Skocz do zawartości

IC1396 HaRGB


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się umieścić tu tą fotkę, ponieważ od dłuższego już czasu na tym i sąsiednim Forum królują "Trąby" w szerokim formacie, które pokazują szerokie spojrzenie na całą IC1396 i sąsiednie regiony. Na mojej fotografii Trąba i trochę bliższe jej okolice. Kadr może trochę niezręczny, no ale tak wyszło...
Praca nad tą fotką wycisnęła ze mnie siódme poty, powstało kilkanaście, a może kilkadziesiąt wersji... ta jest ostatnia i raczej więcej nie będzie. 
Oczywiście zdaję sobie sprawę z licznych niedoskonałości mojej obróbki (ciągle za mało czasu na naukę obróbki), ale cieszy mnie ta fotografia, bo jest pierwszą z mojej nowej zdalnie sterowanej astro-budki, która jest oddalona od mojego miejsca zamieszkania 80km.


24 x 300s RGB, 39 x 300s Ha; QHY163C + Sky-Watcher ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85

1120883493_IC1396HaRGB_v3b.thumb.jpg.9b65e84c3e42d1b18d71b89810e18e43.jpg

  • Like 8

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jolo napisał:

Gratuluję uruchomienia astro-budki! Mógłbyś napisać kilka słów albo zdań o niej?

Celem zbudowania remote controle astro-budki była redukcja kosztów częstych dojazdów do miejscówki oddalonej o 80 km od mojego miejsca zamieszkania.

Nazwa budka jest dokładnym odzwieciedleniem wielkości obiektu zbudowanego wyłącznie jako ochrona / osłona dla sprzętu astro i komputerowego.

Do środka nie zmieści się żaden operator, bo wymiary dostosowane są tylko do możliwości ruchowych mojego sprzętu astro i w rzucie poziomym to 110x110 cm.

Ponieważ nie zależało mi na automatyzacji, wszystkie czynności wykonuję zdalnie obsługując komputer wewnątrz budki za pomocą zdalnego pulpitu.

Włączanie zasilania komputera i innych modułów odbywa się również przez "chmurę" aplikacją zainstalowaną na smartfonie.

Zdjęcia i filmik jak ewoluował mój setup można obejrzeć tu: https://adamk5508.wixsite.com/astro-photo-fun/setup

  • Like 1

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)