Skocz do zawartości

Lot na Marsa


beton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Na wstępie chciałem zaznaczyć, iż jestem totalnym laikiem we wszelkich sprawach związanych z kosmosem i ogólną astronomią. Bardzo możliwe, że taki wątek został już założony. Jednak do rzeczy. Kilka dni temu natrafiłem na Netflixie na serial "Mars". Tu wklejam skrócony opis, jak mniej więcej wygląda serial: "Jest rok 2033 i pierwsza załogowa wyprawa na Marsa staje się rzeczywistością. (...) Osadzona zarówno w teraźniejszości jak i przyszłości, globalna miniseria MARS, łączy elementy filmu fabularnego oraz dokumentu przedstawionego poprzez serię wywiadów ze współczesnymi znawcami nauki, techniki i kosmosu, dzięki którym aktualna misja na Marsa będzie miała szansę powodzenia." 

Moje pytanie jest najprostsze na świecie :p Czy istnieje w ogóle taka możliwość dostania się na Mars w najbliższej przyszłości w celu kolonizacji tej planety? Czy SpaceX naprawdę jest blisko wysłania pierwszych rakiet na ową planetę czy to tylko nic nieznaczące zapowiedzi, żeby zbudować swoją markę? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio, serial bazuje mocno na tej książce:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4859876/jak-bedziemy-zyc-na-marsie

Lot na Marsa to duże wyzwanie, nie mówiąc już o samej misji załogowej. Z drugiej strony, Musk to wizjoner i może dopiąć swego :) Jak będzie naprawdę przekonamy się z czasem, jednak chyba nie prędko ? 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lulu napisał:

Znaczy się jest najlepszy moment aby kupować działki na Marsie. Najlepiej na terenach przez które będą przebiegać w przyszłości tory kolejowe ?

Niby tak, ale ten hałas, zwłaszcz w nocy :los:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa przebitka będzie na działkach na których jest woda - parowozy jak wiemy wymagają uzupełniania wody w tendrze. A bez parowozów i kolei nie ma mowy o kolonizacji, jak pokazuje przykład USA. Stąd tak usilne poszukiwania wody na Marsie.

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, beton napisał:

Witam, 

Na wstępie chciałem zaznaczyć, iż jestem totalnym laikiem we wszelkich sprawach związanych z kosmosem i ogólną astronomią. Bardzo możliwe, że taki wątek został już założony. Jednak do rzeczy. Kilka dni temu natrafiłem na Netflixie na serial "Mars". Tu wklejam skrócony opis, jak mniej więcej wygląda serial: "Jest rok 2033 i pierwsza załogowa wyprawa na Marsa staje się rzeczywistością. (...) Osadzona zarówno w teraźniejszości jak i przyszłości, globalna miniseria MARS, łączy elementy filmu fabularnego oraz dokumentu przedstawionego poprzez serię wywiadów ze współczesnymi znawcami nauki, techniki i kosmosu, dzięki którym aktualna misja na Marsa będzie miała szansę powodzenia." 

Moje pytanie jest najprostsze na świecie ? Czy istnieje w ogóle taka możliwość dostania się na Mars w najbliższej przyszłości w celu kolonizacji tej planety? Czy SpaceX naprawdę jest blisko wysłania pierwszych rakiet na ową planetę czy to tylko nic nieznaczące zapowiedzi, żeby zbudować swoją markę? 

Pozdrawiam

Możliwość może i jest, natomiast mam nadzieje ze nigdy do tego nie dojdzie bo i po co? Nastepna planete doprowadzić do agonii? 

Ludzkość niestety to samodestruktywny gatunek i niech pozostanie tylko na tej planecie. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)