Skocz do zawartości

Księżyc Zasłonił Merkury


Ziemniaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,jestem tu nowy ale 14 listopada zauważyłem że Księżyc zasłonił Merkury Był to wspaniały widok.To można sobie obejrzeć oczywiście jak ktoś ma na Stellarium 0.11.3.Księżyc za czołem obserwować o godzinie 10.15.Po chwili patrzę a tu gwiazda z początku myślałem ze to jakaś gwiazda poranna lub normalna gwiazda która nie zaszła jeszcze .Ale po chwili zobaczyłem tarczę Merkurego. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęć ponieważ planeta weszła za Księżyc ale był piękny widok doszły mnie słuchy że Jowisz też z księżycami schował się za Księżyc kiedyś.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc za czołem obserwować

Czołem!

Nie, że coś sugeruję ale czy Ziemniaczku nie jesteś tu na forum także pod nickiem adam61? Widać po Twojej wypowiedzi, że nie obserwowałeś. Na prawdę ciężko niemal w środku dnia odnaleźć taki mały Księżyc. Nawet na dużo większy trzeba się trochę powpatrywać aby go dostrzec. A ignisa bym prosił o sprawdzenie IP.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania fragmenty postów "Adama61" i "Ziemniaczka".  Boldem zaznaczyłem pewne niemal identyczne wypowiedzi obu internatów... Obu ? Chyba tego samego, który ma innych za "zero"...

Cześć 14 listopada było piękne Zakrycie  Merkurego przez Księżyc. Kiedyś Księżyc Zakrył Jowisza i jego księżyce.Ten widok też był fajny Obserwować to za czołem około godziny 10.27 tak z nudów spojrzałem sobie w księżyc aż tu nagle zobaczyłem gwiazdę okazało się później żę to Merkury gdy przechodziła za Tarczę księżyca. Był bardzo wspaniały widok tej planety.Tę obserwację można sobie zobaczyć na darmowym programie Stellarium 0.11.3. :)

(...)

Siema,jestem tu nowy ale 14 listopada zauważyłem że Księżyc zasłonił Merkury Był to wspaniały widok.To można sobie obejrzeć oczywiście jak ktoś ma na Stellarium 0.11.3.Księżyc za czołem obserwować o godzinie 10.15.Po chwili patrzę a tu gwiazda z początku myślałem ze to jakaś gwiazda poranna lub normalna gwiazda która nie zaszła jeszcze .Ale po chwili zobaczyłem tarczę Merkurego. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęć ponieważ planeta weszła za Księżyc (...).

Cyt: "...Obserwować to za czołem..."  - pytanie, za czyim czołem była ta obserwacja ? swoim, czy kogoś innego ?

Cyt:  "...Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęć..."  - już sobie wyobrażam takiego obserwatora, który mając np. lornetkę i "Druha" chce zrobić tak trudne zdjęcia.  Zapomniałem - "Ziemniaczek" pewnie nie wie, co to "Druh" i jak się to obsługuje...  :D

Cyt: "...Księżyc Zasłonił Merkury..."  - w mojej szkole za taką "polszczyznę" w wypracowaniu łatwo można było dostać ocenę nie lepszą niż "2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)