Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@towerfox mógłbyś zdradzić jak tworzysz te filmiki?

To są zdjęcia, które lączysz w całość? Czy może film? Jeśli film to o ile go przyśpieszasz? Mam statyw i myślałem, żeby spróbować coś takiego zrobić ze swoim sześciolatkiem. Na coś powinienem zwrócić uwagę? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, pmochocki napisał:

@towerfox mógłbyś zdradzić jak tworzysz te filmiki?

To są zdjęcia, które lączysz w całość? Czy może film? Jeśli film to o ile go przyśpieszasz? Mam statyw i myślałem, żeby spróbować coś takiego zrobić ze swoim sześciolatkiem. Na coś powinienem zwrócić uwagę? 

Jest to timelapse, zdjęcia połączone w film a np. Gopro ma opcję automatycznego tworzenia timelapse, ustawia się tylko odstępy czasowe między zdjęciami.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak pisze sylwas72, to jest timelapse. W aparacie mam taką fukcję, ustawiam ile klatek, w jakim odstępie, w jakiej rozdzielczości. Na koniec aparat składa to w film.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, towerfox napisał:

Tak jak pisze sylwas72, to jest timelapse. W aparacie mam taką fukcję, ustawiam ile klatek, w jakim odstępie, w jakiej rozdzielczości. Na koniec aparat składa to w film.

Ja osobiście wolę to robić za pomocą Gopro, jakoś szkoda mi lustrzanki na takie klapanie a zdjęć trzeba zrobić sporo, na taki film jak ten powyżej (1:18 min.) trzeba około 2000 zdjęć. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja pstrykam kompaktem. Maksymalna ilość klatek jaką mogę ustawić to 300. Do wyboru w jakości 4k (5 fps), fullHD (5/10/15 fps) i HD (5/10/15/30 fps).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, pmochocki napisał:

Nie można tracić nadziei, że chmury kiedyś odpuszczą... 

W Ustce w tej chwili widać nawet gwiazdy ale montaż to trzeba by było dodatkowymi odciągami wzmocnić tak wieje 🙂

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj za oknami mnie się odmieniło,dziury w chmurach,obłoczki zaczęły łapać niskie światło słońca.

006.JPG.3419436186c9900941120aeeb1e4fca2.JPG

i jeszcze taka panoramka z trzech fotek pokazująca sporo błękitu powyżej 50-ciu stopni nad horyzontem.

stitch.JPG.70963fdb917c94eb9677d4b37302dcbd.JPG

Niestety dziury w chmurwach na powrót szczelnie się pozamykały.

Pozdrawiam :) 

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta