Skocz do zawartości

Odrośnik


piotrkusiu

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Karol_C napisał:

Przeskoczysz robiąc odrośnik o odpowiednio większej średnicy (może mieć kształt stożka).

Zgoda ale czy nie uważasz, ze zaczynamy w paranoję wielkościową wpadać..... A gdy nam wiaterek podwiewa.... Często go mam nad morzem i okolicach.
Grzałeczka załatwia wszystko a i bardzo oszczędza miejsce w czasie transportu astrogratów. Wielu kolegów na forum wykonuje je pod każde indywidualne zamówienie za dobrą cenę.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś nie przeszkadza używanie akumulatorów to oczywiście jest to dobry patent. 

Odrośnik zawsze można zrobić składany (np. zwijany) i zajmuje tyle co nic miejsca. Na pewno też jest lżejszy od akumulatora. A wiatr w wizualau nie jest aż tak dokuczliwy jeśli chodzi o "machanie" tubą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol_C napisał:

Jeśli komuś nie przeszkadza używanie akumulatorów to oczywiście jest to dobry patent. 

Odrośnik zawsze można zrobić składany (np. zwijany) i zajmuje tyle co nic miejsca. Na pewno też jest lżejszy od akumulatora. A wiatr w wizualau nie jest aż tak dokuczliwy jeśli chodzi o "machanie" tubą. 

Karolu - a gdy przychodzi wilgoć słyszałeś o takim patencie, który gumką  można do odrośnika przymocować, naprawdę działa w Apeninach czy nad naszym morzem nieraz przetestowałem.
Ale to rzeczywiscie indywidualna kwestia wyboru. Możliwości troszkę jest :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jacek E. napisał:

Karolu - a gdy przychodzi wilgoć słyszałeś o takim patencie, który gumką  można do odrośnika przymocować, naprawdę działa w Apeninach czy nad naszym morzem nieraz przetestowałem.
Ale to rzeczywiscie indywidualna kwestia wyboru. Możliwości troszkę jest :)

Nie jestem zwolennikiem jednorazówek (starczy już śmieci na Ziemi), akumulatorów i mam awersję do prądu. Ja tylko mówię, że dobry odrośnik do wizuala nie jest zły. Trzeba tylko zrobić go z "głową". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2015 o 22:02, roofer napisał:

Ja robię z tego http://www.decathlon.pl/mata-do-fitnessu-essential-id_8131782.html

 

 

Spokojnie, mają też czarne. 

 

To tak jakby ktoś potrzebował, bo widzę Jacek już ma. ?

Kupiłem  dzisiaj  taką matę  jak poleca roofer. Tania, szerokość 50cm więc nawet nie trzeba będzie  przycinać . Z jednej strony  gładka  z drugiej  rowkowana. Niestety z obu stron  odbija światło,  z rowkowanej trochę mniej. Trzeba będzie chyba  wykleić flokiem tylko mam obawy  czy klej np takiego będzie  trzymał się maty.

https://allegro.pl/oferta/folia-zamsz-flock-czarna-welur-135x50cm-6741842809

20191202_152607.jpg

20191202_152455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)