Skocz do zawartości

Omegon Pro APO AP 71/450 Quadruplet OTA


Wyluzowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów,

dotychczas do astrofotografii używałem jedynie obiektywów i chciałbym kupić swoją pierwszą tubę.

Szukając w internecie, znalazłem refraktor Omegon 71/450 Quadruplet oraz znalazłem dwa refraktory firm Sharpstar 71sdq oraz Ts-Optics 71sdq.

Te trzy refraktory wydają się bardzo podobne a różnica w cenie prawie 400zl. Prosiłbym o informację jeśli ktoś miał styczność lub

znalazł informacje na ten temat czy faktycznie tak jest bo szkoda przepłacać jeśli różnią się tylko Nazwą firmy.

Refraktor chciałbym podłączyć do lustrzanki FF oraz APS-C. Znalazłem adapter:

https://www.astroshop.pl/adapter-projekcja/ts-optics-adapter-from-m63x1-male-to-m48x0-75-male/p,61438#tab_bar_3

oraz

https://www.astroshop.pl/pierscienie-t2/ts-optics-adapter-m48-nikon-bajonett/p,61441

prosiłbym o informację czy powyższe adaptery będą pasowały do wymienionych wyżej refraktorów oraz czy jest możliwość podłączenia do tego zestawu filtru np: Astronomik CLS w oprawie 2" (8H0054)

Jeśli macie jakieś inne propozycje odnośnie adapterów jak to wszystko połączyć z lustrzanką, to bardzo proszę o informacje.

Po przeczytaniu wielu wątków byłem zdecydowany na zakup Sky Watcher ED80/600 ale jest problem z dostępnością reduktor/flattener 0,85x i czytając dalej zaciekawiły mnie powyższe refraktory.

Znalazłem także śladowe informacje, że są problemy z wyglądem gwiazdek(kształt) w którymś z wyżej wymienionych na samym początku refraktorach ale nie zostały poparte zdjęciami.

Jeśli ktoś z was użytkuje któryś z tych refraktorów to prosiłbym bardzo o pomoc, krótką opinie czy warto w to wchodzić.

Moja aktualna wiedza odnośnie tub optycznych jest bardzo niewielka więc przepraszam za błędy i proszę o wyrozumiałość :)

Pozdrawiam

Piotr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak założyłeś - te refraktory wychodzą z tej samej fabryki. Różnią się tylko logo i wykończeniem.

Tutaj masz z pewnego źródła, z dodatkowym silniczkiem do ostrzenia:

 

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Znalazłem taki wpis w internecie odnośnie refraktora: "Hi I bought the same telescope from telescope service TS 71Q and I returned back. Very bad quality of focuser! It has 2 screws for lock and hardness of focuser. When you screw it the focuser makes tilt and the final image is sucks. Don?t buy it. A unhappy user!" Prosiłbym o informację osoby posiadającej ten refraktor czy faktycznie występuje problem przechylenia się focusera po dokręceniu śrubą a jeśli tak to czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wyluzowany napisał:

byłem zdecydowany na zakup Sky Watcher ED80/600 ale jest problem z dostępnością reduktor/flattener 0,85x

To dziwne. Jeszcze niedawno kupiłem flattener w DO bez problemu, był dostępny od ręki, a teraz patrzę i faktycznie nigdzie nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, proszę was o pomoc. Kupiłem refraktor Ts Optics 71SDQ i oczekiwaniu na adaptery pod foto pomyślałem, że fajnie by było poobserwować księżyc przez nowy nabytek. Poczytałem w internecie i znalazłem ciekawy okular Explore Scientific 4,7 mm 1,25'' (82 stopnie) oraz soczewkę Barlowa GSO 2x 2'' ED. Pojechałem do sklepu gdzie kupiłem wcześniej refraktor i poprosiłem o wyżej wymienione elementy mówiąc jaki mam refraktor. Po przyjeździe do domu i podłączeniu do refraktora z Barlowem oraz okularem zero ostrości to samo gdy założyłem tylko sam okular do refraktora. Przejeżdżam całą skalę i totalny brak ostrości. Macie jakiś pomysł co może być przyczyną? całkowicie źle dobrany okular a może uszkodzony refraktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wyluzowany napisał:

Czy moglibyście mi jakąś polecić?

Wyciąg 2" ?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tej powinieneś być zadowolony, Refraktorek kupiłeś głównie do foto, dlatego na kątówkę np. WO raczej nie trzeba wydawać.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)