Skocz do zawartości

IC1805 - Mgławica Serce


Rekomendowane odpowiedzi

QHY8L+ED80 w Ha z mojego doswiadczenia minimum 15min, optimum 30min, a realnie tak zeby zycia starczylo na wykoanie fotki 20min.

30-40szt i tego nie da sie przeskoczyc w RGB i NB.

mam wrazenie ze tu nie ma ostrosci, ale moze to efwkt wyciagania worodu z maski bayera.

 

odszumiales to jakos?

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut? Myślałem, że 10 to jest wow :) Planuję szerszą mozaikę w weekend zrobić i przy 10-minutowych klatkach wychodzi mi ponad 11h naświetlania, a przy 20 minutach, to polegnę :) 

Ostrość niestety rozjechana, bo wciąż walczę z focuserem i ustawieniami w SGP. Próbowałem też odszumiać według jakiegoś artykułu z internetu:

Wydzielamy kanał L. Następnie przeciągamy nasz kanał L jako maska na obrazek główny. Następnie w menu klikamy w Mask -> Invert Mask. Następnie idziemy do Process -> <All Processes> -> TGVDenoice, wybieramy CIE L *a*b mode. W tabie Lightness ODZNACZAMY Apply, w tabie Chrominance zaznaczamy Apply, w Strength wstawiamy 5 zamiast 7, na samym dole zaznaczamy Local Support.

Ale nie wyszło mi to, coś po drodze musiałem źle zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rada - odpusc na razie mozaiki! no chyba ze bedziesz robic z 50% zakladka i przez 2lata jeden obiekt :) 

odszumianie takie podstawy polecam w PS. TGV uzywam tylko na liniowym obrazku do wstepnego odszumiania, ale na pewno nie tak jak opisales, w o wiele bardziej skomplikowany sposob. Do pixa trzeba troche wiecej wprawy. Jak przesadzisz z odszumianiem w pixie, to wychodzi tzw plastikowe zdjecie 

zabawa w ps.

https://astropolis.pl/topic/59944-odszumianie-~tomekdw/ 

  • Thanks 1

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, isset napisał:

Nie, no teraz jeszcze gorzej ?

No - gorzej :(
Odpocznij i popracuj nad pierwszą wersją uwzględniając to co napisali Fachowcy :)

SERD.thumb.jpg.73cb7b554f8d88e3953de47f1fcaeccf.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołączę do wątku swoją fotkę serca i duszy. wykonana 9-10 kwietnia. Samyang 135, iOptron CEM60. 110 klatek po 5 min bez prowadzenia z filtrem Ha, kamera ASI 183 mm.

NGC1027Ha_ver001_niska.thumb.jpg.0758ca3b32b09fafab69ddb5734ff5f1.jpg

  • Like 3

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)