Skocz do zawartości

astrofotografia w miescie dla kazdego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i dziekuje za przyjecie do forum

od razu chce przeprosic za brak polskich znakow z powodu braku doswiadczenia w win10, posiadam angielska wersje :)

Chcialem zaprosic wszystkich forumowiczow do obejrzenia mojego nowego kanalu na YouTube, gdzie w doslowny sposob pokaze wam jak wyglada astrofotografia od samego poczatku, i mam nadzieje ze z wami do konca. bede sie uczyl i pokazywal wam kazdy moj ruch publicznie. jest to faza expeymentalna, tak ze prosze sie smiac i komentowac. Ucze sie z wami i czekam na wasze komentarze 

https://youtu.be/i3WcRRZKgmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć jeden drobny szczegół - astrofotografia DS LRGB w mieście ( lub kamerą OSC) nie ma prawa dać jakiś super wyników. Ale oczywiście wiele tu zależy od oczekiwań co do jakości takiej pracy finalnej. Na pewno istnienie obiektu da się zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Chciałbym tylko zauważyć jeden drobny szczegół - astrofotografia DS LRGB w mieście ( lub kamerą OSC) nie ma prawa dać jakiś super wyników. Ale oczywiście wiele tu zależy od oczekiwań co do jakości takiej pracy finalnej. Na pewno istnienie obiektu da się zarejestrować.

AstroMiasto nie napisał z jakiego miasta w UK robi te zdjęcia, w związku z tym mam pytanie wiedząc że Ty robisz je bardzo dobrze czy z Wesołej można takie zarejestrować, pytam ze zwykłej ciekawości (moim zdaniem finalna fotografia na tym filmie była całkiem dobra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Leon napisał:

AstroMiasto nie napisał z jakiego miasta w UK robi te zdjęcia, w związku z tym mam pytanie wiedząc że Ty robisz je bardzo dobrze czy z Wesołej można takie zarejestrować, pytam ze zwykłej ciekawości (moim zdaniem finalna fotografia na tym filmie była całkiem dobra)

Pstrykam z Hertfordshire i zgadzam się z kolega wessel na temat jakości finalnych zdjęć.
zaczynajac kilka lat temu od zwykłego obiektywu nie wiedziałem ze tak mi się to hobby spodoba. Mówię tu o zdjęciach naprawdę złej jakości. Podobał mi się jednak ogrom wiedzy której muszę się nauczyć i to wyzwanie przed czymś naprawdę nie z tej ziemi.

Na AstroMiasto będę się uczył nowych rzeczy i oczywiście mam nadzieje ze dowiem się drugie tyle od ludzi, którzy będą mnie oglądać 

W przyszłym miesiącu modyfikuje aparat a w styczniu powinienem już mieć guiding. O ile moje życzenia urodzinowe się spełnia...

Podstawa jednak zawsze będzie mój śmierdzący ogródek ?

dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

 Prawie rok temu pisaliśmy o DSach robionych w mieście. Taki oto efekt powstał u mnie na ogródku, używając filtrów CLS oraz Halpha 12nm. Zdjęcia robione w mieście wymagają dużo więcej pracy, są trochę niewdzięczne i efekty nie porównywalne do czystego nieba, ale dają dużo radości i chęci kroczenia dalej w ten niekończący się tema. 
 

dla zainteresowanych mam kilka takich przygód na moim kanale YouTube. Nie są to profesjonalne produkcje, ale powinny oddać prawdziwy obraz jak to u mnie wyglada ;)

https://youtu.be/0GUSkN5hC5g

50DA9CF2-4F9C-4EBF-821D-F6EFD1851E48.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)