Skocz do zawartości
Esku1RES

Aktywny USB hub do obserwatorium

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wyposażania obserwatorium. Szukam dobrego, aktywnego USB huba. Sprawdzałem kiedyś różne modele do pierwszego obserwatorium. Niektóre niestety nie współpracowały dobrze z naszym sprzętem. W końcu dobrałem taki, z którego do dziś jestem zadowolony. Problem w tym, że typ ten nie jest już sprzedawany, a potrzebuję coś do drugiego obserwatorium.

Czy możecie się podzielić informacjami i ew. opiniami co używacie u siebie ?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam też skorzystam z Waszego doświadczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj.

Polecam huby marki LINDY. Są szybkie, bezproblemowo działają pod wszystkimi systemami. Możesz wybrać z odpowiednią dla własnych potrzeb ilością portów, i prędkością przesyłu i z dodatkowym zasilaniem portów lub bez. Jedyna ich wada, to cena... :( Posiadam Haba aktywnego z przewodem długości 10 metrów i 4 portami USB 2.0. Szybszy mi na razie nie jest potrzebny, bo nie mam nic na USB 3.0 Działa z 2 kamerami, lustrzanką DSLR bez konfliktów.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, KrisQ napisał:

Witaj.

Polecam huby marki LINDY. Są szybkie, bezproblemowo działają pod wszystkimi systemami. Możesz wybrać z odpowiednią dla własnych potrzeb ilością portów, i prędkością przesyłu i z dodatkowym zasilaniem portów lub bez. Jedyna ich wada, to cena... :( Posiadam Haba aktywnego z przewodem długości 10 metrów i 4 portami USB 2.0. Szybszy mi na razie nie jest potrzebny, bo nie mam nic na USB 3.0 Działa z 2 kamerami, lustrzanką DSLR bez konfliktów.

Dziękuję z tę informację. Faktycznie nie uściśliłem, że USB 2.0 jest też dla mnie wystarczające.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tez polecam LINDY. Cena nie jest niska, ale za to sprzęt dobry.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Esku1RES napisał:

Czy możecie się podzielić informacjami i ew. opiniami co używacie u siebie ?

Jeden już 4 lata, drugi przy drugim zestawie astrofoto. mały poręczny i nigdy nie zawiódł w naszych astrofotowarunkach :) Kilku chłopaków jeżdżących do Zatomia też je chwali.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten co Jacek podlinkował też testowałem, a wciąż w produkcji i w sprzedaży jest D-Link DUB-H7. Posiada 7 portów USB 2.0 i pracuje u mnie w obserwatorium od ponad 2 lat. Dużym plusem jest brak kabelków i normalne gniazdo wejściowe USB B, a nie żadne mini ani mikro, dzięki czemu jak kabel wejściowy możemy sobie kupić coś lepszego i o wybranej długości. 

PS - to jedyny hub z testowanych przeze mnie, który przeszedł pomyślnie test combo Atik383 + QHY6 + ASI120 :) 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, jolo napisał:

Ten co Jacek podlinkował też testowałem, a wciąż w produkcji i w sprzedaży jest D-Link DUB-H7...

5 godzin temu, tayson.82 napisał:

Dlink 7portow nigdy mnie nie zawiódł w moim mobilnym setupie. 

I u mnie również od około dwóch lat działa bezproblemowo. :) 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję wszystkim za informacje. Z przedstawionych modeli z pewnością wybiorę któryś dla siebie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przez 6 lat ten służył mi dzielnie, https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/hub-d-link-usb-hubs-2-0-7-port?cd=714223394&ad=45696584548&kd=&gclid=Cj0KCQiAk7TuBRDQARIsAMRrfUYoyVahs60uLLDPx7hAIAraOEdNS53hyHA604-CL3JXdpkSr8YXwMgaAqUyEALw_wcB&gclsrc=aw.ds, ale ostatnio w Bieszczadach zaczęły się dziać dziwne rzeczy i nagle w trakcie sesji zaczął kilka razy wszystko rozączać, okazało się , że wykryto jakieś problemy z zasilaniem ( kumpel to jakoś w systemie sprawdził ) i musiałem go wymienić, jako, że nowa kamerka pracuje już w usb 3.0 to zakupiłem tego https://allegro.pl/oferta/aktywny-hub-i-tec-7xusb-a-3-0-1xusb-b-3-0-zasilacz-8151500398?snapshot=MjAxOS0xMS0wN1QxMjowODoxNy4xMTZaO2J1eWVyOzBjY2IwOWFiYWZlYjEyNzllZjcyNDUwMjliZDZjZDk4YzkwNWVjMDVmN2I0MTQxZDRhMDMxZjg4ZTRiN2JjMTM%3D i jak na razie nie ma żadnych problemów , nawet zastanawiam się czy nie powinienem już zrobić tego wcześnie, bo na starym już wcześniej jakieś dziwne rzeczy się działy.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta