Skocz do zawartości

Okulary Pentax


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

W Delta Optical pojawiła się możliwość zakupu okularów Pentax. Szkoda tylko że ceny troszkę odstraszają.

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/?id=278

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cenę troszeczkę niższą od Pentaxa  :D (myślę oczywiście o modelu XW).

okolice  Płońska

Meade LB 12?

Scopos 30, Meade UWA 18, Nagler 13T6, ES 11, Pentax XL 5.2 i XF 8.5, LVW 22 i 8, Orto 9,7,6,5

filtry Ultrablock, polaryzacyjny, OIII, H-beta i CLS

Cheshire, kolimator laserowy, Unihedron SQM-L

Nikon 12x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. Okularu Pentaxa XO jeszcze nie widziałem....

Moja dygresja odnosiła się raczej do XF..za te pieniądze mógłbym mieć np, SWA z większym polem.Ktoś oferował mi kiedyś XFza 250zł!

Pentaxy XW to potęga, bija klasą większość okularów jakie widziałem.  XL z mniejszym polem to bardzo zbliżona klasa do XW.  XF to już  niestety znaczna przepaść, płacimy tu raczej za markę.Wiesz napatrzyłam przez  XF może z 2 ,3 razy  więc moja wiedza nie jest wielka. Za to XL miałem w zasobach prywatnych prawie rok! uznałem go za okular zbyt ekskluzywny dla takiego zwykłego człowieka ;D.

XW i XL ma Polaris (całą gamę) zatem je też dobrze poznałem na wspólnych lookankach. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.To pokazuje co naprawdę kochają krajowi dystrybutorzy i jak nam miłośnikom nocnego nieba POMAGAJĄ.

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.To pokazuje co naprawdę kochają krajowi dystrybutorzy i jak nam miłośnikom nocnego nieba POMAGAJĄ.

Zaden handlowiec nigdy nie bedzie ci pomagał w twoim hobby ,bo on z tego żyje a jeżeli chcemy obniźenia cen to po prostu

należy sie wstrzymać z kupnem aż spadną do oczekiwanego przez nas poziomu.

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden handlowiec nigdy nie bedzie ci pomagał w twoim hobby ,bo on z tego żyje a jeżeli chcemy obniźenia cen to po prostu

należy sie wstrzymać z kupnem aż spadną do oczekiwanego przez nas poziomu.

Święte słowa Piotrek - powiem więcej nie będzie też szczery w ocenie faktycznej przydatności danego szkła w konkretnym teleskopie.

Sprzeda produkt,  który przyniesie mu największy zysk. Coś jak strzelanie z armaty do komara  :D

Jeśli sprzedawca zna się na rzeczy robi to tak by nie można mu było niczego zarzucić: np. oferuje Ci drogi okular od dobrej korekcji do F10-f12 .

Ale wiem, że jeden sklep zatrudnia fajne osoby, które potrafią odpowiednio doradzić, otóż kolega (chyba) Tudor z innego forum  skarżył się że pani sprzedawczyni jednego sklepu, do ogniskowej 2700mm maka 180mm  sprzedała mu okulary o ogniskowych 5, 6, i chyba 7mm  :D

To już wpada na całego!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)