Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Miała być astrofotografia a jest panorama  :D

 

post-1409-0-09761300-1402252841_thumb.jp

 

 

  • Like 7

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Napisano

Cudna 8)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Cudna 8)

Jak talko ją zobaczyłem z okna , od razu aparat w dłoń i na górkę 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Napisano

Kacper, bardzo klimatyczna fota.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10", SYNTA 12" Goto
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Napisano

A u mnie takie właśnie powyłaziły :)

post-476-0-74568100-1402403680_thumb.jpg

 

post-476-0-75519500-1402403742_thumb.jpg

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

  • 2 tygodnie później...
Napisano

To z wczoraj - musiałem ,,wieczorkiem" do pracy wyskoczyć. Naturalne i sztuczne ;)

post-476-0-68862500-1403624092_thumb.jpg

  • Like 8

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Z dzisiejszego zachodu. 

Widok w szerszej panoramie był 100 razy lepszy, a ja nie maiłem aparatu wiec fotk z za drzew zrobione po powrocie do domu o 21 (+/-)

Pozdrawia Grzegorz.

post-3327-0-05309700-1404076524_thumb.jp

post-3327-0-46169900-1404076572_thumb.jp

  • Like 2
Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Napisano

,,Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby"

Oddam za pogodę wieczorem razem z całym tłem chmurwowym jego otoczenia ;)

Południowy zachód 18.25 Ustka, +28,2*C

post-476-0-96526700-1404578243_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

"Nie traćcie nadziei [...], tylko wołajcie głośno" ( czy jakoś tak to było ) 

Jak już widzę temat coraz częściej odwiedzany a my już nie mamy gdzie i do kogo wołać o pogodę :D 

 

Niedługo będzie trzeba zmienić nazwę forum na NubeFans.pl :P 

Napisano

Latem chmury są niesamowite....moja zabawa z Heliosem (starym manualnym obiektywem Zenita) i Gimpem :)

post-3-0-20622800-1405191662_thumb.jpg

post-3-0-76386700-1405191668_thumb.jpg

  • Like 8

Sprzętos:  N.Capella 16", Meade SCT8" , APO WO  61/360, L. Viki 16x80, Montos:  CGEMek, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Napisano

Dziś rano kiedy szedłem do pracy zauważyłem podczas wschodu slonca chmurę która była podświetlana od dołu słońcem co w rezultacie widać powyżej cień. Niby nic ciekawego ale wzroku nie mogłem oderwać .

post-641-0-10703900-1405197081_thumb.jpg

  • Like 3

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Napisano

Duch wieżowca, który kiedyś tam stał.....
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Wczorajsze niebo po zachodzie Słońca było bajeczne. Nie wytrzymałem i zrobiłem kilka fotek. Szkoda że obiektyw nie obejmował większej połaci nieba.Canon EOS 450D i obiektyw "kitowy".

post-2802-0-64707400-1405277069_thumb.jp

post-2802-0-67792000-1405277074_thumb.jp

post-2802-0-40053400-1405277078_thumb.jp

  • Like 9
Napisano

Znów żałuję, że sprzedałem Canonka - fotki z komórki :-[

Dawno nic tak pięknego nie widziałem - po deszczu - niesamowite chmurewki i promienie Słonka.

 

post-476-0-21394700-1405281035_thumb.jpg

 

post-476-0-72250100-1405281058_thumb.jpg

  • Like 8

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

To ja też mam coś ciekawego.

Wszystkie fotki robione z mojego domu na przestrzeni ostatnich tygodni.

Fotki bez obróbki poza złożeniem panoramy i zmniejszeniem rozmiaru... tylko to co matryca dała ;)

 

 

post-3079-0-11910100-1405528728_thumb.jp

post-3079-0-00063300-1405528731_thumb.jp

post-3079-0-77433800-1405528733_thumb.jp

  • Like 7

Cassegrain 8" (w budowie)  //  SW 102/1000  //  DO Titanium 10x56  //  Oberwerk 20x80

Napisano

Jakość składania telefonu. Wykonanie telefonem kilka dni temu cały horyzont w chmurach. Uwielbiam takie widoki wygląda jak by wszystko do okoła było na jednej wielkiej chmurze.

jygetera.jpg

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Napisano

y6e4yva7.jpg

Ot z przed kilku dni.

HTC desire 500

  • Like 2
Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.