Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od dziecka mialem "zajawke" na astronomie i interesowalem sie kosmosem. Od wielu lat jestem posiadaczem w teleskopu Questar 3.5". Otrzymalem go w prezencie od mojej cioci ze szwajcarii, od jej dobrego "kolegi" astronoma. Niestety, bedac jeszcze "szczylem-nastolatkiem" niewiedzialem co mialem. Obserwowalem, ksiezyc, jowisza, saturna, galaktyke m31... Doslownie przez te wszystkie lata kilka razy z niego korzystalem. Bedac mlody i glupi, chcac przyszpanowac, zanioslem go pare razy na imprezy, raz poderwalem dziewczyne, pokazujac jej ksiezyc przez ten teleskop ;] Fakt, ze robilo to wtedy wrazenie i pewnie dzisiaj tez by zrobilo. Teleskopowi nic sie nigdy nie stalo, lecz ostatnio jak otworzylem pudelko, zauwazylem, ze nie ma statywu (oryginalnie 3 krotkie nozki) oraz oryginalnej Instrukcji obslugi Questar. Gdzies zostalo... Postanowilem sie blizej przyjzec temu co mam w domu. Okazalo sie, ze to drogi teleskop, ale mocno przewartosciowany jak na swoje mozliwosci. Chcialbym go sprzedac po atrakcyjnej, wydaje mi sie cenie. Pytanie, jak w polsce go wycenic. Nie mam zamiaru wystawiac go na eBay i wysylac do USA bo wydaje mi sie, ze nikt z USA nie kupi tego teleskopu od Polaka. A moze, nie warto go sprzedawac...

Problem w tym, ze nie mam czasu na obserwacje nieba, mieszkam w miescie i raczej ten teleskop bedzie sobie stal w kącie przez nastepne lata.

Doradzcie cos ;]

ed:

ew. moge zamowic ze strony producenta te nozki i instrukcje (sama instrukcja $20 kosztuje ~) oraz ta naklejke z mapa nieba ktora sie odklejala i ja zerwalem wkoncu... i sprobowac sprzedawac w USA

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jednak próbował sprzedać to w Stanach, tam to jest jakiś kultowy sprzęt i mordercze ceny. Biorąc pod uwagę że to mały Mak, to w Polsce będziesz konkurować z czymś takim:

http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_35&products_id=1322&lunety=Teleskop_PENTAFLEX_MAK-90_90/1250_GOTO_SynScan_+_filtr_słoneczny

W cenie montaż i GoTo.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak myslalem. Na polskich stronach nie ma za bardzo zadnych informacji o tym teleskopie w ogole. Zadnego opisu, zdjec, nic.  Na amerykanskich, pierwszy link z google'a to http://www.astromart.com/articles/article.asp?article_id=770

w ktorym autor opisuje jaki to kultowy sprzet i jak to kazdy astronom amator w usa chcial go miec i marzyl o tym sprzecie.

Problem ze sprzedażą takiego sprzetu wynika z tego, iz gdzies czytalem, ze czasem na eBay'u pojawiali sie oszusci, wlasnie probujacy sprzedac ten teleskop. Dlatego polecali tam, osobisty kontakt ze sprzedawca, lub sprzedaz przez amerykanskie sklepy, fora astronomiczne.

W kazdym badz razie, dzieki za Wasze opinie.

Troche jestem zawiedziony, bo myslalem, ze skoro w usa to taki "kultowy" sprzet, ktos z was bedzie o nim wiedzial cos wiecej :) Z drugiej strony, nawiazujac do przykladu kolegi wyzej, tez bym na ten teleskop nawet nie spojzal w tej cenie, jesli za te pieniadze mozna miec cos naprawde lepszego i nowoczesniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "coś więcej" możesz przeczytać na amerykańskich stronach... legendarna optyka US Army (czy coś koło tego) i tyle w temacie. Jak ktoś ma hajs, to się może w to bawić, ale przy naszej sile nabywczej... prędzej bym zjadł ten teleskop niż go kupił za cenę zbliżoną do 1 800 zielonych (podobno tam to minimum za używkę), zresztą powiadają, że jak MAK to minimum 127.  Z tego co widzę to jest zabawka dla kolekcjonerów. Ja bym się nie zastanawiał, tylko próbował tam to opchnąć, niby czemu ma się nie udać (np przez forum).

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)