się wprowadzam przy uruchomieniu montażu (format daty, położenie, wysokości, itd.) i wszystko jest na 100% ok.

Co mi umyka? Czego nie widzę?

IMG_2761.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)