Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam pierwszego teleskopu za cenę około 1500 zł , mieszkam w mieście w bloku na ostatnim piętrze z balkonem ale głównie chciał bym go używać na wyjazdy w teren na przykład do rodziny na wieś gdzie raczej jest mało światła. Jaki polecacie kupić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej mało dla każdego znaczy co innego :) Widzisz Drogę Mleczną gołym okiem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie drogi prowadzą do Synty 8 ;) Jeżeli masz chęci targać ją z ostatniego piętra. Ja lubię Newtony, jeżeli mówisz o wyjazdach pod trochę ciemniejsze niebo, to jest to optymalny wybór.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Natomiast jeśli więcej czasu na balkonie, wtedy rozważ Maka, pod ciemnym niebem też sporo pokaże :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałem że są dwa rodzaje teleskopu synty 8, który będzie lepszym wyborem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Kapafest napisał:

Witam, szukam pierwszego teleskopu za cenę około 1500 zł , mieszkam w mieście w bloku na ostatnim piętrze z balkonem ale głównie chciał bym go używać na wyjazdy w teren na przykład do rodziny na wieś gdzie raczej jest mało światła. Jaki polecacie kupić?

Może mój 1/3 kosztow jakie chciałeś przeznaczyć a na pewno nie zawiedziesz się jeśli chodzi o obrazy - szczególnie pod ciemnym niebem.

Jeśli.Ci.nie przeszkadzają drobne zadrapania i wgniecenia na teleskopie to polecam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, Kapafest napisał:

Tak, kompletnie w ciemno.

To polecam mój teleskop ;)

Robson świetnie sprawdzi się pod ciemnym niebem.

No i za 450 zł będziesz miał sprzęt. 

A jeśli nie będziesz zadowolony odsprzedasz go w podobnej cenie bez problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja polecam mojego Maka: malutki, lekki, poręczny, idealny do miasta na balkon, mobilny, pod wiejskim niebem pokaże co trzeba :) Stan bardzo dobry, na gwarancji.
Można go także posadzić na statywie foto w razie potrzeby i wędrówek :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Kapafest napisał:

Co myślicie o propozycja przedmówcy? :D

Nikt ci nie doradzi, trzeba samemu wybrać. Moja rada jest taka, aby kupić sprzęt z którego będzie się najczęściej korzystać :) 
Mi w bloku Mak na balkonie sprawdzał się znakomicie, na większą tubę bym się nie odważył w takim miejscu :) 
A jak jechałem w teren to całość spakowana w aucie w kilka minut.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawdę mówi dexter77 - najczęściej jeśli powstaje post na forum nt. wyboru konkretnego rodzaju teleskopu, to powstaje wielka dyskusja na temat zalet/wad jednego typu sprzętu nad innym.

Najlepiej przejrzeć jak najwięcej wątków w internecie czy na forum dotyczących podobnych tematów i samemu wyrobić sobie zdanie.

Ewentualnie, jeśli jesteś cierpliwy, to umów się z kimś z twoich okolic na wspólne obserwacje jego/jej sprzętem - przynajmniej wówczas będziesz miał okazję obejrzeć sprzęt "na żywo".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieszkam w mieście Rydultowy, na Śląsku koło większych miast. Mam działkę jakieś 6km od mojego miasta gdzie latarni na łąkach ni ma i rodzinę na takiej już całkiem wsi 50km dalej. Głównie chciał bym go używać na tej działce 5 km od domu ale jeśli będą jakiś specjalne okazje z chęcią pojadę przez weekend gdzieś dalwj. Drogi mlecznej u mnie w mieście nie widać ani na tej działce. Więc według tego coś chciał bym dobrać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc co proponuje cię w związku z moim zamieszkaniem? Akurat koło Głubczyc na wsi mam moją rodzinę więc tam zamierzam jeździć ale wiadomo nie będę tam co tydzień .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do miasta proponuję sprzęt do obserwacji Układu Słonecznego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Kapafest napisał:

A czy nim te będę mógł oglądać głęboki kosmos?

Tak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta