Skocz do zawartości

Tranzyt Merkurego po Słoneczku.


Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem lornetkowo wyłapać tą drobinkę. (Celestron 15x70) Niestety nie dałem rady go dostrzec. Miałem jakieś 2-3 minuty luki w chmurach. :( 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołki sobie ze mnie jaja robią...

10 min przed tranzytem przyszły chmury, na ostatnie 5 minut (jak już Słońce było między drzewami) po chmurach nie ma ani śladu...

  • Like 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pomorzu miałem dosłownie około 5 minut widoczności i to przez chmury, ale coś udało się zobaczyć. Lorneta 15x70 z folią ND5. Ważne, że udało się chociaż przez chwilę, bo prognozy były drastyczne. Gratuluję tym, którym pogoda pozwoliła na fotki!

  • Like 1

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bodziok napisał:

Pogoda delikatnie mówiąc słaba, zachmurzenie duże :( miałem dosłownie kilkanaście sekund na zrobienie foty - canon 450d. Na eksperymentowanie z innymi czasami ekspozycji, powiększeniem Barlowem czy kamerką planetarna zabrakło czasu.... Trudno, w 2032 spróbuję ponownie :)

387309957_tranzytMerkurego.thumb.jpg.a024cfa489fda009fbf97148808e8155.jpg

Ja też w 2032 spróbuje jeszcze raz, będę miał wtedy równe 100 lat. A tak na poważnie dobrze że w tym roku mi sę to udało  choć tylko przez 10 minut.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle szykowania i niestety Wielki zawód. Tak wyglądało Słonko w różnych miejscach Ustki bo próbowałem do zachodu. Północ idealna, jak na złość i jak na złość teraz Munio w krysztale :(
Gratuluję wszystkim, którym się udało i dziękuję za podzielenie się fotkami :) 

PT.thumb.JPG.3d0f9d9165884664afbabfecdfd688a7.JPG

  • Like 3
  • Sad 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jacek E. napisał:

Tyle szykowania i niestety Wielki zawód. Tak wyglądało Słonko w różnych miejscach Ustki bo próbowałem do zachodu. Północ idealna, jak na złość i jak na złość teraz Munio w krysztale :(
Gratuluję wszystkim, którym się udało i dziękuję za podzielenie się fotkami :) 

Trzeba było próbować, ja też z Ustki i się udało, te chmurki mało przeszkadzały, mi nawet z drzewami się udało.

  • Like 1

SW Evostar 72 ED, MAK 127, EQ3-2, AstroEQ, Nikon D5100, Nikon D3100 MOD, ASI 533MC Pro, ASI 678MC, T7C Astro.

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)