Skocz do zawartości

Nagroda za I miejsce w rocznej ankiecie konkursu dla początkujących


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką książkę - biały kruk - wydawnictwo z 1990 roku praca zbiorowa pod tytułem " Astronomia popularna" . Ponieważ jest w nienagannym stanie technicznym postanowiłem przeznaczyć ją na nagrodę za ! miejsce w konkursie rocznym na astrofotografię dla początkujących.

Jednym z autorów jest Stanisław Grzędzielski :) ciekawe czy to przypadkowa zbieżność nazwisk z naszym kolegą?

IMG_0635.thumb.JPG.0f4cb462d6c7119142ee41fd739f43b2.JPGIMG_0636.thumb.JPG.9fbb7f8dbb330955195a1f80a6f537ac.JPG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.11.2019 o 08:15, wessel napisał:

Jeden z autorów - Stanisław Grzędzielski - to ojciec naszego kolegi Grzędziela :) Astronom teoretyk, nigdy nie zajmował się wprawdzie obserwacjami ale skutecznie zaraził astronomią swojego syna  :)

 

To może udałoby by się załatwić autograf  z dedykacją: profesora Grzędzielskiego na książce, za pośrednictwem naszego Kolegi?

Na pewno zagrzało by to potencjalnych konkursowiczów do walki :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pula nagród rośnie!!! Za I miejsce będzie kupon rabatowy 100 pln i wspaniały album wydany przez znane wydawnictwo Collins zawierający zdjęcia finalistów tegorocznego konkursu Royal Greenwich Museums Insight Astrophotography!!

Takie albumy są w Polsce tylko trzy: jeden ma Łukasz Sujka, drugi Maciej Kapkowski ( czyli ja :) ) a trzeci będzie w posiadaniu zwycięzcy w Konkursie na Astrofotografię Roku dla początkujących ! W tej sytuacji książka "Astronomia popularna" będzie nagrodą za II miejsce.

Album pełen pięknych fotografii na światowym poziomie poligrafii!

  image.thumb.png.a9dcd1ecd779a813664c369f75ae95c1.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 08:20, Mateusz_D napisał:

Świetna sprawa. Ja próbuję zarazić kosmosem swojego dwuletniego syna, ale póki co z gwiazdami wygrywają traktory ;) Chyba muszę jeszcze poczekać.

Warto! Za dwa, trzy lata będziesz mieć w domu małego astroterrorystę :P Mój młody (7 lat) potrafi mi rzucić przed wyjazdem na miejscówkę "Tato, tylko porządnie go skolimuj" :D

  • Like 2

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)