Skocz do zawartości

Astro-fantazje olejne


M-A-X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie.

Ponieważ mamy naszą piękną, polską, astronomiczną jesień pełną melancholijnych mgieł  zamiast astroszkiców , które obiecałem, a których nijak robić się nie udaje proponuję w zamian kilka moich mazideł inspirowanych widokami słońca w wapniu, zaćmieniami słońca, i gwiezdnym nieboskłonem. Tak dla zabicia czasu :)

p.s. Niebawem pokażę mazidło inspirowane Słońcem w h-alpha.

post-397-137699872807_thumb.jpg

post-397-137699872832_thumb.jpg

post-397-13769987286_thumb.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Max - opad szczeny :o masz 3 rzeczy Talent, wypracowaną mozolnie technikę i na pewno wyobraźnie połączoną z niebywałą intuicją . Tak 3maj!

ps. przeniosłem ze względów formalnych temat to działu "astro grafiki" by nie mylić ich ze szkicami obserwacyjnymi

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, jakie piękne  :o :o :o

Wprawdzie chmury w czasie zaćmienia są rozświetlone na brzegach, ale i tak piękne.

W linii wapnia też nie da się obserwować gołym okiem i widzieć równocześnie pejzażu w normalnych kolorach:).Protuberancje powinny być ciemniejsze od tarczy a są jaśniejsze itd. To fantazja gdzie wszystko jest mozliwe:) więc takiego zaćmienia po prostu nie ma. Dzięki za podobanie :))

p.s. w prawdzie są cienkie chmury które prześwietlają się całe jak firanki i chyba o takie mi chodziło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Max - opad szczeny :o masz 3 rzeczy Talent, wypracowaną mozolnie technikę i na pewno wyobraźnie połączoną z niebywałą intuicją . Tak 3maj!

ps. przeniosłem ze względów formalnych temat to działu "astro grafiki" by nie mylić ich ze szkicami obserwacyjnymi

Jasne. Nie wiedziałem właśnie czy dobrze to umieszczam. To istotnie nie szkice obserwacyjne :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym słyszał Roberta Kozyrę w "Mam Talent"  ;D

Nie oglądam a Ty? Ale Kozyrę kojarzę z Radia ZET  :)

ps. Moja żona i córka za tym programem przepadają !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obraz z słonkiem plamistym , wzgórzem i  kolesiem z latawcem ala Leonardo..w całym swym przepychu - na mnie największe wrażenie  zrobił samotny dom (zameczek otoczony  zaroślami ) na wzgórzu! Ma on wiele wspólnego z horyzontem! Zauważcie ta wyniosłość jest jakby nazbyt kolista (nie ziemska)  -jakby widać było łuk planety  niczym ze zdjęć księżycowych. Zamek zaś jest wyrwanym z kontekstu  artefaktem znanej rzeczywistości - odzwierciedlającym realne schronienie  w obcym świecie snu wykreowanym w wyobraźni artysty!

Naprawdę poruszający obraz!

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie ta wyniosłość jest jakby nazbyt kolista (nie ziemska)  -jakby widać było łuk planety  niczym ze zdjęć księżycowych. Zamek zaś jest wyrwanym z kontekstu  artefaktem znanej rzeczywistości - odzwierciedlającym realne schronienie  w obcym świecie snu wykreowanym w wyobraźni artysty!

Ignis, tym razem bym się zdumiała, gdybyś napisał inaczej. Ale mógłbyś tworzyć książkę ilustrowaną przez Maxa.

Nie wiem, co bardziej mnie poruszyło

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do chałupy, odpalam forum, a tu tak miło, że już chyba milej to się nie da. Dzięki Wam za takie ciepłe słowa. Zwłaszcza opiś Ignisa to już wyższa szkoła jazdy. Chwyta za serce. Powaga. Widać , że gwiazdy przyciągają ludzi wyjątkowych, którzy inaczej reagują niż średnia krajowa, na otaczający wszechświat, ale i na sztukę i na człowieka po prostu. Jakbym miał znajomego Mikołaja , a ten by szepnął swoim skrzatom by mi podmalówki robiły i takie tam różne to bym wszystkich obdarował.  Niestety jak pewnie widać dużo za tym czarnej roboty z zezem na gębie stoi i cudów nie ma . Tygodnie, miesiące ,a czasami lata powstają te rzeczy.  Niektóre na raty robię. Czasami wszystko idzie jak po maśle , a innym razem  końca nie ma, ale jak widać po komentarzach warto.  To mi kopara opada jak czytam. Dzięki

