Skocz do zawartości

Teleskop z Aldi


Kapafest

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kapafest napisał:

Ten były dobry na pierwszy teleskop? https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-dobson-8-pyrex

A możesz odpowiedzieć na te pytania?
Zaręczam, ze otrzymasz wtedy od Forumowiczów najlepsze porady.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aldiku dobre słodycze można nabyć :)

Jak już nowa ósemka to bierz z lepszym szkłem i wyciągiem z mikro: https://deltaoptical.pl/teleskop-dobson-8-f-6-m-crf?gclid=EAIaIQobChMIsPLxxPKP5gIVCeN3Ch0RWAekEAQYBSABEgLtSfD_BwE

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pytania jestem typem człowieka który lubi jezdzic, lubię plenery i wędrówki górskie nie mówię że będę go taszczył w góry ale mam rodzinę na całkowitej wsi gdzie raczej są drogi wolne od światła. Ale mieszkam w średnim mieście na ostatnim piętrze bloku więc czas też bym spróbował coś przez balkon zobaczyć. Myślałem o czym do 700 ale w ostateczności wolał bym rozbierać i kupić coś za 1300 jeśli była by znaczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kapafest napisał:

Jeśli chodzi o pytania jestem typem człowieka który lubi jezdzic, lubię plenery i wędrówki górskie nie mówię że będę go taszczył w góry ale mam rodzinę na całkowitej wsi gdzie raczej są drogi wolne od światła. Ale mieszkam w średnim mieście na ostatnim piętrze bloku więc czas też bym spróbował coś przez balkon zobaczyć. Myślałem o czym do 700 ale w ostateczności wolał bym rozbierać i kupić coś za 1300 jeśli była by znaczna różnica.

Sugeruję trochę poczytać zanim kupisz teleskop. Newton na Dobsonie jest słabym pomysłem na balkonie. Jest to super sprzęt pod ciemniejsze niebo. 

Sporo DSów zobaczysz w Newtonie 8".

Napisz chociaż czy widzisz Drogę Mleczną z tego balkonu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę co i jak widać przez dany teleskop? :) Nie będą to obrazki jak na zdjęciach :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakiś czas temu tą reklamę i sam mam ochotę kupić ten "teleskop". Aczkolwiek nie do oglądania nieba a raczej jako dzienną lornetkę. Jak będe w tym sklepie to sprawdzę jak z jakością tego ustrojstwa i dam znać. Tak jak pisali poprzednicy, jeśli chodzi o nocne oglądanie nieba to się średnio nada. Co najwyżej można sobie księżyc popodglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, misiek432 napisał:

Widziałem jakiś czas temu tą reklamę i sam mam ochotę kupić ten "teleskop". Aczkolwiek nie do oglądania nieba a raczej jako dzienną lornetkę. Jak będe w tym sklepie to sprawdzę jak z jakością tego ustrojstwa i dam znać. Tak jak pisali poprzednicy, jeśli chodzi o nocne oglądanie nieba to się średnio nada. Co najwyżej można sobie księżyc popodglądać.

Teleskop to nie lornetka, w dzień nie zobaczysz zbyt wiele, nie to pole, nie ten kontrast, nie ta jakość i przybliżenie, nie mówiąc już o jednym oku.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Będziesz Pan zadowolony ;)

Synta na balkon na ostatnim piętrze  w bloku? Chyba średnio.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Ja jakoś ponad 10 lat na 9 piętrze wytrzymałem więc wiesz :)

Szacun ? ja bym nie potrafił :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)