Skocz do zawartości

Przeprowadzka na nowy serwer!


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Użytkownicy!

Rok temu skorzystaliśmy z promocji firmy Home.pl na hosting pół terabajta. Hosting ten wygasa za niecałe dwa tygodnie. Wobec powyższego poprosiłem o ofertę dla nas dotychczasowego hostingodawcy. Usłyszałem wtedy kwotę bliską 1.000,00zł  co jest dla mnie nie do przyjęcia.

Oczywiście posiadam środki na sfinansowanie hostingu, jednak  długoletnia praca w finansach nauczyła mnie bym nie marnował  powierzonych mi pieniędzy - a mądrze nimi gospodarować.

W moim administrowaniu Forum wyznaję zasadę minimalizowania kosztów.

Dlatego postawiłem sobie za zadanie znalezienia nowego serwera na dotychczasowych warunkach. Serwer taki znalazłem - półroczny koszt to ok 150 zł za 500GB - z gwarancją utrzymania ceny na okres kolejny. Z Technicznym będziemy testować wydajność - ale powinno być OK

Pewnie interesuje Was ile kosztuje roczne utrzymanie forum?

Pozwólcie, że przedstawie tu nasze koszty po zaokrągleniu,

  • Półroczny abonament silnika IPBoard ok. 2x 100zł,                                 = 200zł rocznie
  • Półroczny abonament 2x 40zł, płacimy firmie IPS Focus za templatkę "Animate"  = 80zł rocznie
  • Certyfikat SSL Gratis
  • Domena ok                                                                                               = 150 zł rocznie
  • Hosting 2x150 zł                                                                                       = 300 zł rocznie

Nasz Administrator techniczny czuwa nad naszym Forum zupełnie społecznie, ja z kolei posiadłem już sporą wiedzę na temat IPBoard i wszelkich zabiegów technicznych jak np. aktualizacje, dokonuję samodzielnie, stąd nie ponosimy żadnych kosztów z tegoż tytułu.

Roczna kwota za prowadzenie forum - takiego jak nasze zamyka się więc poniżej progu  1.000zł

Posiadam w tej chwili na koncie zgromadzone środki 1.772,00zł , które w zupełności obsłużą rok 2020 - bez konieczności organizowania jakichkolwiek akcji cegiełkowych.

W najbliższym czasie czeka nas więc przeprowadzka na inny serwer który już opłaciłem, forum może wtedy nieco "zanikać" - ale  o tym poinformujemy.

Liczę na Waszą wyrozumiałość w tejże materii. :)

 

Z Pozdrowieniami Administrator .

  • Like 5
  • Thanks 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc łączność z Houston będzie zerwana na jakiś czas. Do zobaczenia po przejściu na drugą stronę :)

 

  • Like 1

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Esku1RES napisał:

Więc łączność z Houston będzie zerwana na jakiś czas. Do zobaczenia po przejściu na drugą stronę :)

To się nie skończyło zbyt dobrze...

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyliśmy przeprowadzkę.Niestety nie wszystkie pliki jeszcze zdołaliśmy przenieść, będę kolejno przenosić do poszczególnych katalogów na FTP nie ma  np. jak widzicie awatarow.

Proszę o cierpliwość i dajcie mi trochę czasu, na ogarnięcie całości na razie: zwracam społeczność.

Admin

  • Like 3
  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Robert, obecnie przenosimy pliki , jest tego bardzo dużo, niestety ograniczenia poprzedniego hostingu nie dają możliwości zrobienia tego na szybko, muszę bawić się ftpem co jest niestety bardzo czasochłonne, ale wszystko jest na dobrej drodze i w ciągu 24 godzin forum powinno zostać przeniesione w całości.  Możecie oczywiście dyskutować oraz dodawać załącznik, prosiłbym tylko osoby które nie widzą swojego avatara o nie dodawanie nowego, wszystko wróci na swoje miejsce.

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze trwają przenosiny...Posty są ale nie ma obrazków w tym wątku. Speechless 

 

  • Like 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrisQ napisał:

Pewnie jeszcze trwają przenosiny...Posty są ale nie ma obrazków w tym wątku. Speechless

To są chyba pliki linkowane do swoich blogów lub podobne, nie pliki zamieszczone bezpośrednio na FA, podobnie jest z konkursem Henia właśnie sprawdzam i wstawiam.
One chyba nie będą przeniesione automatycznie....
Z niektórymi mam problem w zakwalifikowanych do finału :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wszystko wróciło do normy!

Dziękuję Administratorowi Technicznemu za sprawne, profesjonalne oraz społeczne przeniesienie nas na nowy serwer.

Jak napisał Techniczny,  proszę zgłaszajcie w tym wątku wszystkie, problemy które mogą wyniknąć "w praniu".

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krs napisał:

Pliki zostały przeniesione, jeżeli będą jakieś braki proszę o info.

Tak jak napisałem w poście wyżej. Brakuje plików, które pochodziły z własnych blogów, czy innych źródeł.
Moze coś się da zrobić - np. pozycja nr 3 - DM.jpg wpisana do ankiety rocznej. Z 18 dam sobie radę.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 15:49, ignisdei napisał:

A Jesteś powiem,  że to wina  forum ?Bo mi się wydaje że w 3 nie działa po prostu link?

Zapewne, niemniej była wstawiona. Już naprawiłem około 10 konkursowych. Ale tu chyba potrzebny kontakt z Autorem, w lutowym zgłoszeniu też brakuje....

Problem rozwiązany - Autor udostępnił pracę :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, polaris napisał:

Po przeprowadzce, powiadomienia e-mail wchodzą do spamu. Przynajmniej u mnie.

Kwestia ustawień, serwera Twojej poczty ...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również nie otrzymuję ostatnio maili z powiadomieniami :(

Prowadzę swój prywatny serwer pocztowy i widzę w logach że ostatni mail jaki został wysłany z "[email protected]" to 28.11.2019. później nie było nawet próby doręczenia poczty (odrzucone wiadomości też się w logach zapisują).

W razie co to mogę pomóc / podpowiedzieć co do ustawień poczty/domeny etc....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ignisdei napisał:

Sprawdźcie teraz czy otrzymujecie  powiadomienia.

Jeśli coś wysłałeś to ja nie otrzymałem wiadomości na pocztę jak do niedawna :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)