P.S. Czasami Ci , którzy  nie mogą sobie pozwolić najbardziej na nie zasługują. Zresztą tak jak z innym rzeczami w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda prawdziwa sztuka rodzi się w bólach i mozolnej pracy. Bo efekt często widać po wielu falstartach.  Technika też nie bierze się z powietrza....trzeba ją latami wypracowywać i uczyć się od lepszych od siebie. Talent to tylko preludium do budowania doskonałości.

Cóż...dla większości z nas nie  będzie dane podziwiać Twoich prac w realu, ale mamy ten komfort że widzimy je na forum w dobie monitorów o dobrym kontraście i rozdzielczości .....ja np. mam nowa tapetę na pulpit Windowsa (taką ze zbliżenia latawca i  zameczku)  ;D

Max wklej coś jeszcze na forum! 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuużo ,,cosiów" wklej Maksiu  :) A może Masz coś niepublikowanego takiego ,,Siudmakowego" - fantasy stricte  ???

,,Takie" uwielbiam - jeden z moich zbiorów - (nie Wojciecha oczywiście) ale Mariusza Konczalskiego. Podarował mi po zakończeniu tak zwanego SOR po ukończeniu ASP w 1986 roku (kiedyś student wojsko musiał zaliczyć) znając moje zainteresowania. Byłem w szoku ale z wielką radością przyjąłem  :)

Uwielbiam takie ,,klimaty"  8) (sorki za jakość - ale aparat na astro przerobiony - komórka)

post-587-137699873405_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuużo ,,cosiów" wklej Maksiu  :) A może Masz coś niepublikowanego takiego ,,Siudmakowego" - fantasy stricte  ???

,,Takie" uwielbiam - jeden z moich zbiorów - (nie Wojciecha oczywiście) ale Mariusza Konczalskiego. Podarował mi po zakończeniu tak zwanego SOR po ukończeniu ASP w 1986 roku (kiedyś student wojsko musiał zaliczyć) znając moje zainteresowania. Byłem w szoku ale z wielką radością przyjąłem  :)

Uwielbiam takie ,,klimaty"  8) (sorki za jakość - ale aparat na astro przerobiony - komórka)

Raczej nie maluję już takich rzeczy. Ostanie SF i Fantasy robiłem w liceum :). Przestałem nie dlatego ,że nie lubię , ale jakoś bardziej mi to pasuje do concept art wykorzystywanego w filmach ( nie wykluczone ,że w takiej formie będę jeszcze robił)niż do malarstwa sztalugowego. Robię teraz coś na pograniczu SF w stylu Blade Runnera, ale trzeba na to poczekać jeszcze, bo tworzę wiele rzeczy na raz.

P.S Tak ten twój to mocno w stylu Siudmaka/ Chriss Foss :)

post-397-137699873484_thumb.jpg

post-397-137699873503_thumb.jpg

post-397-13769987352_thumb.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Ja pi#$%@$! (przepraszam) ale chciałbym "TO" mieć u siebie w domu na ścianie! Masz "świetną rękę" ! Na prawde piękne :P  (przepraszam, ze tak odgrzebałem ale nie mogłem się powstrzymać)

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za Witkacym ponownie, że FORMA jest najważniejsza.

Czy ta technika to olej???

Niezależnie od odpowiedzi: piękne.

 

PS. Tytuł wskazuje na blejtramy, gruntowanie, sztalugę i paletę z przeróżnymi pędzlami. Naprawdę super a technika niełatwa...

I + dla kaprala za odnalezienie wątku i odświeżenie, inaczej bym się nie dokopał do MAX artystycznych wyczynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, że Max chyba wszystkich zaskoczył pokazując czym oprócz astronomii się zajmuje. Świetne obrazy prawda? Fajnie, że odkopałeś. Powspominamy.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)