Skocz do zawartości

Zdjęcia chmur


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym podzielić się moim własnym "atlasem chmur", mam nadzieję, że się spodoba. Widziałem w tym temacie wiele ciekawych zdjęć oraz filmów, więc postanowiłem dorzucić coś od siebie. Kilka timelapse'ów z chmurami w roli głównej ;)
 

https://www.youtube.com/watch?v=R0uPiWgBhGk

Pozdrawiam!

 

 

  • Like 9

SW 150/750 EQ3 | Sky-Watcher Virtuoso MAK 90 | Canon 750d 

Filmy Timelapse   |  Facebook   |   Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zapaćkanego nieba.

 

Z ostatniego czwartku (chwilę przed godziną 19):

post-3220-0-73834900-1429032539_thumb.jp

 

A to było godzinę wcześniej - Słońce poboczne. Niestety miałem podpięty obiektyw stałoogniskowy 50mm i (kolejny raz) nie chciało mi się wyciągać obiektywu szerszego, więc scena mieściła się w kadrze jedynie po przekątnej. Na komputerze wypoziomowałem oraz usunąłem zbędny i mało estetyczny element urbanistyczny :)

post-3220-0-87073800-1429032547_thumb.jp

 

Z dzisiejszego poranka:

post-3220-0-08484500-1429032543_thumb.jp

 

Z początku października 2014r.:

post-3220-0-93968600-1429032545_thumb.jp

 

 

Pozdrawiam,

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne struktury! Wrzuciłbym jeszcze wersję bardziej delikatną, tutaj trochę za mocno użyłeś funkcji tonal contrast. Czym składasz HDR'y? Chyba, że to 1 strzał poddany obróbce?

Dodam też 3 swoje strzały w HDR. Ja zawsze używam funkcji natural HDR, to taki kompromis między naturalnie wyglądającym zdjęciem a HDR'em. Przy okazji mniej wychodzi wtedy szum

Dziękuję :) Taki mam styl obróbki w szczególności przy chmurach - wyciągam je do granic żeby pokazać struktury chmur, których gołym okiem nie jesteśmy w stanie zobaczyć czasami. I to nie jest HDR - już kiedyś wypowiadałem się na ten temat, że żadne z moich zdjęć nie są HDRami :) Szczerze mówiąc mam dystans do HDRów i ciężko mi się przekonać do tej techniki.

NIKON ACTION EX 10x50 CF

Canon 450D + Tamron 2.8/17-50 mm, Jupiter 37A 3.5/135, statyw Velbon DF60

Zapraszam na : http://starryshot.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/StarryShot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach aktywny wulkan Calbuco w Chile wyrzucił spore ilości pyłu, które dotarły nawet nad Brazylię. W mieście Puerto Montt (południowe Chile) sfotografowano taki przedziwny obłok wulkanicznego pyłu:

 

post-752-0-75267900-1430676516_thumb.jpg

Fot. mirror.co.uk

 

Podobno co mniej świadomi Chilijczycy, wierzą, że z wulkanu wyszedł bóg (nie wiem jaki, ale jest nieźle umięśniony) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)