Skocz do zawartości

NGC7822, IC1848. IC1805


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Maćku.

To właściwie pierwsze prace w HaLRGB. Co mam opisać, żebyś lepiej mógł powiedzieć co poprawić?

Jarek

 

PS. Stack Ha najpierw HDRwavelets, wyciągam histogram i ląduje w Stratonie. Po usunięciu gwiazdek - Clonestamp na resztki, następnie MMT i ACDNR, na koniec krzywe... Póki co składałem z gotowego LRGB oraz Ha w Pixie skryptem NBRGBCombination.

W Duszy miałem 600s klatki Ha (napisałem błędnie 300s) i ten mocny środek nie mogłem zejść w HDRwavelets tak, żeby nie był przepalony. Wiem, że ten skrypt w Pixie nie jest najlepszy, ale poza tym faktem - czy jakieś błędy wynikły z "workflow"?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, a gdzie w Katowicach takie fotki można robić? :) Jaka kamerka?

W pierwszej i trzeciej poprawiłbym kontrast, bo każda fotka ma inny poziom tła. W trzeciej tło wpada trochę w niebieski, w pierwszej może ciut za czerwone jest.. Oprócz tego jest fajnie, kolor gwiazdek jest (może ciutkę za mało i może w drugiej trochę za dużo niebieskich), otoczek przy gwiazdkach nie ma, do konkursu :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz,

tak zapomniałem napisać, że wszystkie te fotki wzięte były ASI1600@-20. Filty LRGB by ASI, NB - Baader.

Pierwsza ma wyraźnie inny poziom tła - albowiem, jak napisałem - materiał zbierałem w domu, w Katowicach, gdzie mam LP na czerwono... Dlatego ogólnie poziom tła musi być wyższy (o ile dobrze rozumuję :)). Natomiast dwie pozostałe są zebrane pod znacznie lepszy niebiem :) (50.19424, 18.12190).

Gwiazdki specjalnie zmniejszałem (morphology...) przed procesem łączenia - na prawie gotowym LRGB. Czy to błąd?

W Duszy podciąłem nieco mocniej tło krzywymi mając nadzieję, że to spowoduje nieco lepszy kontrast mgławicy, ale nie wyszło mimo 15 prób :( Nie wiem czy to wina samego Ha czy sposobu dodawania Ha do LRGB. 

W Sercu - fakt troszkę niebieski wychodzi - nie zwróciłem uwagi pewnie w momencie, jak odejmowałem zielonego, którego wydawało mi się za dużo... 

dzięki za info :) i miłej niedzieli!      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jarek.mamczarski napisał:

Cześć Łukasz,

tak zapomniałem napisać, że wszystkie te fotki wzięte były ASI1600@-20. Filty LRGB by ASI, NB - Baader.

Pierwsza ma wyraźnie inny poziom tła - albowiem, jak napisałem - materiał zbierałem w domu, w Katowicach, gdzie mam LP na czerwono... Dlatego ogólnie poziom tła musi być wyższy (o ile dobrze rozumuję :)). Natomiast dwie pozostałe są zebrane pod znacznie lepszy niebiem :) (50.19424, 18.12190).

Gwiazdki specjalnie zmniejszałem (morphology...) przed procesem łączenia - na prawie gotowym LRGB. Czy to błąd?

W Duszy podciąłem nieco mocniej tło krzywymi mając nadzieję, że to spowoduje nieco lepszy kontrast mgławicy, ale nie wyszło mimo 15 prób :( Nie wiem czy to wina samego Ha czy sposobu dodawania Ha do LRGB. 

W Sercu - fakt troszkę niebieski wychodzi - nie zwróciłem uwagi pewnie w momencie, jak odejmowałem zielonego, którego wydawało mi się za dużo... 

dzięki za info :) i miłej niedzieli!      

Ja właśnie nabyłem ASI294MC PRO i też będzie podłączona do 65Q w Katowicach ;) , będziemy mogli porównywać :) A tak z ciekawośći, co to znaczy "Gwiazdki specjalnie zmniejszałem (morphology...)" bo gwiazdki mi się podobają 

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
To moze być utrudnione, bo mój setup stoi pod ciemnym niebem juz od ponad miesiąca. Moze sie uda tam postawić piera, a potem małą budkę :)
Dlatego porównanie różnych kamer pod rożnym niebem - może natrafić na metodologiczne trudności :))
Miłej niedzieli :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jarek.mamczarski napisał:

Cześć,
To moze być utrudnione, bo mój setup stoi pod ciemnym niebem juz od ponad miesiąca. Moze sie uda tam postawić piera, a potem małą budkę :)
Dlatego porównanie różnych kamer pod rożnym niebem - może natrafić na metodologiczne trudności :))
Miłej niedzieli :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

W Zasadzie to ja też głównie focę w Zwardoniu, albo w Bieszczadach i raczej nic w tej kwestii poza testami się nie zmieni ;)

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to super, myślałem tez o Zwardoniu, potem o Jurze, jeździłem w Bieszczady także, ale w końcu wpadła mi miejscówka, gdzie mam przyjaznego proboszcza i gdzie jest ciemno, może nie tak jak na przełęczy Wyznianskiej, ale zawsze znacznie lepiej niż w Kato...



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)